CERASELA13: '04 Honda Jazz 1.3, Tafetta White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CERASELA13: '04 Honda Jazz 1.3, Tafetta White

    Salut tuturor!

    Acesta este Jazz-ul meu, muzica mea.
    Caracteristicile tehnice sunt: 1.4, 86cp, 135000km, Light Beige din Dec 2004.
    Click image for larger version

Name:	jazz.jpg
Views:	1
Size:	48.6 KB
ID:	728966

    Sunt mai mult decat incantata de aceasta masina, insa am avut de la inceput o mica problema cu apa in portbagaj (sub roata de rezerva) si sub bancheta din spatele soferitei.
    Apa cred ca este cea de la ploaie, nu de pe sosea, se infiltreaza cumva si nu pot avea nicio revelatie in privinta asta.
    Masina este luata de la reprezentanta din Budapesta, cu toate schimburile facute, ingrijita si rasfatata pe toate partile.

    P.S.: Abia asteeept sa o conduc din nou!
    O seara faina!
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 02-03-15, 19:39.

  • #2
    Intradevar, placerea de a conduce o Honda duce la dependenta. La cit mai multi km. fara probleme.

    Comment


    • #3
      Salut, bine ai venit!

      Sa te bucuri de buburuza! Arata foarte bine.
      Cat despre apa in portbagaj, am mai auzit cazuri chiar aici pe forum, cred ca printr-o singura cautare o sa gasesti mai multe detalii.
      crsN
      Senior Member
      Last edited by crsN; 02-03-15, 19:44.

      Comment


      • #4
        Sa te bucuri de ea!
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Va multumesc!

          Voi cauta, imi place tare sa rasfoiesc topicurile.

          Comment


          • #6
            Multi kilometri fara probleme, e o masina super ,versatila,spatioasa.

            Comment


            • #7
              Salutare!
              La masinuta sotiei am avut si eu infiltratii si dupa teste si cautari am descoperit ca nu avea garnitura sau mastic la prinderea telescopului de la haion pe caroserie. Apoi la plafon chiar sub acea banda de cauciuc, in partea din spate, masticul de la imbinari era crapat. Am curatat crapatura, am aplicat o vopsea zinc si un mastic pentru imbinari caroserii auto. Nu mai intra pic de apa!

              Comment


              • #8
                S-o stapanesti sanatoasa !
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                Comment


                • #9
                  Felicitari!
                  Sa o conduci cu placere!
                  Mazda MX-5 '99 10th Anniversary
                  HONDA Accord '04 i-CTDI Executive
                  HONDA Accord '99 1.8i LS
                  HONDA Civic '95 1.5 LSi

                  Comment


                  • #10
                    Felicitari , sa te bucuri de ea fara probleme ! Apa se infiltreaza pe sub ornamentele de pe plafon , unde este stansat plafononul de tabla cu restul caroseriei . Curata masticul si etansaza din nou cu silicon pentru caroserie .

                    Comment

                    Working...
                    X