Īntreținere HR-V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Īntreținere HR-V

    Sunt nou pe forum, am un HR-V din 2000 īn 3 uși recent cumpărat și aș dori să știu ce lucrări de mentenanță aparte față de mașinile cu tracțiune pe față se fac, gen: schimb uleiuri diferențial și altele, gresat cardanul) etc șamd. Sunt nou īn rāndul utilzatorilor 4x4 și am fost nevoit s-o cumpăr că īmi construiesc casă īntr-o zonă īn curs de dezvoltare.
    *Bateria poate fi īnlocuită cu una full-sized?
    **Se pot pune alte boxe și alt player, sau nu merită (gen boxele n-au loc si insonorizarea nu merită)
    ***Dacă nu postează nimeni, o să postez eu tot ce fac, măcar să aibă următorii useri ce īnvăța!

  • #2
    Felicitari de achizitie, depinde de km pe care ii are masina ta, scrie in manualul de utilizare. Daca nu il ai il poti descarca de aici http://ge.tt/1UX4EmP.
    Eu am inlocuit bateria modificand un pic suportul. Acum depinde si cati bani esti dispus sa dai pe una, am vazut ca panasonic original cu care a venit a mea, s-a mai ieftinit.
    Am pus alte boxe si player 2DIN, merita.
    Posteaza ca in general, si nu doar in RO userii de HR-V nu prea o fac, fiind si putini.
    ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

    Comment


    • #3
      Gașesti la Varta baterie compatibila.
      ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

      Comment


      • #4
        kitul de distributie la ce interval se schimba? nr.km sau ani? n-am gasit inca, iar manualele alea nu merg pe windowsul meu 8.1.
        O sa-mi reinstalez un win7 sau instalez un xp in wmware sa pot lucra cu programuele. pana una alta, daca stiț' careva și vă oferiț', fuarte aprecia-voi!

        Comment


        • #5
          eu am win 8.1 si merg, ceva nu faci bine. Kit distributie intre 90 si 120 de mii.
          ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

          Comment

          Working...
          X