BOGDI12001: '01 Honda Stream 1.7 M/T, Grey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Este recomandat sa iei antigel Honda si de preferat sa il schimbi tot pt. ca isi pierde din proprietati in timp.

    Comment


    • #32
      ei pe dracu antigel Honda
      Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

      '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

      Comment


      • #33
        Ce rost are sa te complici cu alt fel de antigel cand stii sigur ca este ce trebuie?

        Comment


        • #34
          Nu știu cu ce te complici dacă pui un G12 de calitate mai bună si cu concentrația corectă

          Comment


          • #35
            Cateva poze noi cu masina.
            Nr. l-am sters pt ca sunt pozele pt vanzare, dar deocamdata nu o dau. Nu am ce sa iau mai bun la banii astia si masina se prezinta foarte bine. Sunt multumit si de consum care in ciuda la cutia scurta este foarte bun. Mai am sa-i schimb bieletele antiruliu pe fata ca am 1-a care face putin zgomot si imi sta pe cap. Nu imi place sa stiu ca am ceva la masina nerezolvat sau defect.











            Comment


            • #36
              Foarte ingrijita, sa ai grija de ea si sa-i iei un set de jante din aliaj daca tot o mai ti.Aaaa, si daca te incurca cumva ruloul ala din portbagaj poti sa mi-l dai mie ca in afara de germania nu am gasit niciunul , am eu folie dar cateodata ar fi bun ala sa tina jucariile mai gramada si sa mai micsoreze portbagajul ca e cat o duba

              Comment


              • #37
                Multumesc, in realitate masina are cateva zgarieturi fine pe vopsea dar care sigur ar iesi la un polish. Ruloul nu il dau pt ca imi este si mie folositor
                Nu ai gasit la dezmembrari? Incearca aici http://honpa.eu/FAQ, mie mi-au cerut pe o sonda lambda originala 219 euro + 5 euro transport sau 60 euro second hand.
                Legat de jante am vazut la bigfoot23ro unele de accord cl7 care sunt misto dar sa mai vina ceva banuti.

                Daca sunt colegi prin Brasov care au nevoie de tester ii pot ajuta cu un Delphi ds150.
                bogdi12001
                Senior Member
                Last edited by bogdi12001; 17-05-15, 12:52.

                Comment


                • #38
                  Masina aceasta am vandut-o, am mai dat un clio si sunt in cautarea unei masini ceva mai noua.
                  Sunt foarte nehotarat si chiar nu stiu ce sa iau.
                  Oscilez intre civic si un avensis al unui prieten motor 2,2 177 cp. Dar vreau sa vad umpic ce impozit anual are si asigurare inmatriculata pe pensionar. Sunt curios daca are ceva reducere ca si pensionar.
                  Bugetul ar fi in jur de 6000-6300.

                  Comment


                  • #39
                    Am facut rar-ul la noul Stream si mi l-au scos euro 3. Pe romaneste sa-i f..t in bot. Oricum o sa ii dau in judecata si pentru asta si pentru clio, am si acolo vre-o 220 euro de recuperat.

                    Comment


                    • #40
                      Am terminat cu inscrisul masinii. Nu pot sa inteleg cum un motor poate fi si euro3 si euro4. M-au scapat de 2700 lei la taxa.
                      O sa revin si cu poze, zilele astea.

                      Comment


                      • #41
                        la fel am patit si eu cu un civic ep1 din 2002; euro3 in loc de 4, din cauza ca fusese inmatriculat in Italia cu euro3
                        Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                        '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                        Comment


                        • #42
                          Oricum depun cerere de restituire si daca nu dau asa banii inapoi apelez la avocat. Nu stau in banii astia dar nu vreau sa ii las sa isi bata joc de munca mea.

                          Comment


                          • #43
                            sa ne spui si noua ce raspuns primesti, si eu am platit vreo 3 taxe idioate in ultimii 2 ani, poate le recuperez

                            Comment


                            • #44


                              Asa arata ultima achizitie.
                              Ce ma uimeste este faptul ca arata ft. bine pe dedesupt, fara rugina.
                              Ne apropiem de 200000km deocamdata fara probleme.
                              Nu reusesc sub nici o forma sa imi gasesc o pozitie comoda pe scaunul asta.
                              Trebuie sa inlocuiesc placutele de frana fata, spate si discurile fata si sa dau un polish la faruri plus folie dar deocamdata nu am avut timp de ea.
                              Am luat-o din DE de la un nene mai masiv si cu un usor handicap si din cauza asta scaunul de la sofer este destul de uzat, la fel si mocheta pe partea soferului.
                              A cam abuzat si de ambreiaj, rulmentul de presiune se aude si are ceva uzura si la placa deoarece pedala se apasa ceva mai greu decat in mod normal.
                              In rest este ok, i-am inlocuit garnitura de la capacul culbutori si cu ocazia asta i-am reglat si jocul termic.
                              A primit cadou si un set de anvelope Michelin energy saver de care sunt ft. multumit.
                              O sa mai pun poze dar stau cam prost cu timpul.

                              Inca una de la reglaj.
                              Legat de ulei am mers pe mobil 0w40 ca l-am avut gratis.
                              bogdi12001
                              Senior Member
                              Last edited by bogdi12001; 09-06-16, 12:01.

                              Comment


                              • #45
                                ce vrei sa spui cu reglajul jocului termic, la ce ajuta, ce simptome avea? intreb pentru ca nu am auzit de treaba asta pana acum, chiar acum 2 luni am schimbat si eu garnitura de la capac si kit-ul de distributie, dar n-am bagat de seama nimic

                                Comment

                                Working...
                                X