SSilviu: '99 Honda Civic Hatchback 1.5ils SSB (EK3)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Azi a trecut masinuta si RAR-ul. Din pacate cred ca mi-a trecut doar jante pe 14, dar inca nu am vazut actele. Apoi incepem usor usor sa "bagam" bani unde e nevoie

    Comment


    • #32
      Revin cu o mica dilema ... mi-am schimbat filtrele si uleiul si spre surprinderea mea au intrat doar 3L de ulei si nu 3,5L cum e specificat in carte.

      Comment


      • #33
        Stai linistit ca si la mine tot 3L au intrat. M-am speriat in prima faza dar se pare ca mai mult nu intra. Pacat totusi ca am luat 1L de ulei in plus dar nu se stie niciodata cand ai nevoie.

        Comment


        • #34
          Super, multumesc de clarificare. Eu am 2L in plus =)))

          Comment


          • #35
            Salut,

            Intre timp am schimbat radiatorul (pierdeam apa) si un senzor(nu imi mai mergea acul ce imi arata temperatura apei) si ma uit insistent spre niste jante. Intrebarea mea e urmatoarea: Daca cobor masina putin, o sa am probleme cu dimensiunea 15x6.5 +38, la jante ? Nu imi pot da seama cum ar sta cu dimensiunea respectiva.

            Merci.

            Comment


            • #36
              Nu o sa ai absolut nicio problema cu acele jante. Diferenta o poti calcula aici: http://www.willtheyfit.com/

              Comment


              • #37
                Are cineva idee cat ar costa schimbatul suspensiilor ? mi-am cumparat niste reglabile si mecanicul la care mi-am schimbat distributia a avut o retinere sa imi desfaca suruburile ca erau ruginite si sa nu mi le rupa in brat.
                Multumesc.

                Comment


                • #38
                  In functie de service, cred ca in jurul sumei de 400 lei
                  Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                  Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                  1000 Locuri de vizitat in Romania

                  Comment


                  • #39
                    salutare,
                    eu mi-am schimbat suspensiile la mecanicul la care merg de obicei, si mi-a luat 500 de lei. pentru schimbat toate bratele si bucsele de pe bratele spate, plus amortizoarele si ceva bucse pe fata. La fel ca si la tine, suruburile au fost destul de ruginite, si n-au vrut sa cedeze prea usor.

                    Comment


                    • #40
                      Suruburile se desfac , daca le incalzesti cu flacara ( lampa cu gaz ) in prealabil + spray degripant .
                      rooth
                      Senior Member
                      Last edited by rooth; 19-02-16, 15:43.
                      sigpic

                      http://www.hondafan.ro/forum/album.php?albumid=494

                      Comment


                      • #41


                        Still in progress ...

                        Comment


                        • #42
                          Arata foarte bine (insa nu cred ca este bine sa inchizi usile si sa lasi pe cineva inauntru, isi scoate capul pe trapa )

                          Comment


                          • #43
                            Placute + discuri ... Jackoparts / TRW ? pareri ?

                            Comment


                            • #44
                              ATE, EBC, Ferodo...

                              Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
                              Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

                              Comment


                              • #45
                                Am facut "miscarea" vietii mele cu franele, am pus brembo discuri + placute. De vreo 500km scartaie de zici ca is cu tramvaiul.
                                Poate cineva sa imi spuna ce sunt furtunele ce le-am colorat in poza asta ?

                                Multumesc.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X