ANDREI VALENTIN: '01 Honda Civic Hatchback 1.4, Dark Blue (EJ9)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Salut, prieteni, hondari .... a trecut ceva timp de cand nu am mai actualizat topicul, nu prea imi petrec timpul pe forumuri

    Din pacate, nu mai am masina, am pierdut-o intr-un accident, irecuperabila






    Am dezmembrat-o, am strans ceva bani, iar acum revin cu alta, voi posta tot aici deoarece voi face recarosare...nu cred ca are rost sa deschid alt topic.
    Mi-a placut atat de mult masina incat nu aveam cum sa o schimb cu altceva.
    Bugetul nefiind mare, iar cu dezmembratul dureaza pana vinzi toate piesele am reusit sa cumpar un "gunoi de masina", altfel nu pot sa ii spun pentru ca asta era.

    Au fost multi care mi-au spus ca nu merita, arata mult prea rau, necesita munca si investitie, dar eu vedeam altceva la ea, o vedeam exact cum arata acum(se vede in poze )
    Spre surprinderea mea, la cum arata estetic, la cine a fost si la banii pe care i-am dat pe ea motorul ruleaza foarte bine, cutia este wow, parca nu a fost folosita.

    Leduri, inafara de faptul ca sunt oribile abia am condus cand s-a inserat, erau foarte deranjante


    Full black, de calitate....12lei/set


    Nu am nimic cu omul, daca lui asa i-a placut, dar totusi la pensula?, sa nu mai zic de faptul ca i-a fost lene sa il desfaca si a facut mai mult decat voia


    Parca era prea putin doar capacul de la rezervor...


    Parbrizul are o fisura, daca asta e fisura.... (scuze pentru reclama, dar e lipit bine acolo ) )




    Gauri in plastice, butoane adaugate, praf la greu....




    Motivul pentru care nu mai este mocheta, in partea soferului, este urmatorul: cand ploua sau o spala(nu cred ca o spala) intra apa in interior...furtunul acela de scurgere era iesit ) ....in loc sa rezolve problema a taiat mocheta, pff...oameni


    O sipca rezolva totul


    Aici, cred eu, ca a incercat sa rezolve problema cu apa, cea care intra in interior )




    Revin cu imaginile urmatoare imediat

    Comment


    • #17
      Reparatii de oameni destepti


      Alb imaculat


      Nu mai ai clipsuri? merge si cu sarma












      Full la dotari, pele+husa de pele...




      50%mocheta, 50% pamant


      Nu stiu daca mai sunt astfel de oameni....cred ca e unicat, il voi suna sa ii transmit asta




      Nu era cm din masina acesta sa nu fie praf













      Si mai urmeaza, nu e gata

      Comment


      • #18
        Nu pot sa spun ca-mi place postul tau, dar... am toata consideratia pentru tine!
        Imi pare foarte rau pentru ce ai patit cu masina anterioara!
        Sa-ti iasa tot ce ti-ai pus in plan cu cea de acum si nu numai!

        Comment


        • #19
          Felicitari pentru toata munca depusa. Asteptam mai multe poze cu rezultatul final.

          Comment


          • #20
            Si-a mentinut culoarea..










            Numai un adevarat profesionist facea asa ceva...





            Am ales cele mai potrivite imagini....ele mai sunt, dar nu are rost sa le incarc pe toate, prea multe


            Acum sper sa va place ceea ce am facut....sper sa nu fi stricat mai rau )



























            @crsN , multumesc frumos!
            Din pacate forumul nu ma lasa sa incarc mai mult de 20 de imagini+ ca trebuie sa le redimensionez pe toate, sunt mult prea mari

            Comment


            • #21












              Sa nu va prind ca traversati ca melcul )








              Nu sunt noi, doar l-am curatat )














              Comment


              • #22
                Intr-un final, vine si motorul:









                Ce am facut pana acum: scos tot din ea, inlocuit interiorul cu unul de facelift, am incercat sa ascund cateva chestii pe la motor(foarte putine, dar vin curand mult mai multe), montat geamuri electrice, tweetere oem, o linie audio fomata din: cd player Pioneer SD361(vi-l recomand cu cea mai mare placere) + un subwoofer Pioneer 350w RMS.

                Acum, ce pot sa spun este doar ca sunt foarte multumit de mine(nu ma laud ), sincer), chiar a iesit exact ce mi-am propus.Trebuie doar munca si pasiune.
                Daca la ultima masina am dat peste cateva chestii care m-au lasat fara cuvine, acum pot sa spun ca nu credeam ca exista asa ceva.
                Cam tot interiorul a trecut prin mana mea, totul este foarte curat, ce era stricat reparat, toate piesele au toate suruburile....
                Cred ca masina aceasta a fost folosita pentru camp, la motor am gasit paie de grau...
                La inceput, cand am vazut-o nici culoarea nu mi-a prea placut....era prea mult praf, acum sincer, m-am indragostit de ea
                Normal, proiectul meu abia acum incepe....dupa atata munca, masina este tot stock



                Si, acum, spalarea finala:




                Voi incerca sa intru mai des pe forum, dar mai multe imagini si actualizari puteti sa vedeti pe pagina mea de facebook in albumul cu proiectul.
                https://www.facebook.com/andreivalen...4882954&type=3

                Comment


                • #23
                  Keep up the good work!!!
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Superba masina ...niste stopuri de facelift nu ai sa imi vinzi si mie ? )) macar cel drept

                    Comment


                    • #25
                      Am si eu o curiozitate, ce face furtunul ala care vine pe centrul barii fata?

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Andrei Valentin View Post
                        Intr-un final, vine si motorul:









                        Ce am facut pana acum: scos tot din ea, inlocuit interiorul cu unul de facelift, am incercat sa ascund cateva chestii pe la motor(foarte putine, dar vin curand mult mai multe), montat geamuri electrice, tweetere oem, o linie audio fomata din: cd player Pioneer SD361(vi-l recomand cu cea mai mare placere) + un subwoofer Pioneer 350w RMS.

                        Acum, ce pot sa spun este doar ca sunt foarte multumit de mine(nu ma laud ), sincer), chiar a iesit exact ce mi-am propus.Trebuie doar munca si pasiune.
                        Daca la ultima masina am dat peste cateva chestii care m-au lasat fara cuvine, acum pot sa spun ca nu credeam ca exista asa ceva.
                        Cam tot interiorul a trecut prin mana mea, totul este foarte curat, ce era stricat reparat, toate piesele au toate suruburile....
                        Cred ca masina aceasta a fost folosita pentru camp, la motor am gasit paie de grau...
                        La inceput, cand am vazut-o nici culoarea nu mi-a prea placut....era prea mult praf, acum sincer, m-am indragostit de ea
                        Normal, proiectul meu abia acum incepe....dupa atata munca, masina este tot stock



                        Si, acum, spalarea finala:




                        Voi incerca sa intru mai des pe forum, dar mai multe imagini si actualizari puteti sa vedeti pe pagina mea de facebook in albumul cu proiectul.
                        https://www.facebook.com/andreivalen...4882954&type=3
                        Pasiune, nene..![emoji3] Felicitari!


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Bogyciu View Post
                          Am si eu o curiozitate, ce face furtunul ala care vine pe centrul barii fata?
                          Am anulat stergatorul de spate si mi-a trecut prin cap sa il pun in bara. Acum sa vad eu cine mai trece ca melcul pe trecere )

                          @ro861 mersi!
                          @SSilviu din pacate nu mai am...le-am folosit la aceasta , dar e posibil sa stiu pe cineva care are, o sa ma interesez si te anunt daca e

                          Comment

                          Working...
                          X