DOZER: '11 BMW 535d, Havana Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mazda 3 aș zice și eu, motorul 2.0 benzină ar fi suficient.
    Nu CX-3 că-i pe platformă de Mazda 2, deci f mică.
    Mie îmi mai place și Toyota Auris, cred că pentru o femeie e o mașină chiar potrivită. Eventual hibridă și ar fi chiar f bună pentru oraș.
    Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


    Comment


    • Si eu tot Mazda 3 2.0 benzina as zice...bine dpmdv care nu ma uit orea mult la altceva in afara de design, performante si cum ma simt eu in masina

      Sent from my SM-N910F using Tapatalk
      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

      Comment


      • Cred ca anul trecut m-am suit in Corolla, Auris (si inca cateva de le aveau expuse)... dar am ramas dezamagit de interioare, pozitie volan, etc.

        Nu le contest calitatea/fiabilitatea (am un Avensis in familie)... dar nu este ceva care sa ma tenteze. M-ar fi tentat sa incerc un CT 200h, dar din pacate nu am un dealer prin apropriere.

        Nu e bai de oras, deoarece nu asta va fi utilizarea preponderenta, in schimb nici nu dorim sa fie prea mare (deoarece avem deja un vapor). Asta trebuie un fel de... suficient de mare incat sa nu ne puna probleme de spatiu... dar suficient de mica incat sa fie manevrabila prin oras, parcari stramte, etc (aici Seria1 avea un mare plus).

        Nu ma deranjeaza ca CX-3 este pe platforma de 2 (de altfel si HRV este pe platforma de Jazz), dar desi la interior ar fi spatiu suficient pentru ce dorim noi, portbagajul este minuscul.

        Vreau neaparat sa conduc un 3... sa vad daca este la fel de bun precum tot este laudat. De altfel, in rest, per total mi-a placut (ca si restul Mazdelor de altfel).

        Tot in carti se afla si inca un Seria1, dar de data aceasta benzinar.

        O alta varianta ar mai fi (desi nu optima, deoarece as vrea sa rezolv treaba asta acum in Decembrie), sa astept pana prin Martie (ziceau cei de la Honda), lansarea noului Civic.

        Asta e una din acele probleme pe care vreau sa le rezolv cat mai rapid.... doar ca nu vrea sa ma grabesc (daca se intelege). Imi place sa masor de 10x si sa tai odata... urmaresc de prin vara piata si tot am mai testat cate una, alta, iar acum, usor usor ne apropriem de punctul final.


        Sent from my SM-G920F using Tapatalk
        BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

        Comment


        • Nissan Juke? Vad multe femei la volanul masinii asteia

          Comment


          • Nissan Juke e una dintre cele mai urate mașini din univers.

            Comment


            • cx3 avea 4 stele ncap ultima oara cand m-am documentat eu pe tema asta

              Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
              "Ethics. That's always so inconvenient."
              Cal Lightman

              Comment


              • CX-3 a sarit si el de pr lista... ca are totusi portbagajul prea mic.

                A ramas momentan 3-ul (inca nu am apucat testul de drum), si ceva serie1. Vreau sa fac un test cu un 120i sa vad cum se misca motorul (ca in rest noi am fost foarte multumiti de masina).

                Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                Comment


                • La Civic problema a fost doar cu vizibilitate spate, asta la parcari? Daca nu ma insel, echiparile mai ieftine au camera chiar daca nu au senzor.

                  Comment


                  • Exact. Ai camera pentru parcarea cu spatele și nu ai nevoie de senzori.
                    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                    Comment


                    • @Jozsi: comentarii mai multe au fost cu privire la vizibilitatea spate (desi au fost si altele pe ici pe colo).. care poate incomoda nu doar la parcari cu spatele (pentru care intr-adevar exista camera).

                      Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                      BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                      Comment


                      • pentru mine seria1 a fost cea mai aiurea masina de la bmw ever. Nu am condus decat seria1 ce-i drept, insa nu as vrea sa mai conduc vreodata. Daca nu ma insel era 2009-2010, undeva pe-acolo. Cand am plecat mai tare putin de pe loc luand un viraj la stanga mi-a fugit spatele imediat (era ud pe jos, si ceva frunze).
                        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                        Comment


                        • Originally posted by Dozer View Post
                          @Jozsi: comentarii mai multe au fost cu privire la vizibilitatea spate (desi au fost si altele pe ici pe colo).. care poate incomoda nu doar la parcari cu spatele (pentru care intr-adevar exista camera).

                          Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                          Eu sunt foarte multumit ca am ales Civic. Zilele urmatoare voi avea o Mazda 3 Revolution, G120 - daca doresti sa fac o comparatie, spune-mi mai precis unde anume sa fiu atent.

                          Comment


                          • Noi inainte de achizitia Tourer-ului am avut pe lista si Mazda 3. Am probat una dar nu am fost foarte incantati desi interiorul parca are mai multa clasa decat Civicul. Exteriorul de asemenea e foarte special dar am dat inapoi. Si de ce?
                            Masina de test desi avea doar cateva luni, adevarat a trecut printr-o iarna dar era pe sub ea plina de rugina. Tourer-ul dupa 2 ierni nu arata asa. Nu ma refer la caroserie, ci la suruburi, etriere si alte componente.
                            Nu ne-a placut acel ecran unde iti arata viteza si nici cel pt navigatie, pana si sotia a remarcat rezolutia proasta. Botul masinii este lung si portbagajul destul de mic mai ales in comparatie cu Civic 5D. Tehnic stiu ca este un motor bun cel de 2,0 L, dar rata de compresie 14:1 ????? Eu traduc asta in : Foarte pretentioasa cu calitatea benzinei sau poate gresesc, adevarat nici nu am intrat in detalii si sa sap pe acest subiect. Am preferat pana la urma un motor cu ceva ani in spate si de care am auzit doar de bine. Nu vreau sa fiu nedrept doar pt ca detin un Civic dar as alege si a doua oara tot asa, mai ales ca acum cu facelift-ul 5D chiar arata bine.
                            PS: Odata la parcare in fata blocului am ales un loc de parcare mai greu accesibil. In timp ce executam manevra bate cineva in geam, vecina o batranica simpatica de altfel si imi zice " Nu va suparati dar aveti grija ca loviti masina din spate, inteleg ca nu va uitati in spate dar macar in oglinzi ca sa va orientati"
                            Eu : Va multumesc de grija dar vad totul, am ochi si la spate si arat spre ecranul i-mid zambind.
                            Bafta in alegere....
                            kawamoto
                            Senior Member
                            Last edited by kawamoto; 05-12-16, 22:33.

                            Comment


                            • @Jozsi: multam, sincer nu as stii ce sa iti spun/rog sa urmaresti. Eu m-am tot uitat si rasuitat... doar ca nu am condus-o.

                              @ady_uaic: asa-i ca a fost singura ta experienta sa te impinga spatele in loc sa te traga fata? )

                              Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                              BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                              Comment


                              • Mazda dintotdeauna a avut probleme cu rugina.

                                Comment

                                Working...
                                X