SCORPIONUL NEGRU: '15 Honda Accord 2,2 i-DTEC M/T Lifestyle, Modern Steel Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Foloseste lichid de frana OEM Honda sau ATE Dot 4 SL6.
    Placute de frana ti-as recomanda sa folosesti de la Brembo, Pagid,Zimmermann,Sandtler,Galfer
    Ferodo Premier FDB....
    cel mai taran taran, este taranul de la oras !

    Comment


    • Multumesc pentru recomandari, o sa incerc cele recomandate de ThinkerTalkerDoer, de la EBC BRAKES.

      Comment


      • Azi am comandat USR+Greenstuff+lichid EBC, iar oferta din partea lui Iustin a fost ireproșabila.
        Inițial am dat comanda pe Cox dar banca mi-a blocat doua tranzacții si am rămas in stand-by pentru remedierea situației. Fiind programat in service pentru frana in 17/12, am revenit la prima alegere. Simt ca nu se putea mai bine.


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comment


        • Si eu am sa pun placute de la ei, astept ofert lor. Merci!

          Comment


          • Eu tocmai ce le-am schimbat pe CU1. Aveam ATE si am pus TRW. Nu am gasit ATE, care s-au comportat foarte bine. Sa vedem cum se comporta TRW.

            Comment


            • cat te-a costat placutele?

              Comment


              • pentru CU: http://www.coxmotorparts.co.uk/2009-...4_758_779.html
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • Nu stiu ce sistem de franare, punte spate,am pe masina, AKEBONO sau NISSIN, Accordul din semnatura, an 2015, are cineva idee ce am?

                  Comment


                  • Eu pe TRW am dat 200 lei, de pe epiesa. Am mai platit 65 lei pt montat, la Coasta de Est. Mi-au placut baietii de acolo.

                    Comment


                    • Salut,
                      am facut rost de codurile originale, pt. placutele de frana: fata 45022TL1G01-spate 43022TL1G02( pt masina din semnatura). Am inteles ca am sistem de franare de la Nissin. Multumesc celor de la ASKO!
                      Asta pt cine mai are nevoie.

                      Comment


                      • Salut,
                        va rog sa-mi spuneti la cat se schimba filtrul de combustibil la diesel, in cartea masinii scrie la 60k, dar pe pagina celor de la ASKO, vad ca il schimba la fiecare revizie de 20k.
                        Cum procedam?

                        Comment


                        • Eu il schimb la 10k odata cu uleiul. ca nu-i o avere.

                          Motorina bag de la MOL si OMV.
                          Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                          Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                          Comment


                          • Originally posted by scorpionul negru View Post
                            Salut,
                            va rog sa-mi spuneti la cat se schimba filtrul de combustibil la diesel, in cartea masinii scrie la 60k, dar pe pagina celor de la ASKO, vad ca il schimba la fiecare revizie de 20k.
                            Cum procedam?
                            Eu il schimb la fiecare revizie de 20k.
                            Nu e o avere, dar e totusi cel mai scump dintre filtre, ma refer la cel OEM, caci altfel gasesti mai ieftin AM.
                            Dar la AM exista riscul sa traga aer si ai pus-o, daca esti in camp...
                            O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                            Comment


                            • Si eu tot la 20k il schimb. Am pus mereu OEM.

                              Comment


                              • ok, multumesc!

                                Comment

                                Working...
                                X