help - coduri piese

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • help - coduri piese

    Salutare colegi cu H-RV, am si eu o problema in a gasi o anumita piesa, fara sa-i stiu cod sau ceva asemanator, recent mi s-a rupt cureaua de la alternator, iar de la mecanic am inteles ca mi s-a stricat un gen de fulie ce iese din blocul motor si care invarte aceasta curea, de fapt sunt 2 fulii cu un manson de cauciuc intre ele, iar acesta s-a dus, ma puteti ajuta cu o sugestie cum sa gasec aceasta piesa macar sh? aduce cineva de afara sau are dezmembrari?
    Va multumesc mult anticipat.

  • #2
    http://www.lingshondaparts.com/honda...ct_VIN_C20.php

    Baga vin-ul mașinii, găsește modelul și apoi planșa pe care e piesa. Bag-o în coș și apoi uită-te în coș pt a vedea codul OE. Apoi pune codul aici.
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

    Comment


    • #3
      Multumesc mult pentru link, am reusit sa gasesc, piesa principala are codul: PFKL300828 cu inca 2 sisteme de prindere, PFKL213965 si PFKL1000406,

      Comment


      • #4
        De fapt codurile OE sunt:
        13810-P2K-003
        04133-P01-305
        90704-634-000

        Bagă-le în coș ca să le vezi.
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment


        • #5
          da, asa este multumesc foarte mult, n-am stiu eu sa folosesc site-ul, acum caut rola aceea prin jurul bucurestiului, noua din ce am inteles e cam 2000 de lei, mult peste buget.

          Comment

          Working...
          X