SCARR: '08 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ce am gasit la prima cautare:

    http://www.civinfo.com/forum/how/547...ll-change.html

    Poate te ajuta!

    Comment


    • #32
      Mersi, sigur ca o sa ajute!
      Am primit grila si a venit si cu instructiuni, arata tot ce trebuie demontat si cum se montaeaza noua piesa.

      Comment


      • #33
        Operațiune executată cu succes!
        Durată: 2 ore (se poate și īntr-o oră)





        Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

        Comment


        • #34
          Am reușit, īn sfārșit, sa montez mānerul (mai precis, ornamentul argintiu care acoperă mānerul) la usa din partea dreaptă și cu asta a rămas o problema mai puțin de rezolvat.
          Toată tărășenia a durat 3-4 ore, nici nu mai știu exact, dar a inclus și un drum pana la un magazin sa iau ceva pasta de lipit universală. Piciorușele ornamentului pe care l-am luat din dezmembrări nu erau rupte, insa erau fisurate. Dar le-am rezolvat, sper ca o sa și țină.
          A trebuit sa demontez partea interioara a ușii. Nu am avut nici un material de "inspirație", de aceea a durat puțin mai mult. Dar īn final a meritat.

          Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

          Comment


          • #35
            felicitari man! Fa te rog un efort si vopseste toate plasticele ( arce, bari, praguri)... Va arata mult mai bine!!
            '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

            Comment


            • #36
              Mulțumesc! Un efort financiar eventual, ca la vopsit nu ma pricep
              Are o aripa zgariata urāt, și īnainte de a investi īn alte chestii de estetică ar trebui sa rezolv zgārieturile. Nu as vrea sa īnceapă a avea probleme cu rugina.
              Am primit o oferta de 500 euro pentru zgarieturi , dar e puțin mai scump decāt īmi imaginam.
              Și dacă o sa refac zgārieturile (aripa stānga spate) o sa trebuiască revopsit tot elementul, poate ca se va observa diferența de nuanță īntre partea refăcută și restul mașinii. Nici nu știu cum sa procedez...



              Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

              Comment


              • #37
                A iesit bine ! Bravo

                Comment


                • #38
                  Am schimbat ieri un prezon la roata stānga față, deoarece s-a rupt atunci cānd am īncercat sa dau jos roata.
                  Am cumpărat īn prealabil 2 prezoane pentru ca știam ca se va rupe (mi-au spus la service).
                  Dat etrierul jos, lovit prezonul rămas cu un ciocan, pus prezon nou, tras la loc.




                  Și apoi schimbat rotile de vară cu cele de iarnă (echilibrate īn prealabil).



                  Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk
                  scarr
                  Senior Member
                  Last edited by scarr; 18-10-15, 11:39.

                  Comment


                  • #39
                    11 August 2015




                    Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                    Comment


                    • #40
                      Multi inainte! Pt Germania sunt putini km
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Mulțumesc!

                        Acum cāteva săptămāni am plimbat un prieten cu Civic-ul. A zis ca nu a mai auzit vreun motor sa sune asa frumos, și nu s-a referit la mersul īn gol.
                        Eu ma duc liniștit, majoritatea timpului conducānd prin oraș, dar și cānd mai ies și o calc, efectiv īmi aduce acel zāmbet pe față. Senzația e unică.
                        Respect pentru inginerii care construiesc aceste motoare. 🙌


                        Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                        Comment


                        • #42
                          La mai mare (nr de km)!!!
                          Suntem mai multi pe-aici care te intelegem perfect, in legatura cu zambetul...
                          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                          Comment


                          • #43
                            Cum imi dau seama daca am xenoane pe faza scurta?

                            Comment


                            • #44
                              Ai spalatoare de faruri -> ca ai xenon


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • #45
                                Asa e la Honda, īn general, sau doar la modelul acesta?
                                Știu ca la alte mărci poți sa ai spălător și la faruri cu halogen.

                                Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X