Hondafani in vizita la IAA Frankfurt 2015 17-27 Sep

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pun eu poze cand ajung azi acasa de la munca. Aseara era prea tarziu.
    Am fost ieri - duminica, deci am prins super aglomerat, n-am apucat sa vizitez halele Mercedes si Audi, probabil inca vreo cateva.
    Impresia artistica - da, merita. Chiar a fost super fain, ma mai duc si peste 2 ani.
    Am vazut doar: Honda, Mazda, Mitsubishi, Renault, Dacia, Fiat, Maserati, Ferrari, Tesla, Jaguar, Volkswagen, Bentley, Infinity , Skoda, Hyundai, BMW, Mini, Lexus / Toyota, Citroen, Opel, Subaru etc.

    Plusuri - Am ramas impresionat doar de cateva masini in care m-am suit: Tesla P90D, noul Mazda 6 (deja facusem un test drive cu modelul de anul trecut, A/T dar din pacate diesel) si Mazda MX-5. Mi-au mai placut cateva Infinity, Honda HR-V, iar noul CTR arata intr-un mare fel in realitate si e super comfortabil la volan, dar era cam eclipsat de noul NSX care se rotea la standul Honda. Urmeaza sa ma duc la un drive-test la CTR, il au deja la reprezentanta de aici pentru test.

    Fun fact: Doar fetele de la Dacia aveau greutate "normala" desi erau chiar dragutze :P probabil n-au avut buget si de manechine super-slim precum restul expozantilor.

    Minusuri - evident e mult mai interesant sa fii acolo in persoana decat sa vezi poze pe net, dar imbulzeala / caldura proiectoarelor - a facut o atmosfera nu tocmai placuta (in plus l-am avut si pe fiul meu dupa mine care invatase recent sa se suie in masina singur (trage cu putere de manerul usii, se suie si apoi inchide usa) - ghiciti in cate masini s-a suit la IAA? 50 pe putin, deci am cam stat dupa el sa vada cum e in majoritatea care ii placeau lui).
    Intr-o zi nu se poate vizita tot, am facut un traseu cate de cat optim ca sa apucam sa vedem atatea hale, dar tot am terminat ziua epuizati (Google fit arata ~6h, 15km+ din care zice el 2km pe bicicleta :P = de obicei are dreptate, dar ieri am folosit vreo 2 km benzile rulante, cum se mai gasesc prin aeroporturi).
    cci
    Senior Member
    Last edited by cci; 21-09-15, 15:55.
    Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


    Comment


    • #32
      Pai da, dar daca nu am ajuns acolo, macar pe net sa vad niste poze.
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

      Comment


      • #33
        Corect - pana punem noi poze, uite un articol cu poze bine incadrate - ieri nu se putea efectiv face poze de la distanta de 2m si nici nu cred ca am vazut in realitate toate masinile astea.
        http://www.autobild.de/bilder/die-stars-der-iaa-2015-5742045.html#bild1
        Si fetele:
        http://www.autobild.de/bilder/iaa-20...089.html#bild1
        cci
        Senior Member
        Last edited by cci; 21-09-15, 16:06.
        Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


        Comment


        • #34
          Nasparlii mai sunt (fetele)
          Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
          2 roti

          Comment


          • #35
            Chiar ca. Probabil le-au ales dupa gura.
            Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
            Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

            Comment


            • #36
              Sa fim totuși serioși, Germania nu e nicidecum tărâmul frumuseților feminine.
              Rolul lor cred ca este de a cocheta puțin cu clienții, de a oferi puține noutăți, de a afla impresii, de a crea o conversație plăcută, exclus probabil detalii tehnice amănunțite. Nu e ca în seria 2 fast 2 furious :-)
              Eu am fost sâmbătă, a fost foarte obositor și nici nu au reușit sa vad foarte multe. Fiind și prima zi deschisă publicului a fost îmbulzeala mare.
              Acum 2 ani am reușit sa vad mai multe.
              Ce m-a impresionat a fost noul Bugatti...greu de descris o asemenea mașină.
              E greu sa ramai, în acele momente, cu adevărat impresionat de mașini normale dacă ai trecut pe la câteva standuri de mărci de lux și te-ai mai și urcat în câteva dintre ele. Cu toate acestea, Civic Type R mi-a plăcut în mod deosebit, cunoscând deja mai multe despre el și văzând câteva filmulețe dinainte.
              Iar legat de Civic, îmi place mai mult interiorul la al meu decât la generația mai nouă.





              Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

              Comment


              • #37
                Pozele promise, enjoy!
                https://picasaweb.google.com/1052543...AFrankfurt2015
                cci
                Senior Member
                Last edited by cci; 21-09-15, 19:08.
                Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                Comment


                • #38
                  Multumim. Ii sta bine pustiului in Type-R.
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • #39
                    Mulțumesc!
                    Scuze, el a apărut în majoritatea pozelor cu interioare
                    Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                    Comment


                    • #40
                      Salutari,

                      Poate dau si eu o fuga pana la Frankfurt! Este destul material sa iti faci sange rau!!!

                      O seara placuta!
                      2015 Honda Civic 5D 1.8 M/T Lifestyle, Brilliant Sporty Blue Metallic
                      ex: Honda Civic 1.4i Hatchback Red 1997
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_popkorn/

                      Comment


                      • #41
                        Pana la urma ai mai dat o fuga?

                        Tarziu dar sper ca nu prea tarziu:
                        multumim pentru poze cci!
                        Impresia mea despre acest targ nu s-a schimbat nici de aceasta data si raman un vizitator fidel chiar daca vremurile, oamenii si obiceiurile s-au mai schimbat. Le accept si fac ce pot mai bine din toate astea.
                        M-a bucurat revederea cu Bogdan dupa vreo 6 ani, cu Denigrator dupa vreo 3 luni si sa cunosc un forumist nou, pe cci.
                        Conceptul HONDA 2&4 ramane favoritul meu de la aceasta expozitie. Amanarea NSX-ului deja ma scoate din sarite dar sa speram ca va merita. Nu ca m-ar afecta in vreun fel
                        HR-V-ul va fi clar mostenitorul lui FR-V-ica cand isi va a duhul. Ca de obicei, CT-R-ul arata mai bine in realitate decat in poze iar interiorul ala pe rosu chiar nu m-ar deranja in mod obsesiv cum am vazut ca e cazul adesea.
                        Frumos stand, personal prietenos, ciubucuri cu gramada dar "drive-test-ul" cu Unicub m-a lasat fara cuvinte. L-as prefera oricand in detrimentul unui Segway.
                        Sa speram ca data viitoare se vor organiza mai multi colegi, chiar se renteaza.
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                        Comment


                        • #42
                          Salutari, din pacate nu am mai ajuns la Frankfurt...sambata seara am fost la un restaurant romanesc la Bruxelles si am ajuns tarziu acasa. M-am trezit sambata prea tarziu!!! Mi-ar fi placut sa ma intalnesc cu voi!!! Ramane pe data viitoare

                          Multumesc
                          2015 Honda Civic 5D 1.8 M/T Lifestyle, Brilliant Sporty Blue Metallic
                          ex: Honda Civic 1.4i Hatchback Red 1997
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_popkorn/

                          Comment


                          • #43
                            Salutari,

                            vine cineva anul acesta la IAA Frankfurt?
                            16.9 - 24.9 intre orele 9:00 - 19:00 este deschis publicului.

                            Latest news: Tesla, Peugeot, DS, Nissan & Co. au raspuns negativ invitatiei de participare.

                            Este vreo sansa de a vedea noul CR-V sau CTR?

                            Eu o sa ajung in al doilea weekend (23 - 24), mi-ar face placere sa cunosc colegi de forum.

                            Comment


                            • #44
                              CTR 99% da.
                              New CR-V - am vorbit azi la Asko si semnele de la HTR ar fi ca de abia in toamna 2018...
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by ticker View Post
                                CTR 99% da.
                                New CR-V - am vorbit azi la Asko si semnele de la HTR ar fi ca de abia in toamna 2018...
                                Multumesc de info! Deci CR-V probabil in 2018 la Paris, daca nu ma insel.
                                O parte din mine se bucura enorm, cealalta parte e putin trista.

                                Comment

                                Working...
                                X