Amenda record pentru Honda in USA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Amenda record pentru Honda in USA

    Honda primit doua amenzi totalizand 70,000,000 USD pentru neraportarea catre Departamentul Transporturilor din SUA a unui numar de 1729 de cazuri de accidente soldate cu moartea sau ranirea pasagerilor precum si pentru ascunderea unor probleme aparute in garantie.
    Tot comunicatul mai jos:
    http://www.nhtsa.gov/About+NHTSA/Press+Releases/2015/DOT-fines-Honda-$70-million
    ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

  • #2
    ...al doilea caz, nu la fel de interesant ca primul, dar e vorba despre subsemnatul: cat am fost in Romania, am primit o amenda de parcare de 10 lei si nu am platit-o, ca m-a impins necuratul sa fiu curios daca iau autoritatile din Romania legatura cu autoritatile din Germania si sa primesc aici amenda.
    Invers cum e? Primiti acasa amenzile luate prin alte tari?

    Comment


    • #3
      Originally posted by scarr View Post
      ...al doilea caz, nu la fel de interesant ca primul, dar e vorba despre subsemnatul: cat am fost in Romania, am primit o amenda de parcare de 10 lei si nu am platit-o, ca m-a impins necuratul sa fiu curios daca iau autoritatile din Romania legatura cu autoritatile din Germania si sa primesc aici amenda.
      Invers cum e? Primiti acasa amenzile luate prin alte tari?
      invers merge, in 5 zile mi-a venit acasa o amenda de 50Euro pt un speed cam din Munchen.
      daca nu aveam pe cineva in germania m-ar fi costat mai mult taxele de transfer in contul euro din germania.
      '16 BMW 520xd
      '15 FK2
      ex '10 CU1
      ex '07 CL7

      Comment

      Working...
      X