SNAP7: '13 Honda Accord 2.0 i-VTEC Lifestyle M/T, Basque Red Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SNAP7: '13 Honda Accord 2.0 i-VTEC Lifestyle M/T, Basque Red Pearl

    Dupa o relatie indelungata, 7 ani, alaturi de micuta Civica a venit momentul sa o "insel" (inca nu ne-am despartit) cu o alta doamna. O doamna mai mare, mai eleganta si cu mai multe pretentii.
    De fapt cochetez cu ideea de aprox. 3 ani dar nu a aparut pana acum dragostea la prima vedere. Prima incercare a fost esuata dar a 2-a a fost cu succes. Am decis ca urmatoarea masina va fi Accord sau nimic

    Doamna din pozele de mai jos este din 2013 si a facut pana acum 52.000 km. Culoarea, initial nu mi-a placut, recunosc ca doar in poze am vazut-o, dar live, spalata, este dementiala. Din ce vad pe forum, nu prea sunt multe Accorduri cu aceasta culoare.

    Inca nu pot sa dau detalii prea multe despre masina, nu pot sa fiu obiectiv, sunt inca euforic. Echiparea de pe masina cred ca o stiti toti, Lifestyle. Cum merge? E ca un kart de 1.500 de kg.
    Ce urmeaza? Probabil ca jante de tabla pe 16" si cauciucuri de iarna (Nokia WR D3) si cam atat. E perfecta asa cum o scoate mama ei din fabrica.

    Click image for larger version

Name:	received_1094058297278701.jpg
Views:	1
Size:	80.1 KB
ID:	729572Click image for larger version

Name:	received_1094058257278705.jpg
Views:	1
Size:	82.1 KB
ID:	729571Click image for larger version

Name:	received_1094058203945377.jpg
Views:	1
Size:	76.5 KB
ID:	729570
    '01 Honda Civic EU8 1.6 VTEC M/T, Silver
    '13 Honda Accord 2.0 i-VTEC Lifestyle M/T, Basque Red Pearl

  • #2
    Sa ai noroc de ea!

    De ce o "nenorocesti" cu jante de tabla?

    Nu merita si ea niste jante de aliaj pt iarna?

    De ex:
    http://cauciucuritop.ro/magazine/cau...osszehasonlito
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by ticker View Post
      Sa ai noroc de ea!

      De ce o "nenorocesti" cu jante de tabla?

      Nu merita si ea niste jante de aliaj pt iarna?

      De ex:
      http://cauciucuritop.ro/magazine/cau...osszehasonlito
      Multumesc!
      Ba da, merita jante de aliaj, dar eu inca cred in legenda care spune ca aliajul e atacat de solutiile saline cu care se dezgheata soselele. Gresesc?
      '01 Honda Civic EU8 1.6 VTEC M/T, Silver
      '13 Honda Accord 2.0 i-VTEC Lifestyle M/T, Basque Red Pearl

      Comment


      • #4
        Sa o alergi sanatos si fara evenimente neplacute!
        Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

        Comment


        • #5
          Eu am avut doar jante de aliaj in cele 8 ierni cu masina si inca nu s-a decojit nimic
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by ticker View Post
            Eu am avut doar jante de aliaj in cele 8 ierni cu masina si inca nu s-a decojit nimic
            E bine de stiut.
            Sap un pic pe subiectul asta si poate am sa iau si varianta asta in calcul. Mersi fain
            '01 Honda Civic EU8 1.6 VTEC M/T, Silver
            '13 Honda Accord 2.0 i-VTEC Lifestyle M/T, Basque Red Pearl

            Comment


            • #7
              Culoarea este superba. Am vazut acum vreun an un type-s facelift in culoarea asta, arata intr-un mare fel.

              Nu table, orice ai face nu table! In rest, s-o folosesti cu placere!
              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

              Comment


              • #8
                sa o stapanesti cu placere!
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • #9
                  Originally posted by dragostan View Post
                  Culoarea este superba. Am vazut acum vreun an un type-s facelift in culoarea asta, arata intr-un mare fel.

                  Nu table, orice ai face nu table! In rest, s-o folosesti cu placere!
                  Sa traiti am inteles
                  Caut aliaj sa vad ce gasesc. Multumesc!
                  '01 Honda Civic EU8 1.6 VTEC M/T, Silver
                  '13 Honda Accord 2.0 i-VTEC Lifestyle M/T, Basque Red Pearl

                  Comment


                  • #10
                    Pfoaai ce bine arata pe culoarea asta!! Sa te bucuri de ea!

                    Comment


                    • #11
                      La multi km. fara probleme (doar este Basque adica pe romaneste are basca)

                      Comment


                      • #12
                        Absolut superba masina. Sa fie intr-un ceas bun.
                        Cit despre jante, ale mele au 8 ani si nu s-a decojit nimic. Colegii au dreptate, jantele de tabla ar poci-o si-ar fi mare pacat. Incalta-ti doamna cu jantele din link (pentru vara as zice eu) ca-i pacat de ea.
                        "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                        Comment


                        • #13
                          S-o stapanesti sanatos!E superba.Am si eu acelasi model,numai ca e pre-facelift.Am incaltat-o cu jante de tabla si cauciucuri de iarna pe 16.De ce?Pentru ca din punctul meu de vedere multe jante de aliaj ar face masina sa arate de smsar.Intr-adevar,cum spun colegii,cu cele de tabla,arata sa-i spunem discutabil,insa la mine a primat latura practica a lucrurilor si anume ca nu ma feresc de gropile sau denivelarile facute de zapada de teama sa nu indoi janta si sa nu o mai pot echilibra.Multi km fara probleme!P.S.-Iti recomand jante pe 16 pentru iarna.Confortul se imbunatateste considerabil.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Io si Ea View Post
                            Absolut superba masina. Sa fie intr-un ceas bun.
                            Cit despre jante, ale mele au 8 ani si nu s-a decojit nimic. Colegii au dreptate, jantele de tabla ar poci-o si-ar fi mare pacat. Incalta-ti doamna cu jantele din link (pentru vara as zice eu) ca-i pacat de ea.
                            Multumesc, sa fie!
                            Nu vad niciun link. Despre care link e vorba?

                            Originally posted by dantt View Post
                            S-o stapanesti sanatos!E superba.Am si eu acelasi model,numai ca e pre-facelift.Am incaltat-o cu jante de tabla si cauciucuri de iarna pe 16.De ce?Pentru ca din punctul meu de vedere multe jante de aliaj ar face masina sa arate de smsar.Intr-adevar,cum spun colegii,cu cele de tabla,arata sa-i spunem discutabil,insa la mine a primat latura practica a lucrurilor si anume ca nu ma feresc de gropile sau denivelarile facute de zapada de teama sa nu indoi janta si sa nu o mai pot echilibra.Multi km fara probleme!P.S.-Iti recomand jante pe 16 pentru iarna.Confortul se imbunatateste considerabil.
                            Asta e un motiv pentru care as vrea sa pun jante de tabla, sa nu fiu stresat de gropile din zapada. Pe de-alta parte, la pret tot pe-acolo sunt (tabla noi vs. aliaj sh). Probabil ca voi merge totusi pe varianta de aliaj. Imi place de doamna si trebuie sa ii placa si ei de mine, nu vreau sa avem certuri conjugale pentru ca nu-i cumpar pantofi frumosi
                            '01 Honda Civic EU8 1.6 VTEC M/T, Silver
                            '13 Honda Accord 2.0 i-VTEC Lifestyle M/T, Basque Red Pearl

                            Comment


                            • #15
                              Pana la urma e doar o chestiune de gust.Iti recomand,cum am zis si mai sus,varianta pe 16 inch datorita confortului sporit.La urma urmei,nu faci raliu pe zapada.Eu asa am judecat.Toate cele bune

                              Comment

                              Working...
                              X