SCARR: '08 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Super tare bordul ala. Daca ai arata cuiva care nu a vazut in viata lui cum arata bordul de Honda o poza cu ambele generatii, 8 si 9 pun pariu ca ar zice ca 8ul e modelul evoluat. Foarte faina masina. Sa o stapanesti sanatos.

    Comment


    • #17
      Superbaaa interior si exterior!

      Inca o dovada ca generatia 8 arata mai bine decat generatia 9, hatch vs hatch si sedan vs sedan. Parerea mea

      Comment


      • #18




        Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

        Comment


        • #19
          Originally posted by scarr View Post




          Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk
          Am găsit, īn sfārșit, metoda optimă de a uploada poze pe forum [emoji1]

          Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

          Comment


          • #20




            Mulțumesc tuturor pentru urări și va doresc la fel, cāți mai mulți km fără evenimente neplăcute.

            Numai bine!

            Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

            Comment


            • #21
              Jantele sunt faine, arata foarte bine pe masina...
              Vad ca ai cauciucuri de la Hankook, Ventus Evo2, asa par in ultima imagine.
              Le ai de mult pe masina? Cum te intelegi cu ele? Te intreb deoarece am pus si eu de curand pe a mea un set de Hankook (modelul amintit) si ma interesa si o alta parere (deocamdata eu am mai putin de 1000 km parcursi cu ele).
              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

              Comment


              • #22
                Jantele sunt Diewe pe 17, le-am cumpărat noi acum o luna, gumele de vară le-am primit de la cel care am luat mașina (225/45 R17): pe față Hankook, spate Michelin. Am puțin peste 1000 km făcuți, nu am remarcat nimic īn neregulă cu ele, īnsă nici nu le-am īncercat la limită. Eu zic ca sunt bune.

                Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                Comment


                • #23
                  Sper sa nu primesc puncte de penalizare pentru off-topic, insa vroiam sa fac o precizare legata de modelul mai nou de Civic, ce mi-a venit in minte cand am citit comentariile lui BV26CAT si richie:
                  am facut un test-drive cu un Civic 5D 1.8 i-VTEC din 2015 si legat de bord: atunci cand esti in viteza a 3-a sau a 5-a, ceea ce se intampla destul de des, o sa observi ca ai foarte greu acces la butoanele de sub display (cred ca sunt legate de climatizare). Ori sunt eu mai neindemanatic, ori este bordul putin aiurea proiectat. E drept ca nu pare sa fie loc undeva pentru acele butoane, insa trebuie atunci tot bordul reproiectat. Legat de comenzile de pe volan, sunt mult mai usor de utilizat cele de pe Civic VIII. Ce arata mai bine insa, sunt ceasurile de bord si display-urile din partea de sus.
                  Parere personala (m-am dat o singura data, aprox. 30 min., cu acel model).
                  Exteriorul, in schimb, imi place mult mai mult la modelul nou

                  Comment


                  • #24
                    na, io posesor de civic sedan gen 9 sunt de parere ca exteriorul arata mai bine la gen 8 (ma refer la sedan). gusturi si gusturi...

                    Comment


                    • #25
                      Operatiuni azi:
                      -schimbat filtru polen: Herth+Buss,
                      -schimbat filtru aer: Herth+Buss,
                      -inlocuit varistor RXEF030 la oglinda din partea dreapta: ca rezultat, oglinda functioneaza din nou asa cum trebuie, se pliaza complet.

                      In viitorul apropiat urmeaza vopsit in rosu etrierele (vopseaua arde de nerabdare). Le faceam azi dar nu m-a lasat vremea.

                      Comment


                      • #26
                        Ieri am reușit să vopsesc īn roșu etrierele.
                        Arata ceva mai bine acuma, īnsă discurile puțin ruginite mai strică din imagine.







                        Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                        Comment


                        • #27
                          Masina arata frumos.
                          Incearca cu spray anti rugina la roti sau glasspapier (smirghel).
                          Operatiunile le-ai facut tu sau la un service?
                          '08 Honda Civic 5D 1.8 MT Sport 140hp i-VTEC Nighthawk Black Pearl
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/babaus/ +sticker
                          Dacia Super Nova de vanzare
                          Cauciucuri + jante de vanzare

                          Comment


                          • #28
                            Eu le-am vopsit...cu vopsea Foliatec.
                            Am găsit un service unde le vopsesc ei, dar īți iau 79 euro plus plăcerea de a-ți face singur aceste operațiuni.
                            Nu e ceva greu, plus ca mai ai ocazia sa vezi īn ce stare sunt restul pieselor, sa mai infrumusetezi ce poți.
                            Cānd o sa schimb discurile de frana și plăcuțele o sa pun ceva mai de calitate. Sau toate ruginesc după 1-2 ani?


                            Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                            Comment


                            • #29
                              Am luat vaselina si am dat la toate ''incheieturile'' care mi-au venit in minte: cele 2 usi, portbagaj, capota,scaune.
                              Just so...

                              Comment


                              • #30
                                In weekend vreau sa imi schimb grila din fata, cea transparenta, cu una tip sport.
                                Am cautat pe internet dar nu am gasit cum pot sa demontez grila, daca are o prindere speciala, la ce anume sa fiu atent, unde sunt pozitionate clips-urile, etc. si vroiam sa va rog pe voi, daca stiti careva de vreun DIY pe aceasta tema.

                                Multumesc anticipat!

                                Comment

                                Working...
                                X