Afisaj vitezometru

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Afisaj vitezometru

    Salutare!

    Intampin o problema destul de enervanta de vreo cateva zile cu afisajul vitezometrului, care din cand in cand, indica "888" iar viteza masinii abia ca se mai observa.
    Stie cineva care e cauza si daca exista vreo solutie la aceasta problema? Multumesc anticipat!

    Cheers!

  • #2
    sper sa te ajute aceasta pagina..am luat-o din manualul de service...doar ca nu iti va arata 2-3 desene... SNB6E00K73200000000BBAT20.zip

    Comment


    • #3
      Ai rezolvat?

      Sent from my GT-I9515 using Tapatalk

      Comment


      • #4
        Din fericire problema nu a mai aparut, au mai fost cateva intamplari de foarte scurta durata si cam atat. Ma gandesc ca a fost din cauza caniculei!?

        Comment


        • #5
          Salutare,

          Revin cu aceeasi problema, se pare ca in perioada mai calda a anului apare acest fenomen.
          Am facut acea verificare trimisa de Murale, si mi`a aparut: "Error 2" [ ● If the word ‘‘Error 2'' is indicated, there is a malfunction in the communication line between the gauge control module (tach) and the body-controller area network (B-CAN). Go to indicated troubleshooting (B1155 to B1160).] .
          A mai avut cineva eroarea aceasta? Nu sunt foarte initiat in acest domeniu, poate cineva sa-mi explice care e problema mai exact si cum se poate rezolva?
          Multumesc anticipat!

          Cheers!

          Comment


          • #6
            NU am mai vazut asta pana acum. POate gasesti problema ta aici http://www.civinfo.com/. Vezi doar ca saracii au suferit un atac cibernetic si le-au fost furate informatii precum user si hashed pass. Asta nu te impiedica sa cauti.
            Eu as tinde sa cred ca din cauza climei e posibil sa fie undeva condens si sa faca un contact/mic scurt undeva si sa aprinda necontrolat display-ul.
            '08 Honda Civic 5D 1.8 MT Sport 140hp i-VTEC Nighthawk Black Pearl
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/babaus/ +sticker
            Dacia Super Nova de vanzare
            Cauciucuri + jante de vanzare

            Comment


            • #7
              Problema asta o am si eu si rezolvarea pe moment e asta: apas/lovesc usor in coltul din stanga si viteza e afisata normal.
              La mine apare aleator si nu are legatura cu aerul conditionat, mai degraba cu statul in soare. Cel mai probabil plasticul se misca (dilata/contracta) si apare un contact imperfect.

              Comment

              Working...
              X