Bucse brate fata - Civic FK/FN 2006-2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @Dragos, ai vreun cod de swag sau febi, ca pe epiesa este yamato, herth buss, ashika etc...( dintre acestea care ar fi cea mai buna, eventual?)...
    '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

    Comment


    • #17
      Din cele afisate pe epiesa Sidem ar fi cele mai ok, ei sunt specializati pe bucsi si piese din cauciuc.
      Yamato sunt noi si produc undeva in Polonia nu am auzit nici o date de ei.
      Mai jos link cu toti producatorii ce fac piesa asta pe aftermarket.
      http://infopart.org/honda-51396smge05-part
      2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
      EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

      Comment


      • #18
        Va salut, am schimbat si eu de curand bucsile de la bara stabilizatoare si bielete de directie ...insa tot mi se pare cam "rigida" la liniile de tramvai mai serioase...la recomandarea celor de la Carpati...ce ar trebui sa mai schimb sa simt o schimbare majora la articulatia pe fata...

        Comment


        • #19
          Originally posted by gabyaga View Post
          Va salut, am schimbat si eu de curand bucsile de la bara stabilizatoare si bielete de directie ...insa tot mi se pare cam "rigida" la liniile de tramvai mai serioase...la recomandarea celor de la Carpati...ce ar trebui sa mai schimb sa simt o schimbare majora la articulatia pe fata...
          Salut, cred ca cel mai bun lucru ar fi sa schimbi arcurile cu unele progresive, gen eibach pro kit, la setarile actuale nu prea ai ce schimba... poate doar atentie la cat de presiune roti si cat de moi e cauciucul din anvelopa.
          Cat despre suspensia actuala, bucsile de la brate (ce caut eu sa schimb) se uzeaza/devin mai moi si un comportament usor instabil, mai ramane de verificat si amortizoarele...
          '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

          Comment


          • #20
            Salut, a mai inlocuit cineva bucsile de la brate ? variante in afara de oem (apx 500ron bucata) si febest ?
            '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

            Comment


            • #21
              Astazi (>92.000 km.) am inlocuit bucsile basculelor la un FK2 / 2007 si, in prag de Sarbatori, am fost fortat sa "divortez" de OEM pentru ceva mai omenesc. Adica toata distractia s-a ridicat la 600 lei ...
              Traiam cu ideea ca voi inlocui inutil niste bucsi aflate intr-o stare inca cel putin acceptabile ... surprinderea mare a constat nu in modificarea / fisurarea acelor "aripioare de cauciuc" ce sustin silentblock`ul, ci chiar in deformarea orificiului hexagonal al silentblock`ului in care se sprijina capul basculei... Ciudat, cel putin pentru mine ...
              Evident ca acum suspensia a redevenit elastica (chiar daca utilizez arcuri Eibach prokit)
              Regula de 3 simpla (pret/rulaj) mi-ar "garanta" 45.000 km., dar evident ca nu se va materializa ...

              Comment


              • #22
                Ce "natie" sunt cele montate acum?
                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                Comment


                • #23
                  Evident ca "no name" ... m-am ferit de JAKOPARTS & NIPPARTS dupa niste experiente neplacute la EG3, asa ca ma pot considera deschizator de drumuri prin TRISCAN (Danemarca)
                  Voi afla cat de "asfaltata" se va arata aceasta carare ....

                  Comment


                  • #24
                    Pana la urma am cumparat pe cele Oem , astept sa vad cum se comporta dupa ce le montez...
                    '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                    Comment


                    • #25
                      Eu voi merge cel mai probabil pe cele de la Febest, in parte bazat si pe experienta pozitiva a colegilor care au montat deja pe masini piese de la acest producator .
                      Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                      Comment


                      • #26
                        Când și de unde vrei să le iei? Poate le luăm împreună și împărțim transportul.
                        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                        Comment


                        • #27
                          Cand? In vreo luna-doua (sunt alte piese la rand inaintea lor).
                          De unde? Reindeerparts.de
                          Am facut o simulare, transportul e acelasi, indiferent ca iau doua sau 4 bucsi, digerabil.

                          Vorbim (pm sau telefon), nici o problema.
                          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                          Comment


                          • #28
                            Păi tot de acolo vroiam și eu, până în primăvară. Deci... perfect match. Ne auzim când te hotărăști.
                            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                            Comment


                            • #29
                              Salutare,

                              Caut si eu bucsi pentru un civic FD1 in perioada asta. Inca sunt indecis intre original si aftermarket. Pe amayama.com cica ar fi originale, doar ca la pretul ala se adauga TVA (in afara de transport).

                              Este cineva interesat de o comanda colectiva?

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by jisco View Post
                                Salutare,

                                Caut si eu bucsi pentru un civic FD1 in perioada asta. Inca sunt indecis intre original si aftermarket. Pe amayama.com cica ar fi originale, doar ca la pretul ala se adauga TVA (in afara de transport).

                                Este cineva interesat de o comanda colectiva?
                                Lasa-mi, te rog, un cod pentru ele!

                                Comment

                                Working...
                                X