Hondafani in vizita la IAA Frankfurt 2015 17-27 Sep

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu sunt nici pe aici pe străzi, din câte am auzit ar fi prin Munich. Dar dacă mai vin cu miile pe zi, e posibil la un moment dat să fie "vizibili". Dar eu nu sunt încântat nici măcar de românii de aici, unii sunt chiar foarte vizibili prin atitudine, gălăgie etc.

    Despre IAA, ma gândeam si eu sa stau 1 noapte acolo și sa vizitez ceva mai in detaliu... Dar sunt convins ca pentru ceea ce merită cu adevărat e suficient o zi.

    OK, ne vom întâlni la standul Honda.
    Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


    Comment


    • #17
      Spune-ne si o ora.
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • #18
        Intr-adevar o zi nu este de ajuns ca sa vizitezi toate standurile salonului. Sambata si duminica este foarte aglomerata intrarea de pe autostrada, asa ca este de preferat sa ajungeti cu o zi inainte, sau sa mergeti cu trenul. Este statie de S-Bahn chiar acolo unde se tine salonul. in 2011 am fost directionat intr-o parcare de la care am mai luat S-Bahnul vreo 4-5 statii. Plus ca am pierdut mai bine de o ora in aglomeratie.
        Din pacate nici anul asta nu pot sa ajung (nu am fost nici in 2013) ca sa va cunosc pe cei care veniti si pe hondarii din Germania.

        Cat despre refugiati, nu ar trebui sa va faceti probleme. Locuiesc in Munchen, si lucrez foarte aproape de gara centrala unde vin cu miile in fiecare zi. De fapt lucrez peste drum de autogara si e drept ca in ultimele luni am vazut tot mai multi acolo luind autobuzul catre diferite destinatii, dar nu am vazut scandal niciodata. Sper ca si ei sa aibe la fel de bune intentii ca poporul asta care-i primeste cu bratele deschise.

        Distractie placuta oricum la salon!
        Last edited by Petry; 07-09-15, 19:01.
        Honda Accord 2.0 Comfort, M/T, CU1, Premium White Perl

        Comment


        • #19
          Multumim pentru urari!
          Pai bine, la orice eveniment de anvergura ai problema cu aglomeratia pe autostrada si mai departe in oras. Dar atentie, acest lucru e valabil si pentru zilele lucratoare - ba chiar mai mult!! - decat pentru cele din week-end.
          Eu as zice ca secretul e sa ajungi acolo de dimineata, adica pana la ora deschiderii, ora 9.
          Daca vii de departe e clar ca ar fi de preferat sa fii prin zona de cu seara, dar hotelurile din imprejurime, in acea perioada, sunt cam full.
          Privitor la parcari, sunt multe si de aici din fata tastaturii e imposibil de descris vreuna. Eu in cele 7 editii anterioare care le-am vizitat, mereu am gasit parcare in alta parte.
          Ce nu are iesire la S-Bahn, are iesire la autobuz (transport gratuit).
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #20
            Asteptam poze de la standul Honda
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #21
              Cu siguranta!
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

              Comment


              • #22
                Eu voi fi duminică după 11:00 prin zonă. Poate alegem o oră să ne vedem la standul Honda. Voi face un album public cu toate pozele când revin acasă.
                Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                Comment


                • #23
                  Am văzut parca o reclama în care spunea ca noul civic și noul ctr abia pe 26 sept ajung la salon


                  Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                  Comment


                  • #24
                    Duminică o să fiu și eu câteva ore la IAA

                    Trimis de pe al meu Nexus 4 folosind Tapatalk
                    My cars:
                    2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
                    ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

                    Comment


                    • #25
                      Eu aveam planuri pe luni 21.09 sa ajung dar din cauza serviciului va trebui sa aman pe sfarsitul expozitiei adica in perioada 25.09-27.09. In acest interval merge cineva de pe forum?

                      Comment


                      • #26
                        @El Hakim - eu cu fiul meu vom vizita salonul mâine. Poate ne găsim cumva.
                        Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                        Comment


                        • #27
                          @cci: de ce nu? Lasa-mi nr tău pe privat și te sun. Eu o sa ma intalnesc și cu Denigrator și mergem împreună

                          Trimis de pe al meu Nexus 4 folosind Tapatalk
                          My cars:
                          2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
                          ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

                          Comment


                          • #28
                            @scarr: ctr-ul e deja la IAA...

                            Trimis de pe al meu Nexus 4 folosind Tapatalk
                            My cars:
                            2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
                            ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

                            Comment


                            • #29
                              @all: scuze pentru inducerea în eroare, pe 26 sept apar pe piață, în Germania. (deci nu era vorba de salon, însă eu nu am înțeles inițial bine :-D)

                              Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                              Comment


                              • #30
                                Deci, pana la urma pune cineva niste poze si niste impresii de acolo?
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                                Comment

                                Working...
                                X