STEFF1G: '15 HONDA Civic Sedan LS 1.8 i-VTEC M/T, Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Am gasit Bosch, codul este 3397007392, dimensiuni 700/575mm, se potrivesc perfect !

    Comment


    • #62
      Am luat Bosch , codul este 3397007392, 700/575mm, se potrivesc perfect !

      Comment


      • #63
        Salutare tuturor
        am implinit deja 2 ani si 4 luni de cand am aceasta masina
        Acum avem 35000km si pot spune fara probleme
        O intrebare, dupa fiecare ploaie, discurile de frana si fata si spate se oxideaza foarte repede , lucru care la alte masini nu l-am sesizat atat de mult (cu exceptia cand masina sta luni de zile) adica daca azi ploua si nu merg cu masina , maine sigur gasesc discurile rosiatice si oxidate
        La voi e la fel sau doar eu sunt "norocos"?

        Comment


        • #64
          Salutare.
          La fel și la mine, nu ești singurul.

          Comment


          • #65
            Eu tind sa cred ca depinde putin si de marca discurilor de frana, ca rezultat unele se oxideaza mai tare, altele mai putin. Probabil compozitia aliajului face o mica diferenta. Sau altele sunt tinute doar in garaj.

            Comment


            • #66
              La orice masina pe care am avut-o, discurile se oxidau vazand cu ochii la spalatorie... Pana o stergea, erau maronii.. E absolut normal.
              Nu cred ca are de-a face compozitia aliajului, ca cea mai pare parte din aliaj e tot otel.
              Doar cele carbon-ceramice nu ruginesc, insa din pacate doar Ferarri si Pagani echipeaza cu asa ceva. )

              Comment


              • #67
                Salutare
                masina mea am luat-o fara Tempomat(pilot automat )
                A montat cineva After Market , daca da , Unde ? Si cu ce costuri ?

                Comment


                • #68
                  Originally posted by huskyuk View Post
                  La orice masina pe care am avut-o, discurile se oxidau vazand cu ochii la spalatorie... Pana o stergea, erau maronii.. E absolut normal.
                  Nu cred ca are de-a face compozitia aliajului, ca cea mai pare parte din aliaj e tot otel.
                  Doar cele carbon-ceramice nu ruginesc, insa din pacate doar Ferarri si Pagani echipeaza cu asa ceva. )
                  Eu am avut , si inca mai am si alte masini , crede-ma ca nu am Ferrari sau Pagani , ci usual cars , si nu se intampla asta

                  Comment


                  • #69
                    Se intampla la tot genul de masini. Depinde de compozitia chimica a discului de frana...
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by steff1g View Post
                      Salutare
                      masina mea am luat-o fara Tempomat(pilot automat )
                      A montat cineva After Market , daca da , Unde ? Si cu ce costuri ?
                      Si eu sunt interesat de asa ceva
                      Montarea in service Honda cu piese originale duce cam mult, cam 800 E

                      Comment


                      • #71
                        In ultima perioada (6 luni ) tot aud bazaitul aerotermei , se aude ca si cum nu ar fi centrata, sau ca si cum ar agata ceva pe acolo
                        A mai intalnit cineva ?
                        Oare pe garantie se va rezolva ?

                        Comment


                        • #72
                          Salut,

                          Si eu intampin aceeasi problema, se aude un bazait de la aeroterma. Ai rezolvat ceva?

                          Comment


                          • #73
                            O posibila cauza ar putea fi ca la inlocuirea filtrului de polen, sa fi cazut in aeroterma ceva resturi de frunze sau ce se mai aduna pe acolo, care o data intrate in paletii aerotermei sa produca zgomotul respectiv.
                            ’13 Civic 5D 1.8 White Orchid Pearl

                            Comment


                            • #74
                              Multumesc,

                              Stii cumva daca o pot rezolva eu acasa sau trebuie sa ma duc la service ?

                              Comment


                              • #75
                                Eu ma duc cu ea la service, ar trebui sa fie acoperit de garantie !

                                Comment

                                Working...
                                X