DOZER: '11 BMW 535d, Havana Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Felicitari, frumoasa (si probabil utila) masina!
    Eu nu simpatizez cu BMW-urile, dar trebuie sa recunosc ca este piesa!
    Asa ca, sa te poarte cu placere oriunde vei dori sa mergi!
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

    Comment


    • #17
      S-o stapanesti sanatos! Eu mi-am mai spus parerea despre bmw si masina asta, deci n-o mai repet, dar ce pot sa zic e ca si mie mi se pare ca tourerul arata cel putin la fel de bine ca sedanul, desi si eu tot pe sedan as merge.
      Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
      Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
      ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

      Comment


      • #18
        Daca ai sa te uiti pe youtube sau la emisiuni cu masini pe canale specializate, ai sa vezi ca printre cele mai tari masini de serie tunate sunt prezentate audi sau bmw-uri tourer.
        La fel ca si in cazul hatchback-urilor care participa la curse si raliuri, se pare ca forma le ajuta din punct de vedere aerodinamic.
        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

        Comment


        • #19
          Misto masina! S-o stapanesti sanatos!
          Nu stiu de ce, dar in Romania nu prinde la public tourer(break) . Mie personal imi place, dar cel mai important sa-ti placa tie.
          '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

          Comment


          • #20
            Să o stăpânești sănătos
            Păcat ca nu are funcția de supt usa ca S urile mai vechi !

            Comment


            • #21
              @all: multumesc se urari

              @Balaurul: asa e... in Romania masinile de tip break in general si Touring-urile de scala mai mare in special nu prind. Motivele cred ca le stiu...

              @Toyboy: asa este. Cand cautam, ma gandeam ca e un moft mai mult. Acum dupa ce am vazut in practica ca usile trebuie trase ceva mai tare (cel putin fata de cum eram eu obisnuit) ma gandesc ca nu era rau sa aibe functia de soft-close.

              Sent from my SM-G920F using Tapatalk
              BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

              Comment


              • #22
                Daca nu sunt indiscret, la ce suma de achizitie ai ajuns?

                Dupa mine, fan declarat al celor de la Audi cu avant-urile(break, touring sau cum s-o zice), pot sa zic ca astia de la BMW s-au intrecut pe ei insisi cu f10/f11.
                Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                Comment


                • #23
                  Sa va bucurati de el! Tourerul seria 5 e o alegere foarte buna!
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    S-o stapanesti sanatos !
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • #25
                      Mishto masina, pacat ca e break si nu are navi mare, in rest are tot ce ii trebuie. Interiorul e de senzatie, are si varul meu un sedan 520 xd din 2013 aceeasi culoare interioara si exterioara.

                      In germania si olanda am observat ca jumatate din masinile de clasa medie sunt break, nu inteleg deloc de ce. Daca ai ceva de carat de la ikea o data pe an costa 10 euro transportul, de ce sa cari ditamai portbagajul dupa tine doar pentru cateva ocazii pe an...
                      2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                      Ex:
                      2014 Honda Civic Executive
                      2011 Honda Civic GT

                      Comment


                      • #26
                        sunt oameni care considera ca breakurile arata mai bine
                        "Ethics. That's always so inconvenient."
                        Cal Lightman

                        Comment


                        • #27
                          Sunt oameni care au familii, ori cand pleaca in weekend ii vezi cu 4biciclete, bagaje, rulota, cutie pe masina. La ei nu e ca la noi sa-ti iei x5 sau land cruiser v8 si sa faci 15k pe an din care 10k in oras.

                          Sunt si exceptii, normal, dar parca nu-s asa vizibili.

                          Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7041X using Tapatalk
                          Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                          Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Turkish View Post
                            sunt oameni care considera ca breakurile arata mai bine
                            Sunt unul dintre cei cărora le plac break-urile.
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • #29
                              Sindrom : Daca ai circulat in Germania se poate sa fi vazut multe masini de firma sau inchiriate. Conform recensamantului auto 2014 in Germania doar undeva la 30 de procente sunt inmatriculate pe privat si tot pe acolo pe firme restul fiind de inchiriat sau de vanzare prin parcurile auto. Se poarta moda de a plati firmei unde lucrezi un 1% pe luna din net (sau brut, nu sunt sigur) cat costa masina si te poti folosi si privat de ea. Mi s-a propus si mie aceasta oferta dar eu tot roman am ramas la gandire.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by bacu View Post
                                Mishto masina, pacat ca e break si nu are navi mare, in rest are tot ce ii trebuie.
                                Sau.... poate ar trebui sa faci tu poza mai mare

                                Cat despre idea de masina break si plusurile ei pentru o familie, am mai spus-o si eu... au mai spus-o si mai multi colegi mai sus... si asta lasand la o parte ideea gusturi, pentru ca astea nu cred ca pot fi discutate... unii le cumpăra poate doar pentru utilitate, altii poate doar pentru cum arata... iar altii pentru cum le imbina pe amandoua(iar aici ma situez si eu).

                                Sent from my SGP611 using Tapatalk
                                BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                                Comment

                                Working...
                                X