SNAP7: '13 Honda Accord 2.0 i-VTEC Lifestyle M/T, Basque Red Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu am avut 8 ani aproape, jante de 16 pe Accord CL, și iarna și vara. Actualmente, vara asta am mers pe 18 (tot Accord CL) , și deja pot compara cu cele de 16 de iarnă. Nu-i vreo mare diferență īntre ele dpdv confort. Da, e un mic plus pentru cele de 16, dar deloc īntr-atāt de mare. Suspensia e stock.
    -------------------
    There is no point of having if you can't share.

    Comment


    • #32
      Intr-un final, voi face un compromis iarna aceasta.
      Imi caut cauciucuri SH pe 17" pentru iarna pe care le voi incalta pe jantele actuale iar din primavara incep sa-mi caut jantele pe care le vreau pt iarna, fie ca sunt 16" sau 17". Nu-mi mai permite timpul si nici variantele nu sunt atat de multe incat sa-mi gasesc jantele pe care chiar le vreau pentru setul de iarna. Nu vreau sa iau o decizie presat de timp tinand cont ca in maxim 2-3 saptamani trebuie sa o incalt cu ceva de iarna. Masina imi va fi partener pentru cativa ani si cred ca merita toata atentia si ingrijirea mea.

      Astept un feedback, daca aveti o solutie mai buna sau daca considerati ca e alegerea gresita ce vreau sa fac

      Am observat un mic "bug". Uneori, aleator, butonul de volum de pe volan o ia razna. Volume up imi schimba postul, volume down imi da volumul mai tare. Dupa ce apas pe Channel (UP sau DOWN) isi revine butonul de volum si functioneaza cum ar trebui. A mai patit cineva asta?
      '01 Honda Civic EU8 1.6 VTEC M/T, Silver
      '13 Honda Accord 2.0 i-VTEC Lifestyle M/T, Basque Red Pearl

      Comment


      • #33
        Nu e cam mare acest compromis?

        Comment


        • #34
          Originally posted by CatalinP View Post
          Nu e cam mare acest compromis?
          Financiar, sau?
          '01 Honda Civic EU8 1.6 VTEC M/T, Silver
          '13 Honda Accord 2.0 i-VTEC Lifestyle M/T, Basque Red Pearl

          Comment


          • #35
            Aici ii dau dreptate lui CatalinP.E prea mare compromisul pe care-l faci cu amvelope S.H.Masina are nevoie,si o sa te convingi de asta,de gume cat mai bune calitativ,nici vorba de S.H.

            Comment


            • #36
              O masina SH cu anvelope noi mi se pare un compromis mai mic decat o masina noua cu anvelope SH.

              Comment


              • #37
                Vor fi doar pentru iarna asta... atat.
                '01 Honda Civic EU8 1.6 VTEC M/T, Silver
                '13 Honda Accord 2.0 i-VTEC Lifestyle M/T, Basque Red Pearl

                Comment


                • #38
                  Mai bine iti iei Michelin cross climate si nu mai faci niciun compromis!:-)
                  2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                  Ex:
                  2014 Honda Civic Executive
                  2011 Honda Civic GT

                  Comment


                  • #39
                    Felicitari ! sa o stapanesti sanatos !
                    Honda - The Power Of Dreams

                    Comment


                    • #40
                      Michelin CrossClimate sunt bune doar pe asfalt curat, iarna, ceea ce la noi nu prea īntālnim, autoritățile sunt mereu surprinse.
                      -------------------
                      There is no point of having if you can't share.

                      Comment


                      • #41
                        Numai fiti rai, am mers si in vest destul pe zapada. Daca viscolea si ningea de rupea n-au ce sa faca.
                        La noi problema e dupa ce trece ca raman stradutele inghetate pana da caldura.
                        Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                        Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                        Comment


                        • #42
                          Exact, la noi sunt surprinsi pana da caldura
                          -------------------
                          There is no point of having if you can't share.

                          Comment


                          • #43
                            Te contrazic, cross climate sunt perfecte si pe carosabil umed, singurul loc unde nu au performante maxime este pe zapada. Ceea ce pentru cineva ca mine este ok, folosesc masina doar in oras sau pe drumuri normale, nu la munte sau trasee dificile.
                            2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                            Ex:
                            2014 Honda Civic Executive
                            2011 Honda Civic GT

                            Comment


                            • #44
                              Īmi pare rău că n-am făcut o poză posterului de la Asko ref. CrossClimate vs Alpin, unde pentru CrossClimate era ilustrat asfalt curat, uscat, zăpadă doar pe acostament, īn timp ce Alpin era indicat pentru șosele acoperite de zăpadă. Am găsit posterul a fi foarte explicit.
                              -------------------
                              There is no point of having if you can't share.

                              Comment


                              • #45
                                Am un pitic pe creier cu anvelopele all seasons, nu mi se par utile nici pentru vara nici pentru iarna.

                                Vor fi Nokian WR D3 pentru iarna si pentru vara nu stiu, nu m-am gandit la asta inca. Am pus anvelope Nokia WR D3 pe masina prietenei mele si au facut fata cu brio pe toate drumurile, inclusiv pe zapada de 5-10 cm.
                                '01 Honda Civic EU8 1.6 VTEC M/T, Silver
                                '13 Honda Accord 2.0 i-VTEC Lifestyle M/T, Basque Red Pearl

                                Comment

                                Working...
                                X