STEFF1G: '15 HONDA Civic Sedan LS 1.8 i-VTEC M/T, Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Problema cu un ET mai mare stii care poate sa fie ?
    Sa depaseasca putin linia caroseriei si sa-ti murdareasca groaznic masina !
    Eu am luat la Forester niste jante de iarna cu un ET mai mare si, mai ales pe zloata, imi arunca mizerie inclusiv pe geamurile laterale si pe ooglinzile retrovizoare !
    Si ochiometric, deabia-ti dai seama ca anvelopa iese in afara liniei caroseriei .....

    Cred ca am sa merg pe 6,5/17 cu ET45. Am gasit ceva de la Rial la un pret rezonabil.

    Comment


    • #17
      Cu cāt ET tinde spre 0, cu atāt roțile sunt mai ieșit īnafară. ET48 īnseamnă că sunt puțin mai īnăuntru decāt ET45.
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

      Comment


      • #18
        Ieșite *
        -------------------
        There is no point of having if you can't share.

        Comment


        • #19
          deci, jante montate, et 48 deci intrate 3mm mai interior, mai late , dar cauciucurile s-au asezat perfect, mai trebuie sa iau capacele de roti , as merge pe varianta argintii si H'ul rosu, poze ...sooon, vremea de afara nu nea permis un mers la spalatorie ca sa dam frumos in poze ! :-)

          Comment


          • #20
            cat au fost jantele ???

            Originally posted by marr View Post
            Problema cu un ET mai mare stii care poate sa fie ?
            Sa depaseasca putin linia caroseriei si sa-ti murdareasca groaznic masina !
            Eu am luat la Forester niste jante de iarna cu un ET mai mare si, mai ales pe zloata, imi arunca mizerie inclusiv pe geamurile laterale si pe ooglinzile retrovizoare !
            Si ochiometric, deabia-ti dai seama ca anvelopa iese in afara liniei caroseriei .....

            Cred ca am sa merg pe 6,5/17 cu ET45. Am gasit ceva de la Rial la un pret rezonabil.

            Comment


            • #21
              Ne-am incaltat de iarna !
              jante AEZ AirBlade 7,5j, pcd=114,3, ET=48, (revin si cu poze) cauciucuri Hankook Winter i*cept RS2 W452,
              Le-am facut proba doar in oras la un max de 90km/h (sper sa nu vada vreun politist) pe distante destul de scurte , concluzii:
              -zgomotoase, (fata de cele de vara) dar nu exagerat
              -franare pe uscat OK
              -franare pe suprafata uda OK
              -tractiune pe zapada/gheata inca nu am incercat, sper sa fie ok
              am ales asiatice in prisma raportului calitate/pret , am mai folosit KHUMO, Nankang, Michelin, Dunlop, Debica, iar dintre acestea as mai alege khumo si michelin (daca bugetul permite )
              in rest drumuri bune si fara incidente !

              Comment


              • #22
                Noile jante!


                Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

                Comment


                • #23
                  Incaltati !



                  Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

                  Comment


                  • #24
                    Urmeaza :
                    -Capacele de jante cu celebrul " H " !
                    -Folie geamuri (sper sa nu astept primavara)
                    -Senzori parcare (camera e cam mult)
                    si informatii daca se poate monta tempomat !

                    Comment


                    • #25
                      Salut, cat a fost taxa de mediu pentru 1.8 benzina Euro 6?

                      Comment


                      • #26
                        Foarte faine jantele !
                        Intrebare: Unde ai gasit capace jante cu "celebrul H" ?

                        PS: Apropo de "asiatice" - pe Forester am avut, din fabrica, Yokohama Geolandar !
                        Idestructibile anvelopele alea ! Le-am schimbat cand masina avea peste 130.000 km ( bine, din astia, ~ 80.000 facuti cu anvelopele respective, restul cu cele de iarna) si mai aveau inca peste 4 mm profil !

                        Comment


                        • #27
                          fiimd vehicul nou in vara a fost 0 (zero)
                          dar am inteles ca acu s-a pus taxa si pe E6, nu stiu exact, dar cei de la min de fin au un calculator de taxa pe acolo, sunt sigur ca o sa gasesti cu un search pe fratele goagle!!!


                          Originally posted by sergiu_paul View Post
                          Salut, cat a fost taxa de mediu pentru 1.8 benzina Euro 6?

                          Comment


                          • #28
                            salut
                            am cautat pe OLX, si am gasit mai multe variante tipuri
                            ramane sa iau sublerul si sa vad ce diametru am eu pe jante

                            iar vis a vis de asiatice... in ultima vreme aud numai de bine de ele

                            Originally posted by marr View Post
                            Foarte faine jantele !
                            Intrebare: Unde ai gasit capace jante cu "celebrul H" ?

                            PS: Apropo de "asiatice" - pe Forester am avut, din fabrica, Yokohama Geolandar !
                            Idestructibile anvelopele alea ! Le-am schimbat cand masina avea peste 130.000 km ( bine, din astia, ~ 80.000 facuti cu anvelopele respective, restul cu cele de iarna) si mai aveau inca peste 4 mm profil !

                            Comment


                            • #29
                              sau mergi la piata si cumperi stickerele astea cu 20 lei http://www.amazon.co.uk/HONDA-BLACK-.../dp/B00R0BA7VY
                              Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                              '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                              Comment


                              • #30
                                sau asa
                                http://olx.ro/oferta/vand-capacele-r...tml#4f158c7228

                                Originally posted by Spoon View Post
                                sau mergi la piata si cumperi stickerele astea cu 20 lei http://www.amazon.co.uk/HONDA-BLACK-.../dp/B00R0BA7VY

                                Comment

                                Working...
                                X