ALEXME24: 08' Honda Accord Executive, 2.4 i-VTEC A/T, Dark Moccha Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai reușit să instalezi modulul respectiv?
    -------------------
    There is no point of having if you can't share.

    Comment


    • Inca nu, astept macaraua de la colegul de forum Rahan si am vorbit deja la nord aici si au zis ca ma ajuta si cu modulul cand schimba macaraua.

      @off topic : tocmai ce si-a luat un coleg de-al meu un e55 din 2004 amg. Deci, nu am trait in viata mea o asa acceleratie).
      alexme24
      Senior Member
      Last edited by alexme24; 27-10-17, 13:51.

      Comment


      • Am primit vineri pachetul de la colegul de forum si sper ca saptamana asta sa imi fac timp sa schimb macaraua si sa montez modulul. Cu ocazia asta am luat de la el si motorasul pt far dreapta care la mine decedase. Am fost nevoit sa comand din nou camera de R pt ca cea actuala a decedat si s-a aburit si pe interior. Cu ocazia asta mi-am comandat si un set de lumini pt usa care reflecta sigla honda pe asfalt. Acum sa vedem cum bat, nu au fost o avere si daca nu imi plac nu e o problema. Sper sa le primesc totusi pana de Craciun.

        Comment


        • Din pacate nu am avut timp sa ma ocup si de Accord, pentru instalare modul si macara geam, dar dupa Revelion le fac cum prind putin timp liber. Intre timp am montat si eu proiectoarele din usi. Imi place cum dau si s-au potrivit la fix.

          https://imgur.com/a/J2cIz

          Comment


          • Noutati referitoare la modulul acela? Ai reusit sa-l instalezi?
            -------------------
            There is no point of having if you can't share.

            Comment


            • Din pacate nu. Incerc saptamana viitoare, daca nu resuesc, abia la vara pentru ca voi fi plecat din tara o perioada de timp.

              L.E.: am programat-o pentru luni la honda nord. Revin cu info.
              alexme24
              Senior Member
              Last edited by alexme24; 29-01-18, 11:42.

              Comment


              • Salut, am fost astazi de dimineta, am schimbat macaraua, acum geamul nu mai sare, dar din pacate modulul cica nu s-a potrivit la mufe. Acum nu stiu ce sa zic, ca nu am stat langa masina. Voi incerca sa o desfac eu sau sa merg la un service dedicat pt modificari.

                Comment


                • Îmi pare rău să aud asta. Până la urmă cred că merg pe un modul dedicat doar oglinzilor, cu instalare clasică.
                  -------------------
                  There is no point of having if you can't share.

                  Comment


                  • Da, cred ca asa e cel mai bine. E posibil ca amvrut sa aiba ambele functii sa nu se fi potrivit, ori mi-a trimis el gresit modulul. Momentan sunt in discutii cu cel de pe aliexpress, dar vad ca o da cotita, iar imi pune intrebarile clasice, ce an e masina etc, in conditiile in care i-am trimis si poza cu usa, modelul etc. Sa vedem cum o rezolv, ca imi pare rau de banii dati si asteptare. Totusi vreau sa icnerc si la un service dedicat pt audio/video, poate nu au stiut cei de la reprezentanta sa il monteze, desi e plug&play teoretic.

                    Daca reusesti intre timp sa comanzi modulul si sa il montezi(sa se potriveasca) atunci voi comanda si eu la fel.

                    Comment


                    • Salutare. baieti am si eu o intrebare. Am vazut un tutorial pe youtube cum ca as putea scoate de pe usa de la sofer doar partea cu butoanele pentru geamuri si sa verific care sunt mufele corecte pentru modulul de geamuri. Ati incercat careva sa demontati doar partea aceea fara demontarea intregului panou de usa? pare mult mai usor, bagand ustensilele de plastic, decat sa demontrez intreg panoul.

                      Comment


                      • Am desfacut eu fata de usa. Nu merita bataia de cap, e mult mai simplu sa o dai jos complet ca sa acoti butoanele. Riacul sa rupi pe acolo din cleme e mare, daca vrei sa umbli cu fata de ussa nedesfacuta.
                        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                        Comment


                        • ok, s-a notat, multumesc. Voi incerca sa scot fata de usa cu totul. Nu cred ca e mare inginerie.

                          Comment


                          • Te complici daca scoti fata de usa afara, e munca inutila. Acum cativa ani am scos-o si eu incercand sa umblu la panoul de comanda geamuri/inchidere/oglinzi.
                            Scoti pur si simplu panoul cu totul cu un levier/pana de plastic. Gasesti trusa de scule pe net de la 30 Ron.
                            Merge si cu lingurita/furculita de plastic/silicon de hranit bebelus sau pana de demontat de la lego, am testat personal

                            Comment


                            • Chiar nu e mare inginerie. 3 suruburi si cleme. Prima data mi-a luat 5 minute, apoi mult mai putin. E mult mai simplu decat sa tragi de panoul ala de comanda si sa risti sa-l rupi, parerea mea.
                              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                              Comment


                              • Trusa am, nu sunt o problema sculele. O sa vad cand ma incumet sa desfac, daca iese usor, daca nu, nu fortez. Ma gandesc ca s-a mai umblat odata acolo cand am schimbat oglinda, pe urma la macaraua geamului, deci s-ar putea panoul sa iasa foarte usor. Multumesc pentru sfaturi.

                                Comment

                                Working...
                                X