Hondafani in vizita la IAA Frankfurt 2015 17-27 Sep

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hondafani in vizita la IAA Frankfurt 2015 17-27 Sep

    Chiar ...cine vine la Frankfurt pentru IAA?
    Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red



  • #2
    Eu voi ajunge.

    Comment


    • #3
      E posibil sa ajung si eu.

      Comment


      • #4
        Si eu, facem un topic dedicat să organizăm ceva semi-spontan?
        Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


        Comment


        • #5
          Cānd e IAA?
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • #6
            Se pare ca va fi in perioada 17-27 septembrie.
            In zona voi fi in perioada 19-25 septembrie. Poate ar fi bine sa stabilim cat-de-cat o zi...

            Comment


            • #7
              Mă bătea și pe mine un gānd
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment


              • #8
                Eu voi fi acolo sāmbătă 19 sau duminica 20, īncă nu m-am decis. Fiul meu e super īncāntat, aproape că preferă asta unei vizite la Legoland.
                Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                Comment


                • #9
                  Voi fi acolo pe 19 (toata ziua) si 20 (pana spre 15.30). In afara de HONDA si PORSCHE voi mai fi la marcile dealerului Gohm (gohm.de) din partea caruia am o invitatie exclusiva si am de gand sa o folosesc la maxim.
                  Daca organizati ceva la un punct fix si vreti sa postati aici, voi face tot posibilul sa dau o fuga, dar de promis mi-e greu sa promit ceva avand in vedere MEGA-arealul unde se desfasoara toata tarasenia asta.
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #10
                    Dragi colegi stabiliti in Germania, ce se intampla pe la voi cu nouvenitii din tarile arabe? Cum e prin orase - mai ales cele din sud? Exista riscul de a te impiedica de ei?
                    De doua zile incoace ma codesc daca sa anulez sau nu rezervarea facuta la hotel...

                    Comment


                    • #11
                      Deocamdată e liniște, nemții nu știu ce planuri au cu imigranții. Dar sigur aia nu vor vrea sa muncească pe salariul minim si din greu. In plus am citit un articol ca au īnceput deja să se plāngă că nu e chiar ce se așteptau...
                      http://www.aktual24.ro/imigrantii-ne...m-la-mai-bine/
                      Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                      Comment


                      • #12
                        Se pare ca e putin diferit de ce credeam eu (8.5 EUR / h e minimul in Germania): "Refugiatii din Germania primesc din partea statului suma de 400 de euro lunar pentru cheltuieli. Ei pot sa isi ia si un loc de munca, insa nu au voie sa primeasca mai mult de 1 euro/ora cat timp au statutul de azilant." Sursa:
                        http://www.aktual24.ro/iata-cati-ban...-castiga-atat/
                        Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                        Comment


                        • #13
                          Nu prea ma interesează tematica, insa din cate am auzit la radio, nu au dreptul la munca, īncă.
                          Chestia cu 1 euro/ora mi se pare aiurea și nu cred sa fie adevărat.
                          Īn orașul īn care locuiesc s-au construit niște corturi pt. aproximativ 500 refugiați din Siria.
                          Nemții sunt indignați la maxim de acest lucru, nu le cade bine deloc, deoarece majoritatea lucrează și plătesc taxe la stat, taxe din care sunt ajutate și cele cāteva zeci de mii de refugiați din toată Germania.
                          Faptul ca unora nu le convin condițiile ma surprinde...nu vreau sa dau īn polemică, dar majoritatea refugiaților nu se vor putea integra.
                          Fără a fi vina nimănui.

                          Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                          Comment


                          • #14
                            Ne vedem la IAA. :-)

                            Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                            Comment


                            • #15
                              Sa le luam pe rand: cci, esti sigur ca-ti ajunge o zi sa vizitezi chermeza asta?
                              Ma rog, intrebarea se poate pune si la general pentru toti potentialii vizitatori: sunteti siguri ca va ajunge o zi (daca vreti sa vedeti cat de mult posibil - si nu mai pun la socoteala tuningul, accesoriile si tot ce mai e adiacent industriei auto)?

                              Referitor la refugiati: personal n-am dat de ei si din cate inteleg, sunt tinuti in locuri anume, mai retrase de oras. Ca turist n-ar trebui sa dea nas cu ei mai nimeni daca nu se duce anume in acele zone. Poate intr-un oras ca Nürnberg-ul unde traieste colegul cci, sa fie mai altfel, dar in rest mira-m-as.

                              Eu as propune ca punct de intalnire ori standul HONDA (http://www.iaa.de/iaa-guides/gelaendeplan/) ori un restaurant sau ceva de genul unde sa luam masa de amiaza.
                              In rest pastram topicul asta pentru discutii.
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment

                              Working...
                              X