ADY_UAIC: '08 Honda Accord 2.4 A/T Executive, Volcano Grey (CU2)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • urmeaza zilele astea revizia de 120k, in care va primi acelasi ulei (m-am inteles foarte bine cu el, a trebuit sa completez cu 3-400ml pe la 119k, se aprinsese becul de ulei - mersesem doar turat o perioada), si de pe cox am luat filtru combustibil, filtru ulei, filtru polen, ulei transmisie. Ne tinem excelent la 120k!
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • O intrebare: unde e localizat filtru de combustibil? Il pot schimba eu?
      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • La Civic e langa rezervor, deci intre scaunele din fata.
        La Accord cred ca e in spate la rezervor (acces in portbagaj)
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • ticker stii cum as putea sa-l schimb eu? Adica unde anume in portbagaj? se poate ajunge relativ usor?
          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

          Comment


          • Din cate stiu de la Civic accesul nu e greu si e o operatie mirositoare, dar pe care o poti face si tu, daca iti place sa mesteresti.

            Incearca sa cauti pe youtube, cred ca sunt niste tutoriale. te-as ajuta, dar e restrictionat la munca...
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • Dacă e parte din pompa de benzină, ca la CL7 unde e o sită obosită de fapt, atunci e chiar periculos să încerci să-l schimbi tu. Dar vezi pe lingshondaparts exact schema și poziția piesei respective.
              Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


              Comment


              • ma gandeam ca-i ceva rapid. am sa las mecanicul atunci maine.
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • sa mai sterg praful pe-aici, cat mai e la mine masina (luna asta planuiesc sa o duc in tara spre vanzare), urmeaza un tratament pentru piele folosind Gliptone Liquid Leather Cleaner si pentru bord voi da cu bmw natural care (thx BM). In rest, no problems at all.

                  L.E. daca cineva vrea sa comande ceva din uk, vi le pot aduce eu (in functie de spatiul disponibil - pm). Intentionez sa vin spre romania undeva la sfarsitul lui martie - inceput de aprilie.
                  ady_uaic
                  Senior Member
                  Last edited by ady_uaic; 06-03-17, 21:27.
                  '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                  Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                  Comment

                  Working...
                  X