POPESCU.RAZVAN : '15 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T, Lifestyle, Graphite Luster Mettalic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da ThinKer, eu iubesc f tare pisicile, am aceasi problema ca Popescu. dar cu pisicile, stau pe capota motului, cand acesta e cald, asa ca de soareci am scapat, , dar e o problema, - cand se iau la bataie, pentru loc, este o mare problema.
    Am chederul de la parbriz, zgariat, geamul are o urma de gheara, de zici ca au diamante in ele. Acum am sa leg un caine de roata!!!

    Comment


    • POPESCU.RAZVAN : '15 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T, Lifestyle,Graphite Luster Mettalic

      Totusi, mai bine pisica. Mănāncă putin, se īntreține singura, e silențioasă si totul e bine cat timp īși face cat mai departe toaleta, si apoi... nici nu se cere coafata... [emoji23]


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      ThinkerTalkerDoer
      Banned
      Last edited by ThinkerTalkerDoer; 26-11-16, 15:26.

      Comment


      • Originally posted by scorpionul negru View Post
        Da ThinKer, eu iubesc f tare pisicile, am aceasi problema ca Popescu. dar cu pisicile, stau pe capota motului, cand acesta e cald, asa ca de soareci am scapat, , dar e o problema, - cand se iau la bataie, pentru loc, este o mare problema.
        Am chederul de la parbriz, zgariat, geamul are o urma de gheara, de zici ca au diamante in ele. Acum am sa leg un caine de roata!!!
        Da, sa vezi distractie cand o sari si cainele pe capota sau plafon, sa fugareasca pisica...
        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

        Comment


        • Eu m-am ales cu patru urme de gheara de caine pe bara fata (se vede plasticul negru).

          Comment


          • Am si eu asa ceva, dar am acoperit urma cu putina vopsea, nu se vede de la departare. O las asa pana trece iarna, cine stie....?

            Comment


            • Salutare.

              Recent am observat ca la plecarea de pe loc, atunci cand ridic piciorul de pe ambreiaj se aude un sunet ce se aseamana cu scartaitul scos de o masa atunci cand o tragi pe gresie. Uneori se aude, uneori nu. Din ce am citit, se pare ca e din cauza unui rulment din angrenajul ambreiajului. Voi ati patit sau intalnit comportamentul asta ?

              De la o vreme atunci cand dau drumul la AC, se simte un miros asemanator cu cel de haine ude uscate prost. Am inteles ca e din cauza bacteriilor din sistemul de climatizare. Cum se poate scapa de mirosul respectiv ?

              Razvan

              Comment


              • Exista spray-uri pentru curăţarea sistemului de climatizare sau se poate rezolva la reprezentanţă (cel puţin īn Bucureşti dar cred că şi la Timişoara).
                '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                Comment


                • La mine se aude nu ca un scārțāit ci mai degraba ca si un fāșāit, ca si cand tragi cu un smirglu. Se aude pt foarte putin timp atunci cand las ambreajul. Ambreajul prinde sus.
                  15, Accord 2.0 i-VTEC M/T, Lifestyle, Graphic Luster Metallic [gallery]
                  97, VW Passat 1.9 TDI M/T, Green
                  95, Audi A4 1.9 TDI, Blue

                  Comment


                  • Salutare.

                    Am facut a 4-a revizie anuala, la Autoklass Timisoara, si m-au taxat cu suma de 1909 lei. Mi se pare foarte mult cat am platit. Mai mult de atat nu stiu daca trebuiau schimbate bujiile dar asa mi s-a spus acolo si am acceptat sa le schimbe.
                    Placutele de frana mai rezista aprox 5000 de km si ma bate gandul sa le schimb in alta parte dar daca schimb placutele la alt service o sa imi pierd garantia extinsa(care mai e valabila un an) ? Imi puteti recomanda un service bun in zona de vest a tarii ?

                    La voi care sunt preturile pentru revizia facuta la 4 ani ?

                    Click image for larger version

Name:	crop_factura_honda.jpg
Views:	129
Size:	47.0 KB
ID:	857817

                    Comment


                    • Hm. Urmeaza si eu sa merg la a 4-a revizie. Ce preturi! wow.
                      Daca duce-ai tu uleiul si bujiile, originale, acceptau cei de la Autoklass?
                      Last edited by MGH; 23-04-19, 21:13.
                      15, Accord 2.0 i-VTEC M/T, Lifestyle, Graphic Luster Metallic [gallery]
                      97, VW Passat 1.9 TDI M/T, Green
                      95, Audi A4 1.9 TDI, Blue

                      Comment


                      • Ulei 5W40?! De cand au trecut de la 0W20?

                        Comment


                        • Nu stiu daca accepta uleiul si bujiile clientului. Probabil ca au adaos si la piese/consumabile.

                          @Joszi - Tipul de ulei nu este potrivit pentru masina ? Cred ca acelasi tip de ulei au pus si la revizia precedenta.

                          Comment


                          • De cand sunt proprietar Honda (2009), uleiul oficial era de 0W20 (prima data branduit Honda, si in ultimii ani practic Castrol EDGE Professional H 0W-20, ceva facut exclusiv pt. Honda). Acest ulei era folosit pentru benzinarele cu rulaj mic (sub 100.000km parca). Este o discutie vasta despre uleiuri, nu cred ca strica 5W40. Am remarcat doar ca uleiul figureaza ca ulei marca Honda, si eram curios daca chiar a renuntat Honda la 0W20 in favorea 5W40.

                            Comment


                            • Am observat ca antigelul este sub nivelul minim. Am citit ca trebuie sa completez cu acelasi tip de antigel(aceeasi culoare) .
                              Aveti vreo recomandare de antigel ?

                              Comment


                              • Antigel orignal Honda.
                                alexme24
                                Senior Member
                                Last edited by alexme24; 25-04-19, 14:46.

                                Comment

                                Working...
                                X