DOC: '11 Mitsubishi Lancer Evolution X GSR, Wicked White - NR. 1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe mine era sa ma faca praf un bou vineri, nu a acordat prioritate intr-un giratoriu din Rm. Valcea, cica nu m-a vazut ca era ff obosit, conducea de mult... Mai avea si o ditamai duba incarcata, sa fie treaba sigura. Eram cu Mercedes-ul, si acum ma gandesc ce reflex am avut de am tras stanga si m-am urcat pe giratoriu (care din fericire nu era inalt deloc), cu ce a mai franat el si a tras dreapta, ne-am evitat complet, am ramas cu sperietura... E plina tara de idioti.

    LE: Aveam si pasageri in dreapta, si fata si spate, mi-au zis ca i-au vazut farurile la 2m max., sigur ajungeau la spital daca nu evitam..
    Xander
    Senior Member
    Last edited by Xander; 21-03-16, 14:45.
    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

    Comment


    • Data viitoare o sa fiu cu ochii in patru. Chiar si atunci cand crezi ca esti in siguranta, poate apare un idiot care te poate baga in spital sau mai rau, in groapa. Am participat la un moment dat la un curs de conducere preventiva si sunt multe situatii care pot apare din senin, iar daca o fractiune de secunda nu esti atent se poate termina rau. Cel mai important este sa ai pozitia corecta la volan. Inclusiv mainile sa le tii corect pe volan. Am incercat sa-mi corectez unele obiceiuri: de a tine o mana pe volan si una pe schimbator sau frana de mana. M-a ajutat sa ies din multe situatii dificile faptul ca am fost atent la drum si am reusit sa reactionez in schimbarea imediata de directie.
      Sambata insa am incalcat aceasta regula.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • Intr-un final, mi-am facut curaj si am postat un anunt in aria de vanzari: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...296#post551296

        La variante de schimba ma gandesc la o masina mica, gen Jazz CVT.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

        Comment


        • Nr.1 este in drum spre Italia (S-A VANDUT). Astazi n-am luat ramas bun unul de la altul.
          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

          Comment


          • noroc ca mai ai una de rezerva
            Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

            '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

            Comment


            • Un an si un pic a stat la tine. Cum pisici ai vandut-o tocmai in Italia? O foloseste careva la WRC or something?
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Spoon View Post
                noroc ca mai ai una de rezerva
                Asa m-am gandit si eu. Raman cu cea de rezerva care a si intrat la modificat.

                Originally posted by ticker View Post
                Un an si un pic a stat la tine. Cum pisici ai vandut-o tocmai in Italia? O foloseste careva la WRC or something?
                Pai a cam stat pe bara la mine. N-am reusit sa fac cu ea decat vreo 9000km. Evo X GSR fost cumparat de o firma italiana si va fi revanduta unui client. Unul din baietii (italianul) care a venit dupa masina, se ocupa de tuning la modele Evo. Au cumparata multe Evo-uri din Romania. Cred ca majoritatea care au fost la vanzare pe autovit/olx.
                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                Comment

                Working...
                X