BizaRRe: '08 Honda Civic TYPE-R GT, Electric Lime Green

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by DejaVu View Post
    Ati recomand eu o reteta "galbena" originala Honda, o poti vedea pe masina mea in weekend, si un importator de vopsea auto care respecta bine compozitia cromatica, si un vopsitor care stie .... te poti convinge "live". Am pierdut 3 ani si multi nervi si bani pentru aceasta experienta.
    Eu nu sunt in Romania momentan, tocmai de asta spun ca o voi vopsi undeva in toamna, insa imi poti trimite mai multe detalii in particular. Ma intereseaza foarte mult si sa imi monteze segmentele inapoi foarte bine. Tinem legatura, merci!

    Comment


    • #17
      de ce a fost vopsita atat de repede de noua? o vopsire integrala profesional in reprezentanta costa mii de euro.

      Comment


      • #18
        Dupa cum am precizat deja, asta a fost dorinta/placerea primului proprietar. Nu stiu daca se ajunge la mii de euro pt o vopsire profesionala fie ea si in reprezentanta, cert este ca masina a fost vopsita la Asko, cei de acolo si-au adus aminte de ea cand am fost acum o luna sa o verific.

        Comment


        • #19
          Arata bine pe galben. Tin minte totusi 2 chestii cu privire la ea: o tot vedeam live pe Regina Maria, langa Unirii si tin minte ca avea niste mici lufturi etc care nu mi-au placut. Acum daca zici ca a vopsit-o de placere si nu are accident, inseamna ca doar m-am inselat. A doua chestie e ca am vazut un anunt cu ea si proprietarul nu prea stia ce vinde - scria Vtek parca etc... Mi s-a parut si asta destul de dubios. Anyway, daca totul e ok, ii sta bine pe galben, ai putea sa ii pastrezi culoarea.

          De asemenea, din poze nu pare stock nici suspensia, pe fata mai ales se vede cat de aproape e cauciucul de aripa. Nu ca ar fi ceva rau, dar ai zis ca e doar evacuarea schimbata.

          Sa o stapanesti sanatos!

          Legat de jante, la ce dimensiune/ specificatii te-ai gandit - latime, et? Intreb fiindca daca exagerezi iti va atinge in aripa big time.
          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

          Comment


          • #20
            Vechiul proprietar lucreaza in acea zona, tot acolo am fost si eu sa o vad prima data. Luft deranjant are inca la bara din fata pe dreapta, unde s-a rupt un element de prindere si am zis sa o las asa ca oricum va fi demontata din nou la revopsit si rezolv atunci cu totul. De suspensie nu stiu ce sa zic, nu mi s-a spus nimic ca ar fi modificata sau ceva, trebuie sa verific. Cu jantele voi merge pe aceleasi dimensiuni ca cele din talon, pe 18'

            Comment


            • #21
              S-o alergi sanatos si fara probleme!
              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

              Comment


              • #22
                Originally posted by BizaRRe View Post
                Cu jantele voi merge pe aceleasi dimensiuni ca cele din talon, pe 18'
                poti sa mai adaugi linistit 1/2 J si mai tai vreo 15-20mm din ET
                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                Comment


                • #23
                  Pai nici nu ne-as pus ce latime si ET a comandat... Eu nu am gasit modelul asta de Keshkin la 7.5J si ET55.

                  @Spoon: Nu e chiar corect ce zici, eu am 18x8 cu ET45 si am atins de vreo 2 ori cu gumele de iarna (care sunt mai drepte in umeri) la bracare maxima, cu cele de vara nu am probleme. Si am si camber negativ... Daca te duci mai jos deja cred ca ai belele mari. De altfel si cei din Anglia zic la fel.
                  '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                  Comment


                  • #24
                    Inca nu am comandat jantele. E posibil sa nu se potriveasca modelul asta de janta? Stiti cumva distanta dintre prezoane care este?

                    Comment


                    • #25
                      Distanta =114.3

                      Comment


                      • #26
                        Atunci astea nu merg, din ce dimensiuni am gasit la ele. Se potriveau prea bine.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Xander View Post
                          @Spoon: Nu e chiar corect ce zici, eu am 18x8 cu ET45 si am atins de vreo 2 ori cu gumele de iarna (care sunt mai drepte in umeri) la bracare maxima, cu cele de vara nu am probleme. Si am si camber negativ... Daca te duci mai jos deja cred ca ai belele mari. De altfel si cei din Anglia zic la fel.
                          la bracare maxima poti sa atingi si cu jante de tabla de 6j cu et60
                          Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                          '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                          Comment


                          • #28
                            Si vezi ca daca nu are gaura centrala de 64, iti vor trebui sa ai inele de centrare. Verifica inaite de a cumpara toti parametri si apoi comanda si plata. Parerea mea

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Spoon View Post
                              la bracare maxima poti sa atingi si cu jante de tabla de 6j cu et60
                              M-am exprimat gresit, au atins de 2 ori in mers, la gropi, volan drept. La bracare maxima ating oricum alea de iarna.
                              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                              Comment


                              • #30
                                Merci harris, am colectat toate datele, ramane acum sa gasesc altceva care sa imi placa

                                Comment

                                Working...
                                X