Page 12 of 12 FirstFirst ... 289101112
Results 166 to 169 of 169

Thread: VW acuzat în USA ca trișează la normele de poluare

Senior Member PGM-FI
    Marca
    Honda,Bmw
    Model
    Accord,116d
    Motorizare
    2.2 I-DTEC,1.6 d
    A,ok.Am facut o programare la Asko pentru evaluare vineri.Sunt chiar curios cat vor zice.Multumesc KMR.

Super Moderator
    FCX Clarity
    KMR's Avatar
    Marca
    Accord '09/Del Sol '96/CR-V '11
    Model
    Executive ADAS/ Sir Motegi Edition/4WD
    Motorizare
    2,4 i-VTEC/1,6 VTEC/2,2 i-Dtec
    Cu plăcere! Prețul de vânzare îl stabilești tu, că e mașina ta. Ei te vor consilia cu privire la preț, ei știu care e piața. Dar decizia prețului de vânzare îți aparține.
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Senior Member PGM-FI
    Marca
    Honda
    Model
    Civic
    Motorizare
    1.8 i-VTEC
    Quote Originally Posted by IB View Post
    Explicatia este simpla. Trebuie doar sa te uiti cu atentie la omul de langa tine, de pe strada, sau de oriunde. In ziua de azi, cocalarii sunt la putere, iar clasa intelectuala pe cale de disparitie. Si nu doar in Ro, ci oriunde, cu precadere UE. Asadar, in ziua de azi, tot ceea ce fac oamenii este sa para ce nu sunt si sa arate ce nu au. De ce cumpara inca masini germane? Exact din acest motiv, si anume ca masinile nemtesti sunt cele mai scumpe, au cele mai multe modele premium, iar oamenii ar face orice sa cumpere un harb de Polo, doar pentru ca scrie pe el VW.

Si la mine la servici, unde ar trebui sa primeze cunostintele din domeniul auto, cei mai multi merg in continuare cu masini nemtesti. Ceea ce este interesant (in prostia lor) este exact momentul in care afla ca le-a cazut ceva. Desi scot bani grei din buzunar pentru remediere, nu ii auzi sa le blesteme. E de-a dreptul stupid, dar hey, de cand cu scandalul dieselgate, vanzarile VW la nivel global au crescut, cel putin astea erau datele in prima jumatate de an. Oare asta ce ne spune despre rationamentul oamenilor din ziua de azi?
    Aici IB nu iti dau dreptate ,scuze . Faptul ca un om conduce o masina nemteasca nu il face cocalar asa cum faptul ca el conduce o japoneza nu il face intelectual sau una frantuzeasca chef .In mod ciudat am condus mult timp toate 3 natiile sa le zic asa dar nu m-am schimbat de la an la an respectiv nu simt vreo imbunatatire in propriul IQ de cand conduc o japoneza dar asta e normal ca doar imbatranesc iar numarul de neuroni imi scade .Glumesc si eu sper sa nu o iei personal .
    Cred ca doar generalizezi la suparare ...
    La masini noi pot intelege de ce se vand foarte multe masini VW si nu doar in Romania ci in mult mai multe tari din EU . In RO foarte mare parte din vanzarile de masini noi sunt inca tinute de vanzarile catre companii. Aici iti dau doar un exemplu : ai multinationala X la care ai 3 tipuri mari de angajati : entry, middle and top mgm . La VW ( in cazul meu timp de 10 ani ) a fost cel mai simplu sa gasim masinile cu motorizarile,acesoriile ,etc necesare in bugetul cerut . Acum gandeste-te ca as fi aceasi multinationala X dar as dori aceasi oferta de la Honda .PS. Toate SUV-urile se exclud deoarece bat la ochi prea mult si nu sunt in politica firmei(si aici nu glumesc) .Entry fiind vanzatorii (sau ASM-ii ) carora nu le poti da sa faca 30-40k de km pe an in Jazz sau Mazda 2 .
    La partea de masini second -hand sunt de acord cu un coleg de mai sus .Piata AM sau originale de piese second -hand la nemtesti cred ca o depaseste in RO pe cea oficiala .Asta este fascinant pentru mine cum de altfel invart aceleasi piese intre ei tragandu-si teapa unul altuia .
    Partea cu valoarea de revanzare este iarasi ciudata .Jazz-ul cred ca e una din masinile cu valoare de revanzare in top 3 pe clasa ei .
    Last edited by botz; 30-08-17 at 02:00.

Senior Member IMA
    Marca
    -
    Model
    -
    Motorizare
    -

Page 12 of 12 FirstFirst ... 289101112

Bookmarks