Cartea de salvare la bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cartea de salvare la bord

    In ultimul timp, asociatiile auto recomanda posesia la bord a cartii de salvare

    ACR a demarat un proiect, vezi link

    Pentru Honda puteti descarca de aici, inclusiv simbolurile explicate in romana

  • #2
    Foarte interesant si cred ca va fi si utila chestia asta!
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

    Comment


    • #3
      M-a uitat si eu de dimineata (pentru Honda nu era decit in germana la ora aceea).
      Desi nu-mi place sa pun stickere pe parbriz salut initiativa in ideea ca orice ajutor in caz de urgenta e binevenit.
      "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

      Comment


      • #4
        doar eu n-am inteles nimic sau mau sunt si altii?
        Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

        … Jazz do it ...

        Comment


        • #5
          Uita-te si aici

          Ar trebui sa luam si de la ACR stickerul :

          dragoselu
          Senior Member
          Last edited by dragoselu; 19-06-15, 09:58.

          Comment


          • #6
            Pe mine unul m-ai convins. Lucru indian, cvasi-inutil.

            Comment


            • #7
              Nu incerc sa conving pe nimeni, doar prezentam o initiativa
              Fiecare hotaraste daca are aceasta informatie in masina sau nu
              Un membru al familiei lucreaza la serviciul de ambulanta, iar la interventii cu descarcerari sunt stresati de timp, e f.ok sa aiba toate informatiile la indemana

              Comment


              • #8
                Eu m-am listat-o, pacat ca are explicatiile in limba germana, dar sper sa sa nu am nevoie de ea niciodata.
                Dar la fel e si cu centurile de siguranta, nu-i asa?
                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                Comment


                • #9
                  In sticker nu vad nimic internationalizat/standardizat, totul e in limba romana, poza ACR proprie. Sa fie culoarea galbena? Ce va intelege un neamt cand vede asta?
                  15, Accord 2.0 i-VTEC M/T, Lifestyle, Graphic Luster Metallic [gallery]
                  97, VW Passat 1.9 TDI M/T, Green
                  95, Audi A4 1.9 TDI, Blue

                  Comment


                  • #10
                    Eu stiu o vorba: daca vrei sa fii bogat, nu te gandi la saraci!!!
                    Daca extrapolam…din acelasi motiv nu ma intereseaza dashcam-urile.
                    Probabil o sa fiu contrazis sau mai stiu eu poate cineva imi va propune sa renunt la airbag sau ABS…..
                    daca aceasta initiativa se va referea la masinile noi si ca dealerul/producatorul sa faca asta... atunci n-am nimic impotriva dar eu unul nu vreau sa-mi pun sticker care sa-mi aminteasca permanent de stirile de la ora 5.
                    Parearea mea, nu dati cu pietre….gandurile...mai ales fricile se materializeaza!!!
                    InjectoR
                    Senior Member
                    Last edited by InjectoR; 19-06-15, 19:55.
                    Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                    … Jazz do it ...

                    Comment


                    • #11
                      De ce ti-e frica, nu scapi?
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • #12
                        Eu zic ca e suficient sa gandim pozitiv!
                        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                        Comment


                        • #13
                          Gandind strict pozitiv: "Eu nu o sa am nevoie niciodata de asa ceva! Mie nu mi se intampla!"

                          PS: daca aia care vin sa descarcereze in cazuri din astea nu stiu unde e - in general - bateria la masina, si unde sunt ranforsarile din usi, atunci nu pot sa zic decat "ghinion de ghinion". Sau, ca sunt niste moroni, dar iarasi se cheama ca "ai avut ghinion".

                          Mai am o singura nedumerire (de fapt doua):

                          1. In gramada de fiare pe care o descarcereaza, cum naiba gasesc descarceratorii parasolarul soferului? E de bine daca mai gasesc soferul...

                          2. La mine cel putin, sub parasolar am oglinda (inainte aveam si lumina la el, dar nu mai am, ca l-am schimbat cu unul din State, ca cel original s-a stricat, iar cel din State nu are lumina, ca asa e la ei, dar mai am oglinda). Daca pun foile alea salvatoare sub parasolar, cum ma mai pot pieptana in oglinda?
                          Delphi
                          Super Moderator
                          Last edited by Delphi; 19-06-15, 20:15.
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment

                          Working...
                          X