Senzor parcare si "bucsa"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senzor parcare si "bucsa"

    Salutare,
    Va retin atentia cu 2 probleme:
    1.mai veche si nerezolvata: senzor parcare spate (unul din cei 2 centrali)-de negasit la un pret rezonabil
    2.zgomot produs de o mica"bucsa" de la sistemul de reglate a farurilor , respectiv cea de pe spate care se afla montata in zona amortizor spate...de unde se poate achizitiona ???inainte sa se rupa...

    Multumesc!

  • #2
    Pentru bucsa, da un telefon la Asko, in Bucuresti. Eu acolo am schimbat-o anul trecut.
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

    Comment


    • #3
      Ai o denumite mai exacta......sau bucsa sistem reglaj faruri spate?e ok?

      Comment


      • #4
        Cred, sper sa nu gresesc, ca este vorba de mecanismul de reglare a farurilor, legat de suspensia spate.
        In acest caz este vorba de o tija de legatura.
        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

        Comment


        • #5
          Merci...incerc maine un tel la Asko

          Comment


          • #6
            Are cineva senzori parcare -spate centrali de vanzare?

            Comment


            • #7
              Si eu caut senzorul asta. L-ai gasit undeva la pret bun?

              Trimis de pe al meu HTC One A9 folosind Tapatalk
              "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

              Comment


              • #8
                Senzorul de parcare, pe alese, aici: http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_fr...3SWWG01&_sop=2

                "Mica bucşă" de pe spate nu e cumva un ditamai senzorul? Adică reperul 6 de mai jos?
                Prin "ditamai" mă refer la preţ...

                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                Comment


                • #9
                  Poate m am exprimat gresit....si am numit o bucsa....e doar tija din imagine..in dreapta cifrei 6 si sub cifra 9

                  Comment


                  • #10
                    Tija īn cauză nu e reper separat la Honda. Se schimbă tot senzorul (6-le).
                    Dar cu ceva scule şi pricepere se poate bricola pe acolo īn regim DIY. Cred că există şi un tutorial pe undeva pe aici...
                    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                    Comment


                    • #11
                      Da am aflat ca nu e reper separat in reprezentanta cand tot sistemul de reglaj e 1200 lei....
                      Mecanicul de tip DIY mi a zis ca poate inventa ceva...pe baza de Mercedes

                      Comment


                      • #12
                        Da-mi lungimea tijei, am una de Mercedes poate ai noroc. Lungimea dintre centrele suruburilor.
                        Problema la ele este ca se blocheaza din cauza ruginii. Incearca sa o deblochezi cu spray de rugina.

                        Comment


                        • #13
                          probleme am avut si eu la accord.
                          Am cumparat repere separate si mi-a iesit...http://www.hondafan.ro/forum/showthr...l=1#post525771
                          de ex:
                          Articulatia cat si garnitura. http://www.stamel.ro/produse_articulatii/
                          Articulatia : DIN 71802
                          Garnitura GN 710
                          Eu nu am luat de la ei, idea e ca se gasesc si online.

                          Comment


                          • #14
                            Exact la tine mă gāndeam, dar nu mai știam pe unde ai postat.
                            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                            Comment


                            • #15
                              Senzorii de parcare se iau de pe aliexpress. Eu am luat de doua ori deja

                              Comment

                              Working...
                              X