Bucse brate fata - Civic FK/FN 2006-2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by vtin View Post
    Lasa-mi, te rog, un cod pentru ele!
    Pentru FD1, codurile pieselor ce ma intereseaza:
    51220-SNA-A03 - dreapta
    51230-SNA-A03 - stanga

    Comment


    • #32
      In State sunt 80 $. Aici ar ajunge, probabil, pe la 120. E mult, e putin?

      Comment


      • #33
        De pe amayama ajung cam 120 USD (piese + transport) inainte de taxe (TVA). Oferta ta, de 120 USD (pentru amandoua), este cu taxe sau fara taxe?

        Comment


        • #34
          Nu e oferta mea. Este sugestia mea.
          La pretul asta cred eu ca ti-ar ajunge acasa.

          Comment


          • #35
            Fiecare sau perechea?

            LE: perechea, evident
            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

            Comment


            • #36
              Perechea.

              Comment


              • #37
                Are cineva idee daca la Sedan (FD) se poate schimba si bucsa din bratul de control (reperul 17)?
                "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                Comment


                • #38
                  Pentru ca ma bate gandul sa schimb bucsaraia bratelor, rog pe posesorii Civicului 4d gen. 8 sa posteze codurile bucselor despre care au ei cunostinta!
                  Pana acum eu am gasit:
                  - brate fata: 51391-S5A-801; 51391-SNA-305; 51350-SNA-A03
                  - brate spate: 52364-S5A-004; 52370-SNA-A04; 52365-SMA-004; 52622-SNA-A01; 52210-SNA-A50; 52215-SNA-A50.

                  Comment


                  • #39
                    Cele mai multe sunt încorporate în brațe și nu au coduri OE.

                    Față: http://www.lingshondaparts.com/honda...6&block_05=hcr

                    Spate:
                    http://www.lingshondaparts.com/honda...6&block_05=hcr

                    Poate te ajută: http://febest.de/index.php?page=catalog&pid=11621
                    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                    Comment


                    • #40
                      Da, stiu. Tocmai asta e problema.
                      Pe cele incorporate le-am gasit separat la diversi producatori aftermarket, insa codurile OEM pauza.
                      Nu are sens sa spun cat costa bratul cu bucsa fata de bucsa.

                      Comment


                      • #41
                        Păi asta e buba, nu există coduri OE... Deci ori AM ori brațe cu totul OE...
                        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by vtin View Post
                          Nu are sens sa spun cat costa bratul cu bucsa fata de bucsa.
                          Ba chiar te rog, eu n-am idee si n-ar prinde chiar rau o astfel de informatie.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by IB View Post
                            Ba chiar te rog, eu n-am idee si n-ar prinde chiar rau o astfel de informatie.
                            Luand bratul fata, avem pe lings pentru brat 247 euro, iar setul de bucse hardrace de ex. (hardrace oricum are preturi mari) costa, incluzand bucsa 17, 102$.
                            In acelasi timp, cred ca e o diferenta de pret uriasa intre bucsele OEM si hardrace, bucsa 17 OEM putand fi cumparata cu 17$.
                            In ce ma priveste, 51391-SNA-305 e imbatranita serios.

                            Edit: setul de la Hardrace cuprinde toate cele 4 bucse.
                            Edit 2: vad ca pretul pentru brat nu include si bucsa 17 care costa si ea 22 euro, ceea ce inseamna ca pretul bratului cu bucsele necesare este de 269 euro.
                            Edit3: o situatie relativ similara celei cu neprecizarea codului bucselor am intalnit-o la una dintre rolele kitului de accesorii care, de una singura, era de negasit. Pana la urma, a fost elucidat misterul, doar acea rola schimbata si multi bani salvati.
                            vtin
                            Senior Member
                            Last edited by vtin; 07-08-17, 09:32.

                            Comment


                            • #44
                              Păi vezi prețurile în lire în link-urile de mai sus. Cam acolo sunt și prețurile de la noi.
                              '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by vtin View Post
                                Luand bratul fata, avem pe lings pentru brat 247 euro, iar setul de bucse hardrace de ex. (hardrace oricum are preturi mari) costa, incluzand bucsa 17, 102$.
                                In acelasi timp, cred ca e o diferenta de pret uriasa intre bucsele OEM si hardrace, bucsa 17 OEM putand fi cumparata cu 17$.
                                In ce ma priveste, 51391-SNA-305 e imbatranita serios.

                                Edit: setul de la Hardrace cuprinde toate cele 4 bucse.
                                Edit 2: vad ca pretul pentru brat nu include si bucsa 17 care costa si ea 22 euro, ceea ce inseamna ca pretul bratului cu bucsele necesare este de 269 euro.
                                Edit3: o situatie relativ similara celei cu neprecizarea codului bucselor am intalnit-o la una dintre rolele kitului de accesorii care, de una singura, era de negasit. Pana la urma, a fost elucidat misterul, doar acea rola schimbata si multi bani salvati.
                                Ok, dar care ar fi avantajul bucselor Hardrace in comparatie cu cele OEM? Probabil sunt mai rezistente (dure), dar asta nu inseamna ca suspensia va deveni ceva mai zgomotoasa? Singurul aspect pe care nu l-am apreciat la masina asta a fost suspensia mai zgomotoasa. Sigur ca, si antifonarea extrem de proasta face ca orice zgomot de la suspensie sa fie transmis si catre habitaclu, dar asta e alta poveste.

                                Comment

                                Working...
                                X