M.DAN: '06 Honda Accord Tourer 2.0 i-VTEC M/T, Graphite Grey Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Posibil sa fie 700 , cred ca depinde cum m-am uitat la indicator , mi s-a parut ciudat , ii prima masina pe care o am si are relantiu asa mic.

    Comment


    • #17
      Vezi ca a pus Dinoc procedura de "Idle Relearn" pentru motoarele noastre pe topicul masinii mele. Daca vrei sa i-o faci.
      La a mea turatia de relanti a coborit de vreo 6 luni dar nu e deranjant, ceva vibratii mai mari la stop. Atit. Nu i-am facut nimic, merge ceas la km mai multi decit are a ta.
      S-o stapinesti sanatos!
      "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

      Comment


      • #18
        Sal , am revenit cu citeva pozeClick image for larger version

Name:	1h.jpg
Views:	1
Size:	41.4 KB
ID:	719489Click image for larger version

Name:	2h.jpg
Views:	1
Size:	109.0 KB
ID:	719490Click image for larger version

Name:	3h.jpg
Views:	1
Size:	103.5 KB
ID:	719491Click image for larger version

Name:	4h.jpg
Views:	1
Size:	92.4 KB
ID:	719492Click image for larger version

Name:	6h.jpg
Views:	1
Size:	115.7 KB
ID:	719493
        M.Dan
        Junior Member
        Last edited by M.Dan; 15-03-15, 12:29.

        Comment


        • #19
          Saptamina asta care vine ii fac schimblu de ulei (motul 5-w30) , filtre , placute frine spate , curea accesorii si rola intinzatoare .

          Comment


          • #20
            Interesanta, sa ai noroc de ea.Cat mai coasta un tourer din asta daca nu e secret?

            Comment


            • #21
              4700 eu dusa pina in fata portii (masina 4500 + 200 transport)

              Comment


              • #22
                Ma poate lamuri cineva , a inceput honda din senin sa claxoneze si sa se aprinda semnalizarile in fata casei , am apasat pe butoanele de la cheie si s-a oprit , care ar fi cauza nu era nimeni linga ea poate suna aiurea din partea mea dar are alarma ?

                Comment


                • #23
                  Cumva aveai geam deschis ?

                  Comment


                  • #24
                    Nu , mai devreme am fost de am verificat , nici un geam deschis

                    Comment


                    • #25
                      Atunci, probabil a verificat cineva vigilenta proprietarului - timpul de reactie.

                      Comment


                      • #26
                        Nu stiu ce sa zic , ii un led rosu in bord care pilpiie sincer numai acuma l-am observat , ii de la alarma ? (eu sint in perioada de descoperiri la masina )

                        Comment


                        • #27
                          M-am uitat pe camerele de supraveghere si nu era nimieni linga masina cind o inceput sa urle .

                          Comment


                          • #28
                            Led-ul rosu daca licareste in bord = imobilizator activat. Led-ul care s-ar putea sa licareasca oriune altundeva marcheaza activare alarma. Parerea mea.

                            Comment


                            • #29
                              S-a activat un senzor de la o usa care nu a fost inchisa foarte bine. Daca mai face, verifica sa fie usile/capota/portbagajul "trantite" bine.

                              Sa te bucuri de ea in continuare si multi km inainte!
                              2008 CL7 2.0 M/T SSE - Black
                              2007 Jazz CVT - Blue
                              “Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.” Soichiro Honda
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Astazi am verificat mai bine , clapeta de deschidere a haionului era blocata pe deschis , putin wd-40 si s-a rezolvat problema.

                                Comment

                                Working...
                                X