BOSS: '09 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T Comfort, ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cea veche. Cea noua in Turkey
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #32
      Pai eu cred ca Boss se referea la sedanul lui, care era facut in Japonia, nu la al meu, care e in Turcia. Iar CatalinP se gandea la al lui, care e facut in UK.
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

      Comment


      • #33
        A ta e Turkyana pentru ca e din ungarialand.
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #34
          Sedanul meu era facut in Japonia si nu a avut nicio problema 100k km, pana am facut-o dauna totala. Accordul e tot in Japonia facut, are aproape 80k km si ii scartaie ambreiajul, cutia de viteze nici nu miroase finetea celei de la Civic, samd. Dar poate mai am eu nevoie de timp pana ma obisnuiesc....
          Honda Civic Sedan 1.8 ES MT Silver
          www.catalinmihaila.blogspot.com

          Comment


          • #35
            Dar poate mai trebuie sa iei in considerare si faptul ca Accordul e SH.
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • #36
              Accordul e SH, dar e mai tanara decat Civicul. Accordul l-am luat la 70k km, Civicul la 100k mergea mai bine decat la inceput.
              Honda Civic Sedan 1.8 ES MT Silver
              www.catalinmihaila.blogspot.com

              Comment


              • #37
                Poate ca fostul proprietar al Accordului nu prea a avut treaba cu intretinerea mecanica a masinii.Eu am Accord-ul din 2009 si 93k km si nu am nici un fel de problema,nici cu ambreiaj,nici cutie.Intra in viteza foarte fin.A fost luata tot sh la 50k km,insa foarte bine intretinuta.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Boss View Post
                  Accordul e SH, dar e mai tanara decat Civicul. Accordul l-am luat la 70k km, Civicul la 100k mergea mai bine decat la inceput.
                  Exact aceeasi senzatie cu Civicul si la mine.

                  Comment


                  • #39
                    Am o problemă: mi s-a ars becul de faza scurtă pe stanga. Eu sunt afon, deci intreb aici: ce model de bec ar trebui sa iau (vreau ceva bun) si cum as putea sa-l montez singur (sau in orice caz, fara sa fac un drum la Asko)? Menționez că mașina e Accord din 2009.
                    Mulțumesc!
                    Honda Civic Sedan 1.8 ES MT Silver
                    www.catalinmihaila.blogspot.com

                    Comment


                    • #40
                      Modalitatea de inlocuire si tipul de bec sunt trecute in manualul de utilizare.

                      Comment


                      • #41
                        Da, evident. Ce am uitat sa mentionez e ca masina fiind SH, nu am manual la ea...
                        Honda Civic Sedan 1.8 ES MT Silver
                        www.catalinmihaila.blogspot.com

                        Comment


                        • #42
                          Poftim: http://www.hondatrading.ro/manuale/h...ccord-2009.pdf

                          Comment


                          • #43
                            Super! Nu pare foarte complicat. Un model si un brand de bec pe care sa-l cumpar imi puteti sugera?
                            Honda Civic Sedan 1.8 ES MT Silver
                            www.catalinmihaila.blogspot.com

                            Comment


                            • #44
                              hello la toti membrii HONDAFAN!...nu de mult timp sunt posesorul unui accord 2.0 ivtec,luat la o licitatie din flota unei firme japoneze cu fabrici in romania(deva)...masina e 2007,benzina...in carte scrie CL7/2/accord sedan...as fi recunoscator sa ma a jutati sa aflu mai multe despre acest model...nu am inca decat f putini km facuti cu ea,dar realmente sunt indragostit deja...am luat-o cu gandul sa o revand insa in momentul de fata nu se mai pune problema!

                              Comment


                              • #45
                                salutare, sa o stapanesti cu placere. Ar fi indicat sa faci un topic separat cu masina ta (eventual ceva poze), in sectiunea asta: http://www.hondafan.ro/forum/forumdi...cord-2002-2008
                                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                                Comment

                                Working...
                                X