DRAGOSELU: '15 Honda Civic Sedan LS 1.8 i-VTEC M/T, Alabaster Silver Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    eu nu pun de la Lukoil pentru ca nu imi place sigla lor
    cand sunt prin tara pun de la OMV pentru ca au sandwich-urile cele mai suportabile si pentru ca in unele gasesc Grand Cafe care e un shake din espresso care imi place mult

    in rest in nu prea am sesizat diferente atat de importante (incat sa merite efortul de a merge in mod special la o benzinarie anume) intre carburanti cu aceeasi cifra octanica - in zona de oras in care alimentez eu
    "Ethics. That's always so inconvenient."
    Cal Lightman

    Comment


    • #32
      Originally posted by Delphi View Post
      Da, atata timp cat nu vii cu niste rezultate de analize comparative a continutului de sulf intre diverse benzine, totul ramane la nivel de afirmatii "din burta" si de folclor urban. Iar faptul ca esti din zona nu te face mai bine informat.
      Ai dreptate. Intr-un singur fel. Facem off-topic aiurea. Am incheiat subiectul.

      @dragoselu, daca ai luat masina prin oferta actuala cu rabla e o oferta imbatabila. Daca se gaseste o solutie de montat pilot automat e o masina extrem de echilibrata. Stiu ca la generatia anterioara se poate. Bafta!
      Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
      Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
      ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

      Comment


      • #33
        Am inteles ca nu exista precablare pt pilot.
        Devine cam complicata treaba[emoji17]

        Comment


        • #34
          @dragoselu: foarte frumoasa masina!
          In ce priveste pilotul automat, vezi ca Littleman montase pe modelul anterior cruisecontrolul si cred ca-i iesise treaba. Strica o intrebare la el...
          Altfel, eu nu l-am folosit niciodata pe nicio masina.

          @Delphi & Dragostan: o sa va spun saptamana viitoare cat de buna sau nebuna (ruseasca sau neruseasca) e benzina de la Rompetrol cumparata din republica sora si prietena (sa nu devina si iubita) si cati litri intra pe naspa in rezervor.
          vtin
          Senior Member
          Last edited by vtin; 05-05-15, 16:58.

          Comment


          • #35
            Gata si inmatricularea


            Comment


            • #36
              Dragoselu, felicitari pentru masina, sa o folosesti sanatos.
              Amuzanta discutia despre benzine. Se pare ca unii au niste preconceptii asa de solide incat si masina pare ca merge mai rau cand faci plinul la "rusi".
              Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

              Comment


              • #37
                Felicitări pt maşină Frumoasă culoare .
                Cam cāt timp ai pierdut cu īnmatricularea ?

                Comment


                • #38
                  O zi intreaga.
                  1
                  - Am mers la adm.financiara unde am declarat.o, plata impozit (95 lei pe 2015-aproape 8 luni cate au mai ramas), plata taxa carte (60 lei) si fisa fiscala pt politie
                  - Acte necesare : carte masina original+copie, CI original+copie, factura original+copie, formular declarare
                  2 (care nu e necesar pt dosar politie pana pe 31.08, dar tb facut)
                  - mers la adm.financiara din Popa Tatu pt stabilire taxa mediu, dar fiind E6, taxa e 0 lei ( am primit un bon cu un nr de inregistrare si tb sa ridic decizia maine)
                  - acte : cerere, CI original+copie, carte masina original+copie, factura original+copie
                  3
                  - depunere dosar politie, iar dupa vreo 2 ore era inmatriculata
                  - dosarul contine: cerere, RCA original+copie, carte masina original+copie, CI original+copie, chitanta taxa carte platita la adm financiara de 60 lei, chitanta talon platita la CEC de 37 lei, factura achizitie original+copie, plata numere inmatriculare la politie/ghiseu (eu am platit 85 lei pt preferentiale, parca 50 lei e pt normale/la rand), fisa de la adm financiara care dovedeste luarea in evidenta a masinii

                  Intotdeauna originalele raman la proprietar, doar politia pastreaza cartea masinii pt a o completa cu datele proprietarului.

                  @maruta multumesc pt linkul cu covorasele de caucicuc, am vb cu el, a zis ca are, doar culoarea neagra(pt alte masini are si gri si bej), ii fac si ii trimit intai niste poze cu astea pe care le am acum si daca sunt la fel cu ce are el le iau, costa 147 lei+ 22 lei curierul
                  dragoselu
                  Senior Member
                  Last edited by dragoselu; 06-05-15, 04:45.

                  Comment


                  • #39
                    Asa arata presurile mele:
                    -fata sofer

                    -fata pasager

                    -spate


                    E ok sa cumpar de aici ?

                    Comment


                    • #40
                      Eu zic sa nu te grabesti. Mai bine ne vedem intr-o zi si probezi presurile mele si apoi dai comanda.
                      CR-V e:HEV
                      JAZZ GD1 CVT
                      Ex: CR-V RE6

                      Ex: RDX TB1
                      Ex: Civic FD1

                      Ex - JAZZ GD1
                      Ex - ACCORD Type-R
                      Ex - DEL SOL EH6

                      Comment


                      • #41
                        Http://rimi.ro . De aici am luat eu pt Accord.
                        popescu.razvan
                        Senior Member
                        Last edited by popescu.razvan; 06-05-15, 11:48.

                        Comment


                        • #42
                          Am luat tavita portbagj de la ei, de presuri mi-au spus ca nu au nimic pt Sedan, modelul meu

                          Comment


                          • #43
                            Sa o stapanesti sanatos! Eu mai astept cu presurile, am nimerit unele universale care se aseaza bine si din februarie pana acum nu am avut probleme.
                            GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                            Comment


                            • #44
                              Multumesc inca o data pt urari.
                              Mai am o intrebare : pt montare folie auto pe laterale si luneta spate vreo recomandare?

                              Comment


                              • #45
                                La cei care au răbdare si exprienta, eu am stat vreo 4 ore la folii si tot nu mi-a plăcut cum a iesit mai ales la luneta, e inclinata mult si are spatiu de lucru foarte redus plus plasticele care acoperă luneta pe interior vin mult peste si e greu de bagat idiotul cānd a luat modelul pe exterior mi-a zgāriat luneta, e o sticla moale.
                                GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                                Comment

                                Working...
                                X