poK: '95 Honda Civic Hatchback 1.3 16V, Black (EG3)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • poK: '95 Honda Civic Hatchback 1.3 16V, Black (EG3)

    Buna ziua si bine v-am gasit posesori ai Honda. De curand , nu foarte mult timp, aproximativ 7 luni de zile am achizitionat o minunatie de masinuta. Fiind prima masina ( limita bugetului ca deh, traim in Romania ) am zis sa nu fiu putin atent ce masina sa imi cumpar, acum stiti cum sunt toti, ba frantuzesti, ba nemtesti.. dar toata lumea uita de aceste masini impresionante. Cautand pe fel de fel de siteuri, pareri si alte cele, am ajuns la Honda Civic Hatchback, acum a intervenit inevitabilul sa ma hotarasc la motorizare ( normal, proaspat iesit din scoala de soferii, conducand doar cu 60 km/h in oras, respectiv 80 km/h in exterior , vroiam muuuuuulti caluti la motor ), dar am ajuns la concluzia ca 1.3 pentru inceput ar fi de ajuns. Toate bune si frumoase, bani erau oarecum pregatiti, cautand saptamanii intregi acest model, bineinteles ca am dat de tot felul de samsari care umflau pretul pentru nimic. Am dat de EG-ul userului "rtorjo" care a fost si este un baiat de nota 10. Intr-un final , masina merge ca in prima zi cand am luat-o, trage la fel de bine, nu mananca ulei si alearga ca nebuna. Singurul ei minus dar nu cred ca este o problema doar la a mea, este rugina tablei care sunt convins ca este datorata faptului ca are o varsta si mai ales tin sa "multumesc" pe aceasta cale autoritatilor romane pentru dezapezirea drumurilor patriei.

    Si acum mai putina vorba si las pozele sa vorbeasca, orice parere este bine venita.

    http://imgur.com/a/E85tR

    Sunt 2 poze in care stopurile sunt vopsite negre, asa au fost cand am cumparat-o doar ca a trebui sa le curat pentru ITP.

    In viitorul apropiat ( pana se lasa frigul ) vreau sa ii fac portiere , si aripile ca a iesit putina rugina, se poate vedea...

  • #2
    Este frumoasa, arata totusi bine intretinuta. Sa o conduci cu placere multi km. fara probleme.

    Comment


    • #3
      Super tare, sa ai noroc. Oh, cand faci sa o scapi de rugina, sa verifici si sub pragurile de plastic.

      Comment


      • #4
        Am verificat chiar astazi ca i-am reconditionat farurile, a fost sarit lacul de la sare de pe ele, si le-am facut frumoase, si in timp ce se usca lacul, am tras putin de plasticurile de la praguri si l-am pus repede la loc sa nu scot tot sa ma speri, vor trebui facute, dar nu este foarte mult :P

        Comment


        • #5
          Numa sa nu ai ghinionul sa te trezesti cu ce m-am trezit eu... Ca si mie la masicari asa sa vad nu arata atat de rau... Pana le-am dat jos. A trebuit taiat complet, si facute noi de la zero.
          Attached Files

          Comment


          • #6
            La ce scor te-au ajuns ambele praguri ?

            Comment


            • #7
              Habar n-am, ca am facut toata masina si am si vopsit-o. Nu stiu individual cat au fost toate.

              Comment


              • #8
                Sa o harbuiesti sanatos.
                Bafta in proiecte si ochii in strada !!!!!
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

                Comment

                Working...
                X