SCORPIONUL NEGRU: '15 Honda Accord 2,2 i-DTEC M/T Lifestyle, Modern Steel Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pana acum sunt foarte multumit de TRW. Franare optima, fara zgomote. Sincer, nu simt diferenta fata de Ate pe care le-am avut anterior.

    Comment


    • Pai de ce sa simti diferenta? In opinia mea sunt mai bune TRW.
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • Pe aceeasi masina am schimbat discurile si placutele cu TRW.Sincer,nu sunt multumit pe deplin,ma gandeam chiar sa le schimb cu ATE,insa se pare ca nu e un upgrade...Ceva recomandari in afara de cele racing aveti?Vreau sa franeze mai bine,in special de la viteze de autostrada.

        Comment


        • La viteze de autostrada, eu m-am descurcat bine cu combinatia discuri ATE+placute fie ATE fie brembo. Ca si comparatie, ATE-urile se duc cam repede, probabil si de aici jegul de pe jante.
          Mie personal TRW-urile nu-mi plac ca dupa 5-6k incep sa scartaie.
          Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
          Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

          Comment


          • Eu am patit EXACT invers. Placute ATE + discuri stock pe CL7, le-am dat jos si le-am aruncat dupa 2000 km, ma saturasem de scartait enervant, mai ales la viteze mici... TRW mi-au placut mereu, foarte apropiate de OEM, doar ca se duc repede. Altfel feeling bun in pedala, nici urma de zgomote etc.

            Am mers cu combinatia discuri si placute ATE pe alta masina (nemteasca) si desi era relativ nou ansamblul, mi se parea slab feelingul si aveau o usoara vibratie. In fine, eu as lua TRW daca nu m-ar deranja ca se consuma mai repede.
            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

            Comment


            • Ma faci curios, si tare as incerca. Cu consumatul cred ca depinde pe unde mergi, pt ca pe mine in oras nu ma tin mai mult de 10k niste placute de frana.
              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

              Comment


              • La mine placutele pe fata au mai bine de 70k si sunt la jumatate, iar cele pe spate au 40k si mai au destul. Voi ce faceti, stati mai mult cu piciorul pe frana decat pe acceleratie?

                Comment


                • Salut,
                  Are cineva pe Accord/diesel, incalzitor stationar? Se merita? Unde gasesc/ montez?

                  Comment


                  • Originally posted by scorpionul negru View Post
                    Salut,
                    Are cineva pe Accord/diesel, incalzitor stationar? Se merita? Unde gasesc/ montez?
                    http://www.hondafan.ro/forum/showthr...Metallic/page6, post #90.

                    Comment


                    • Salut,
                      m-au lasat stergatoarele, merg tremurat si lasa urme. Doresc sa le schimb, ma poate ajuta cineva cu un sfat?

                      Comment


                      • Dacă încă ai pe maşină ştegătoarele originale, te pot ajuta eu cu lamelele originale. Detalii aici: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...l=1#post577683
                        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                        Comment


                        • Am stergatoarele originale( masina are 2,5 ani), asa ca vreau lamelele. Sunt din Bucuresti, trimite-mi nr tau de telefon, te rog, ca sa te sun. Poate stii si pe cineva sa le schimbe.
                          Multumesc mult!

                          Comment


                          • Se schimba usor. Poti si tu
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by cosminlzr View Post
                              La mine placutele pe fata au mai bine de 70k si sunt la jumatate, iar cele pe spate au 40k si mai au destul. Voi ce faceti, stati mai mult cu piciorul pe frana decat pe acceleratie?
                              As putea zice ca unii conduc, in loc sa doarma la volan cu 30km/h, tot in aceeasi tonalitate.

                              Comment


                              • Respectiv, unii mai locuim si in niste locuri unde trec mai mult de 2 masini pe ora pe un bulevard, locuri numite orase.
                                Si uite asa, nu tin placutele 70k pana ajung la jumatate.

                                Comment

                                Working...
                                X