GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by ghela View Post
    [ATTACH]50208[/ATTACH] filtru aer după 5200
    Asta e filtrul OEM?

    Comment


    • #17
      Da e filtrul ei are si un cod Honda pe el dar nu se vede in poza mai ales ca le-am micsorat
      GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

      Comment


      • #18
        E uscat sau are o usoara pelicula uleioasa (de nou) pe el?
        In poza mie mi se pare ca e uscat.

        Comment


        • #19
          La prima vedere pare uscat dar l-am studiat si pare uleios mai mult īți dai seama ca praful este lipit intr-o anumită zona si la scuturare si suflare nu iese nimic
          GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

          Comment


          • #20
            Am inteles. Te-am tras putin de limba pentru ca filtrul imi pare diferit (la culoare si consistenta materialului, cel putin) de cel aplicat modelului anterior de sedan (acelasi cu cel de pe hatch), iar modelul vechi avea acea pelicula uleioasa, extrem de utila in filtrarea mizeriei.
            Acum m-am lamurit.
            Ar fi bine sa nu renunti niciodata la filtrul de aer OEM, chiar daca e mai scump decat unul aftermarket (uscat).

            Comment


            • #21
              Acum am văzut si eu diferenta
              GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

              Comment


              • #22
                Originally posted by ghela View Post
                Uitasem sa va zic mașină era īncuiată si am īncercat sa o deschid cu cheia ei, rezultatul fiind ca am sărit in sus a īnceput sa urle deci are si un fel de alarma pt uși. [emoji33]
                Spune-ne ceva despre camera de mers inapoi , senzori de parcare , trapa si sistemul Smart keyless entry & start....Esti multumit de hands-free si Bluetooth telefon ? Sa o stapinesti sanatos...

                Scuze pentru atitea intrebari dar vreau sa-mi iau si eu exact modelul tau...

                P.S. Daca ai putea sa faci si poze...

                Comment


                • #23
                  Originally posted by alex321 View Post
                  Spune-ne ceva despre camera de mers inapoi , senzori de parcare , trapa si sistemul Smart keyless entry & start....Esti multumit de hands-free si Bluetooth telefon ? Sa o stapinesti sanatos...

                  Scuze pentru atitea intrebari dar vreau sa-mi iau si eu exact modelul tau...

                  P.S. Daca ai putea sa faci si poze...
                  Camera te ajuta mult sa aproximezi distanta la parcari dar cand e lumina puternica nu te ajuta foarte mult, noaptea mai ales se vede foarte bine in spate, are un unghi de vizualizare destul de mare dar tot trebuie sa fii atent la colturi mai ales in unghi foarte inchis senzorii nu sezizeaza , cand e vreme rea si iarna se murdareste foarte repede, dar asta e, o cureti cu atentie sa nu zgarii lentila. Senzorii poti sa ii dezactivezi dar nu recomand deoarece te ajuta mult, eu uitasem si nici nu se vedea bine pe camera din cauza soarelui si era sa i-o trag. Daca avea si pe fata era belea!
                  Sistemul audio se aude bine pe ES chiar si prin bluetooth, CD nu am bagat in deoarece le am pe toate pe USB si pe telefon. Cumparasem si un cablu jack-jack dar nu este nevoie decat daca vrei sa conectezi un mp3 player sau altceva.
                  La telefoanele cu Android am observat ca se mai deconecteaza dar se reconecteaza imediat dar nu in timpul convorbirii. Sincronizarea cu telefonul se face destul rapid, depinde si de tel. Microfonul isi face treaba chiar si un pasager din spate poate fi auzit destul de bine. Comanda vocala este ok si nu am avut probleme trebuie doar sa configurezi contactele in SpeedDial.
                  O chestie care ma enerveaza este butonul pentru portbagaj care nici pana acum nu il nimeresc din prima, de multe ori prefer sa deschid din cheie sau din interior.
                  Un minus ar fi oglinzile care nu le-au pus si ei heliomate automat ca doar e echipare de top pe acest model, asta e, realitatea reflecta pretul.
                  KEY-LESS! ALTA VIATA! Stai ca un trantor cu cheia in buzunar! Atingi manerul se descuie, apesi butonul de pe maner se incuie. Masina nu vede cheia se incuie automat si stai fara grija daca uiti sa apesi pe buton. Portbagjul e independent, poti sa il deschizi daca ai cheia in buzunar si restul usilor stau incuiate. La acest capitol trebuie facut ceva in privinta dechiderii si inchiderii geamurilor si trapei din cheia nu stiu daca se poate activa, o sa intreb cand o sa trec pe la reprezentanta, acum ca vine vara ar fi de mare ajutor. Am precizat in alt post ca are si un fel de alarma daca o descui manual si nu vede cheia urla ca nebuna.
                  GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                  Comment


                  • #24
                    GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                    Comment


                    • #25
                      Multumesc enorm...Trapa , ai constatat ca e utila?

                      De fapt tu cit ai luat-o?

                      Comment


                      • #26
                        Pana acum nu prea am folosit trapa, dar e buna pentru fumatori sau la plimbarea de seara. Nu o țin deschisa pt ca e foarte mult praf. Am avut un golf 3 acum cāțiva ani fara AC, acolo īși arata utilitatea mai ales vara. Aici doar ca sa iasă căldura mai repede cānd e cald in mașină.
                        GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by alex321 View Post
                          Multumesc enorm...Trapa , ai constatat ca e utila?

                          De fapt tu cit ai luat-o?
                          Am luat-o la inceputul lunii februarie
                          GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                          Comment


                          • #28
                            Sal spune-mi si mie , daca nu ma insel tapiteria nu este din fabrica. Ai pus huse cumva. Am si eu modelul acesta si as vrea sa stiu cam cat costa husele acelea.
                            O zi buna,

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by tunarup View Post
                              Sal spune-mi si mie , daca nu ma insel tapiteria nu este din fabrica. Ai pus huse cumva. Am si eu modelul acesta si as vrea sa stiu cam cat costa husele acelea.
                              O zi buna,
                              Tapiteria este de un gri deschis, i-am luat niste huse universale Umrella, pe spatarul din spate nu am reusit sa le montez pt ca are un design mai ciudat pe laterale dar pe scaunele din fata au venit bine si pe bancheta spate se aseaza bine. Spatarul spate e din 4bucati, 2 rabatabile+cotiera, si laterale fixe si nu prea ai ce sa ii faci decat daca demontezi tot si nu rabatezi spatarele. Merge si asa.
                              GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                              Comment


                              • #30
                                Vineri m-am programat la Autoklass Ct sa incerc sa activez functia pentru deschidere si inchidere geamuri si trapa din telecomanda. Era sa o patesc intr-o seara cand a venit o ploaie, nu mai stiam in ce pozitie lasasem trapa, am facut o baie pana la masina, norocul meu ca era inchisa.
                                GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                                Comment

                                Working...
                                X