LILU : '04 Honda Civic Hybrid Sedan 1.3 IMA Grey (ES9)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    sunt uimit de replica ta. cum e noaptea cand esti orbit de niste xenoane si izbesti un biciclist, o caruta sau crater pentru ca nu mai poti vedea absolut nimic in fata ta sute de metri? sa mergi cu viteza ilegala e ceva ce poti controla si decide cand si cum (vorbesc de persoane responsabile) ,dar sa iti pui xenon fara nivela e ceva permanent si obtruziv pentru absolut fiecare sofer venit din sens opus, daca tot o luam in cheia ta. pentru mine atat unul care vine din sens opus cu xenoane care ma orbesc sau un vitezoman sunt ilegalitati in aceeasi masura.

    Comment


    • #32
      E o vorba "let's agree to disagree". Oricum ideea mea era ca nimeni nu e curat la noi in tara.
      Nu am de gand sa combat subiectul pentru ca suntem offtopic. E topicul masinii lui Lilu.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #33
        eu imi pun pentru vizibilitate lupe, nimic mai mult ... oricum e discutabil ..
        My cars:
        07' Honda CR-V 2.0
        88' Honda Prelude 2.0
        Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

        Comment


        • #34
          Faptul ca isi pune lupe speciale pt xenon(morimoto sunt si lupele xenon OEM de lexus/toyota) e de apreciat, lumina in sine va iesi foarte bine din far. Inaltimea se regleaza foarte frumos din buton, cu grija la momentul in care incarca masina. Cat despre spalator...sa-mi fie cu iertare, dar si tie la civic, si mie la accord, iarna ne spala farurile doar primele 3 spalari, ca apoi scade nivelul din bidon. Eu le sterg tot ad-labam, cu carpa/servetel/ce prind la indeamana.
          Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
          Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
          ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

          Comment


          • #35
            Click image for larger version

Name:	IMG_6043.jpg
Views:	1
Size:	61.4 KB
ID:	719416

            Am gasit si inspiratie pentru retrofit, sunt hotarat sa merg pe ideea din poza, lupe mari si ornament simplu.
            My cars:
            07' Honda CR-V 2.0
            88' Honda Prelude 2.0
            Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

            Comment


            • #36
              salutare

              am o intrebare, anul trecut prin vara i-am facut schimbul de filtre ( aer, ulei k&n , polen ) si ulei 0w20 ( de la reprezentanta mitsubishi) si acum am undeva in jur de 9000km in bord , mare parte facuti la drum lung. Stiu ca de regula schimbul de ulei si de filtre se face la un an sau 10 000 km ... cum imi sugerati sa fac? sa le schimb pe toate sau doar uleiul acum sau sa le mai las o perioada ? mersi
              My cars:
              07' Honda CR-V 2.0
              88' Honda Prelude 2.0
              Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

              Comment


              • #37
                Maxim un an sau 10.000km pt filtrul de aer, ulei si ulei, iar polen 20k(in functie de drumuri)
                Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                Comment


                • #38
                  capisci. da chiar, filtru de benzina nu se schimba ? sau e direct pe pompa .. ? habar n-am ...
                  My cars:
                  07' Honda CR-V 2.0
                  88' Honda Prelude 2.0
                  Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                  Comment


                  • #39
                    17516-S5A-930 cica asta ar fi filtrul, si da, e undeva langa pompa in rezervor

                    Vizavi de xenon pe lupa si fara Autoleveling... Eu am un Civic EJ9, si oriunde (in oras sau in afara) nu vad nimic din cauza celor de pe contrasens, in special SUVurile de generatie noua cu lupe si Xenon (OE). Sa mai zic ca atunci cand stau la semafor si vine un X5 in spatele meu trebuie sa port ochelari de soare? Si eu folosesc lupe de 3" si xenon, fara spalator si autoleveling, si va spun sincer ca I don't give a fuck! Lumina e mult mai buna ca inainte, ale mele sunt reglate mult mai bine decat majoritatea OEurilor, si sunt la fel de ilegale ca si cum ti-ai pune LEDuri in loc de becurile de pozitie.

                    Comment


                    • #40
                      mersi de cod .. asta nu stiu daca a fost schimbat vreodata ... am sa-l trec pe lista . tin minte lupele tale bogdan, dar nu le-am vazut in actiune...

                      daca merg treburile bine pana la sfarsitul saptamanii voi avea lupele montate zic eu
                      My cars:
                      07' Honda CR-V 2.0
                      88' Honda Prelude 2.0
                      Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                      Comment


                      • #41
                        Astazi ma duc sa-i montez lipul si lupele bi-xenon, probabil ca maine pun si niste poze.
                        Intre timp, ma gandeam, se poate face remapare la modelul meu? sa mai castig cativa caluti din soft ... sau nu am sanse ? ca sincer nu ma pot gandi pentru moment la alte modalitati de a creste puterea in configuratia pe care o am momentan ( motor 1.3 + ima - hybrid ). mersi !
                        My cars:
                        07' Honda CR-V 2.0
                        88' Honda Prelude 2.0
                        Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                        Comment


                        • #42
                          Parerea mea: nu ai sanse.
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • #43
                            Eventual un gpl e singurul cāștig ce-l vei putea aduce modelului

                            Comment


                            • #44
                              pacat ... chiar speram sa-i pot face ceva ...

                              in alta ordine de idei, ieri mi-am petrecut o buna parte a zilei ( de dupamiaza pana seara ) ) si am pus lupele, am mai aranjat farurile si mi-am montat claxoane hella sharptones. astazi ma duc sa fac niste reglaje si sa-i montez si lipu-ul .

                              pana la urma asa a iesit cum vedeti in poze : lupe de 3", ornamente apollo, interiorul farului vopsit negru inafara zonei pentru faza lunga + am sters vopseaua aplicata ultima data cand am deschis farurile, in zona semnalizarilor ca nu reflecta mai deloc. pe langa asta am pus o banda de leduri albe care sa lumineze din spatele ornamentului, prin el si un led mai puternic care sa lumineze lupa,in acelasi timp cu banda, cand e pusa pozitia. poza cu dunga farurilor n-am facut inca ca trebuie sa le mai reglez astazi dar voi pune acusi

                              mie imi place maxim cum a iesit... mi-ar trebui un polish la faruri totusi ... in curand ...

                              https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...6ef9120f5c1462
                              https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...32ab79cfdf07f8
                              Attached Files
                              Lilu
                              Senior Member
                              Last edited by Lilu; 17-03-15, 16:52.
                              My cars:
                              07' Honda CR-V 2.0
                              88' Honda Prelude 2.0
                              Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                              Comment


                              • #45
                                cat e halatul? cat te-au costa lupele si manopera?
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X