Cum sa conectam (mirror link) telefonul smartphone cu afisajul i-mid.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    De la reprezentanta Honda adica de aici: http://www.honda-schaeffer.de/go.to/...tartseite.html
    Doar SOFTUL de NAVIGATIE costa 600 de euro si este disponibil pt nivelurile de echipare Sport si Lifestyle. Eu vorbesc doar pt a avea navigatie pe acel ecran de 7" care este in echiparea standard a ecestor nivele de echipare. Pentru nivelurile de echipare inferioare adica S ,Comfort si Elegance nefiind disponibil nici macar acel ecran de 7". Varianta executive vine cu navigatie in echiparea standard.
    Iar la intrebarea pusa de mine daca pot monta pe masina mea raspunsul lor a fost categoric NU.
    PS: Daca din cei 1100 de euro pret de lista pt Honda CONNECT navigation scazi cei 600 de euro cat costa doar softul de navigatie intradevar iti rezulta 500 de euro ca ar costa acel ecran tactil de 7" dar care nu apare in nici vreo oferta de accesorii.
    kawamoto
    Senior Member
    Last edited by kawamoto; 09-11-15, 23:02.

    Comment


    • #17
      @Bacu probabil ca doar Honda Connect este 500euro si n-ar fi aberant de mult si cred ca e mult mai interesant decat cu ceva aftermarket
      Honda CIVIC 5D 1.8 M/T WP (142hp)
      SOLD: Alfa Romeo GT 2.0 M/T (166hp)

      Comment


      • #18
        Mult mai interesant decat o unitate aftermarket cu Android adevarat pe care chiar poti sa instalezi aplicatii?

        Comment


        • #19
          Originally posted by BV26CAT View Post
          Mult mai interesant decat o unitate aftermarket cu Android adevarat pe care chiar poti sa instalezi aplicatii?
          dupa mine da prin simplul fapt ca imi conectez telefonul la ea Nu ma pasioneaza unitatile aftermarket cu Android decat daca au Android AUTO. In rest sunt niste bombe si prefer sa fac mirrorlink cu telefonul personal

          PS: Prefer sa se integreze perfect cu masina ca si look decat sa vina ca nuca in perete fix in mijlocul bordului.
          Honda CIVIC 5D 1.8 M/T WP (142hp)
          SOLD: Alfa Romeo GT 2.0 M/T (166hp)

          Comment


          • #20
            Mai oameni buni din nou am probleme de comunicare.
            NU ai de unde cumpara acel ecran tactil sau ma rog Honda Connect doarece nu se vinde separat. El este standard la modelele 2015 pt nivelurile de echipare Sport si Lifestyle la care mai poti achizitiona extra navigatia cu 600 de euro si atat.
            Am in fata pliantul noului model si lista de preturi deci spun ce vad in el si probabil acesta este unul din motivele pt care mi-au spus ca nu pot monta pe modelul meu, pe langa poate nu se potriveste nici la mufe.
            Deci singura sansa este sa astept sa faca noul model POC si sa incerc sa vad daca se poate monta sau sa mi-l face-ti voi rost din reprezentantele patriei cu 500 de euro, (dar sa se poata monta pe modelul meu fara alte improvizatii) si promit ca ma voi revansa .

            Comment


            • #21
              Decat sa dai 1000+ euro pe un Honda Connect (in caz ca se poate achizitiona separat pe modele de 2015) mai bine iti iei ceva cu Android Auto (Kenwood, Pioneer) + masca de originala 2din de Honda Civic 5D si ai scapat de stres. Este oricum cu mult peste cea stock.
              Honda CIVIC 5D 1.8 M/T WP (142hp)
              SOLD: Alfa Romeo GT 2.0 M/T (166hp)

              Comment


              • #22
                Un exemplu de HU 2DIN misto cu Android Auto: http://www.amazon.co.uk/PioneerAVH-X...dp/B00UJEOEEA/ ~ 3000RON la noi (price.ro)
                Honda CIVIC 5D 1.8 M/T WP (142hp)
                SOLD: Alfa Romeo GT 2.0 M/T (166hp)

                Comment


                • #23
                  La pretul asta se mai adauga masca 2DIN aprox 70 euro si mufele adaptoare aprox 120 de euro deci in mare inca 200 de euro.
                  http://www.ebay.de/itm/SWC-Honda-Civ...wAAOSwcdBWRNXk
                  http://www.ebay.de/itm/Honda-Civic-F...UAAOSwiCRUcNMp

                  Comment

                  Working...
                  X