Cum sa conectam (mirror link) telefonul smartphone cu afisajul i-mid.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum sa conectam (mirror link) telefonul smartphone cu afisajul i-mid.

    A incercat cineva de pe forum sa faca asta sau sunt primul care vrea sa incerce?
    Daca da atunci poate puteti sa ma lamuriti cu cateva detalii tehnice?

  • #2
    Adica asta asta vrea sa fac. https://www.youtube.com/watch?v=dP1pXgukHgI
    Pt moment trebuie sa reusesc sa anulez din meniu dungile galbene de la camera mersului inapoi.
    Am reusit sa intru in meniul de diagnoza a display-ului dar m-am cam blocat.
    Apropo ce e PANDORA ca pot s-o activez sau dezactivez.

    Comment


    • #3
      Eu unul nu mi-as bate capul, deoarece dimensiunea i-mid-ului este minuscula. Eu acum stateam si ma gandeam ca ar fi fost buna o consola honda connect pe al meu civic sa conectez tel prin HDMI
      Honda CIVIC 5D 1.8 M/T WP (142hp)
      SOLD: Alfa Romeo GT 2.0 M/T (166hp)

      Comment


      • #4
        Salut,
        Eu am incercat prin usb, dar n-am reusit.

        Sent from my LG-P710 using Tapatalk

        Comment


        • #5
          Pandora e o aplicatie, am activat-o si eu din meniu, am cautat pe net si se pare ca numai in USA functioneaza.
          http://www.pandora.com/everywhere/in-the-car

          Sent from my LG-P710 using Tapatalk

          Comment


          • #6
            [de sters]

            Comment


            • #7
              Am uitat sa mai arunc o privire pe aici.
              Intentia mea era sa intru pe display pe o intrare video (ex camera mers inapoi sau am auzit ca mai este una disponibila) si sa leg telefonul prin un aparat gen netgear dar problema a aparut cand mi-am dat seama ca trebuie sa schimb si telefonul doarece al meu nu suporta aceasta functie (miracast este functia in cauza nicidecum Pandora).
              Aceasta investitie merita amanata doarece masina este in garantie si ar trebui sa desfac bordul pentru a ajunge la display.
              Probabil intre timp imi voi cumpara ceva 2 DIN si voi abandona ideea dar asta nu inseamna ca nu se poate realiza pt cine este interesat.
              PS: Daca nu este cineva interesat de idee in viitor se poate sterge si multumesc de intelegere

              Comment


              • #8
                Eu aveam o astfel de solutie la masina veche, o cutie care emula intrarea de marsarier, la care am legat un tuner TV, prin care puteam lega si alte surse video. Dar parerea mea este ca decat sa incepi sa umbli prin bord cu improvizatii, mai degraba iti iei noua navigatie honda connect (costa circa 500 euro), care are deja aceasta functie in meniu.
                2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                Ex:
                2014 Honda Civic Executive
                2011 Honda Civic GT

                Comment


                • #9
                  Poate nu trebuie sa umbli in bord. Eu ma gandeam sa pun toate componentele in spate unde este camera. Doar telefonul se conecteaza pe wireless asa ca daca unitatea e in portbagaj ar trebui sa functioneze fara probleme.

                  Comment


                  • #10
                    In primul rand navigatia de pe modelul 2015 costa 1100 de euro si in al doilea am fost deja si mi-au spus ca nu se poate monta pe modelul 2014.
                    De montat probabil voi monta de ex un Pioneer SPH-DA120 dar pe langa mai trebuie cheltuiti ceva bani si pe rama 2DIN si pe mufele adaptoare pt a functiona si comenziile de pe volan.

                    Comment


                    • #11
                      Ai grija cu Pioneer, sunt multi care se plang de probleme de display aparute pe unele unitati 2 DIN de-ale lor. Problemele apar dupa aprox doi ani de folosire chiar dupa iesirea din garantie. Nu am retinut modelul afectat, dar sunt sigur ca o sa gasesti daca cauti pe net.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by BV26CAT View Post
                        Ai grija cu Pioneer, sunt multi care se plang de probleme de display aparute pe unele unitati 2 DIN de-ale lor. Problemele apar dupa aprox doi ani de folosire chiar dupa iesirea din garantie. Nu am retinut modelul afectat, dar sunt sigur ca o sa gasesti daca cauti pe net.
                        Ce fel de probleme?
                        Eu am pe mașină un Pioneer cu 3 luni garanție [emoji16] și după 6 ani încă funcționează impecabil
                        Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                        Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                        Comment


                        • #13
                          Nu din alea facute acum 6 ani. Modele noi care acum ies din garantie.

                          Comment


                          • #14
                            Se poate achizitiona si instala separat Honda Connect pe Civic 5D 2015? Intreb deoarece Bogdan de la Asko mi-a zis ca nu imi pot selecta aceasta optiune (vine default pe 5D Sport).
                            Honda CIVIC 5D 1.8 M/T WP (142hp)
                            SOLD: Alfa Romeo GT 2.0 M/T (166hp)

                            Comment


                            • #15
                              Tu de unde ai aflat asta, este ceva oficial? Eu stiam de 500 euro pentru ca am intrebat la salonul auto unde s-a lansat faceliftul, unde spuneau si ca se poate instala si pe modelul prefacelift, dar pierzi chestii precum afisare ghidare pe imid...

                              Originally posted by kawamoto View Post
                              In primul rand navigatia de pe modelul 2015 costa 1100 de euro si in al doilea am fost deja si mi-au spus ca nu se poate monta pe modelul 2014.
                              De montat probabil voi monta de ex un Pioneer SPH-DA120 dar pe langa mai trebuie cheltuiti ceva bani si pe rama 2DIN si pe mufele adaptoare pt a functiona si comenziile de pe volan.
                              2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                              Ex:
                              2014 Honda Civic Executive
                              2011 Honda Civic GT

                              Comment

                              Working...
                              X