Achizitie Honda CR-V automata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nu ai D2, ai 2, si in 2 cutia e blocata in treapta a 2-a, nu cupleaza si treapta 1...

    Comment


    • #32
      Nu reusesti sa intelegi, pleaca in D2 de pe loc, poate sesizezi schimbarea, la alte turatii decat in mod normal si in sfarsit pricepi ! Chestiile astea le-am discutat acum multi ani la Asko si nu numai, am spus ce si cum, nu repet, o zi buna !
      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
      "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
      "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

      Comment


      • #33
        Unde ai tu D2? Scrie 2, fara D, citeste si in manual, sa vezi ca am dreptate, cand selectezi 2, masina pleaca de pe loc in treapta a 2-a, si ramane in a 2-a pana in limitare.

        Comment


        • #34
          Uaaau .... multumesc pentru raspunsuri ...

          Scuze daca am gresit D2 = 2 .

          Am inteles acum . Butonul de blocaj apasat doar pentru R . Cel care folosea masina apasa tot timpul sau asa am vazut eu ....

          M-am gandit ca este doar pentru R deoarece l-am intrebat daca exista riscul sa bagi in R din mers si mi-a spus ca trebuie sa ai grija ...

          Noroc cu forumul .... conduceam apasand butoane ... :P

          Am inteles cum sta treaba cu vitezele ... acum este clar . Multumesc pentru raspunsuri .

          Pana acum sunt incantat .... super bijuterie cutia + motor .

          Aaaa.... sa nu uit .... amanunt :

          cand am vrut sa depasesc mai in scurt, cel care mi-o vindea mi-a spus sa calc acceleratia pana la fund, sa-i dau un impuls si masina a demarat ceva mai rapid . Este corect ?

          Comment


          • #35

            Comment


            • #36
              Oarecum, da daca apesi pana la fund face kick down (adica retrogradeaza) si poti depasi mai usor.

              Fa-i si topic si pune-ne si poze
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #37



                Comment


                • #38
                  Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                  Imi cunosc foarte bine masina, lasa afirmatiile gratuite ! Este asa cum am spus eu acolo, D3 este activat cu butonul negru, iar D2 nu presupune doar viteza a doua, lucrurile sunt clare, trebuie doar sa citesti si sa si intelegi ce citesti !!
                  Manualul de utilizare te contrazice, evident.

                  Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	1
Size:	74.7 KB
ID:	719362Click image for larger version

Name:	Untitled2.jpg
Views:	1
Size:	77.4 KB
ID:	719363

                  Comment

                  Working...
                  X