ADIDRAGAN: '94 Honda Civic Hatchback 1.3 16v, Black (EG3)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ii tot neagra, dar luceste atat de bine acuma de cerul o face sa para mov

    Also, acuma am stop de ceata pe ambele parti Iubesc simetria.

    Comment


    • #17
      Camera de bord noua Mobius Action cam 1080p + filtru polarizator DIY, ca ii gri bordu si se reflecta.

      Comment


      • #18
        Interesant. Da-mi niste detalii despre filtru. De unde l-ai luat, etc.?
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #19
          Ii o lentila de pe o pereche de ochelari 3D de la cinema. Partea care inegreste ecranul catre senzorul camerei, rotita la 90 de grade (acolo reducea cel mai bine la mine) si prinsa cu banda dublu adeziva. Nu e de calitatea celor gata facute in magazin, dar isi face treaba si ajuta, mult

          Comment


          • #20
            Si asa cum am eu norocul, nici doua saptamani nu au trecut de cand am scos-o de la vopsit si deja mi-a frecat-o o vecina in parcare... #FML

            Am completat amiabila, luni ii programata la constatare, joi trebuie sa plec la TM, deci trebuie sa caut un service care sa mi-o faca acolo.

            Comment


            • #21
              Ca sa vezi ca se poate si mai rau mie mi-a lovit-o unul in parcare in ziua in care o scosesem din service tot pentru vopsitorie!
              '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

              Comment


              • #22
                Am dus-o la constatare, s-o holbat ala acolo a facut ceva poze si acuma astept raspunsul de la firma... Probabil imi va da jumate din bani in mana si sa imi rezolv eu cum si unde vreau, ca ii culpa comuna (nici eu nu eram parcat foarte legal). Oricum, intre timp m-am intors la TM, si cand imi vine verdictul (si banii) dau pe la demembrari dupa aripa si suportul dintre aripa si bara. Dar azi am avut o alta surpriza. Unul din semnalizatoare mi-e de toata tristetea, Galben, condensat, crapat, whatever. Nu l-am schimbat ca astept sa imi ajunga faruri noi cu semnalizari integrate si am zis ca il las pe asta pana la sfarsitul lui octombrie cand ar trebui sa imi ajunga farurile, dar azi, dupa ce a plouat, m-am trezit ca imi semnalizeaza repede pe partea dreapta. Ma dau jos, vad ca-i ars becul. Nu-i bai, iau bec, dau jos semnalizatorul, misc putin... hopa... un deget de apa... am scurs ce am putut dar tot a ramas inauntru.


                (ce a ramas si nu mai iasa)

                Nu-mi place sa umblu cu apa in becuri asa ca acuma caut un semnalizator.

                Comment


                • #23
                  Si inapoi la tinichigiu cu ea sa-mi repare unde a julit-o vecina...

                  Comment


                  • #24
                    Deci ma trezesc azi dimineata, fericit ca urmeaza sa-mi pun azi toba noua si cand ajung la masina... sa pic... Numarul din fata smuls si ambele aripi zgariate si cu mici indoituri... WHAT THE FUCK? Bat la geam la vecina de la parter in fata careia imi era parcata masina si o intreb daca nu a vazut nimic. Ea zice ca pe la 3 dimineata a auzit un poc (probabil momentul in care s-a rupt plasticul de la suportul de numar) si cand s-a dus la geam nu a vazut decat un caine vagabond dand tarcoale... Ma uit si eu mai atent si se vede clar... O javra a prins gustul de Honda si s-a decisa sa manance aripiile mele, numa urme de dinti de caine si de labe murdare... A avut dreptate tinichigiul meu de la Alba cand mi-a zis ca am ghinion cu masina... Cat o trecut de la ultimul 'noroc'... O luna jumate? #FML



                    Comment


                    • #25
                      ai soareci sau sobolani pe acolo, am vazut un caz mult mai rau facut tot de caini din cauza rozatoarelor care se ascund pe sub/prin masina
                      R 42659 - Milano Red Ep3

                      Comment


                      • #26
                        chiar ca ai ghinion cu ea. pune-i o alarma mai sensibila pe ea, trezesti vecinii la orice pisica/caine se freaca de ea dar macar nu mai bagi bani in reparatii.
                        My cars:
                        07' Honda CR-V 2.0
                        88' Honda Prelude 2.0
                        Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by kinky_boy View Post
                          ai soareci sau sobolani pe acolo, am vazut un caz mult mai rau facut tot de caini din cauza rozatoarelor care se ascund pe sub/prin masina
                          Pisici. Multe pisici vagaboande.

                          Comment


                          • #28
                            Ma plictiseam, asa ca am intrat pe eBay si mi-am comandat cu 1 dolar un set de abtibilde cu sigla Honda ca sa imi decorez capacele de iarna.



                            Comment


                            • #29
                              Foarte tare!
                              '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                              Comment


                              • #30
                                Tocmai am facut ceva ce vroiam sa fac de mult timp. De cand am luat masina, a trebuit sa folosesc doua chei diferite, una la usi si una la contact. Ambele aratau ca niste chei de la lacatul portii de la bunici si lumea tot radea de ele. Si eu ma saturasem sa tot explic care e cheia de la contact si care e de la usi. No ieri am dus butucul de la contact la cineva si el mi l-a reconfigurat sa mearga pe cheia de la usi, deci am trecut si eu in randul oamenilor normali cu o singura cheie. Si in urma cu cateva luni mi-am luat de pe eBay din anglia o cheie fromoasa blank la care i-am facut acuma zimtii. Acuma imi arata si mie cheile a chei de masina.



                                Mai ramane intr-o zi sa pun un motoras si sa trag cablu de la haion la cutia de inchidere sa pot deschide si portbagajul din telecomanda.

                                Comment

                                Working...
                                X