LILU : '04 Honda Civic Hybrid Sedan 1.3 IMA Grey (ES9)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Multumesc de raspuns.iti merge deschiderea de pe cheie acum? Eu nu am ce strica am doar o cheie

    Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • #17
      functioneaza perfect cheia ca placa din telecomanda veche am bagat o in asta cu flip. doar ca mi e frica sa nu o stric )
      My cars:
      07' Honda CR-V 2.0
      88' Honda Prelude 2.0
      Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

      Comment


      • #18
        salut,

        tocmai ce m-am intors dintr-o "mica" calatorie iasi-timisoara-iasi , doar 1535 km aprox )
        lluluzaurul s-a comportat impecabil, consum mediu total de 4.7, in conditiile in care am bagat benzina de aprox 340 lei . not bad I say ..
        a fugit si pe a1 putin cu 160-170 asa ca de test dupa care s-a cumintit la 110 si in rest cum am mai zis.. impecabil...
        pacat mare de strazile astea de la noi... multe denivelari si gropi le-am evitat ... da am si luat cateva ... de credeam ca-mi ramane masina acolo ..

        in curand am sa o tratez putin la spalatorie insa cred ca mai asteapta putin ca la noi la iasi vremea cam face feste si mi-ar parea rau sa o curat si a doua zi sa fie la fel..

        observatii :

        -cum am prins ceata pe 50% din drum ( am mers mai mult noaptea ) ... am zis sa ma folosesc de proiectoare ... care sincer nu m-au ajutat aproape deloc... ori nu sunt reglate bine ori becul cree mai mult imprastie lumina decat sa o focalizeze ..
        -am observat un zumzet care probabil vine de la o boza din spate.. pana acum n-am avut rabdarea sa-l ascult pentru ca tot timpul ascultam muzica

        note to self :
        - sa-i bag un retrofit cu lupe bi-xenon pe faruri cat mai de curand... diferenta e enorma noaptea ...

        cam atat !

        p.s. prin timisoara am apucat sa vad in trafic un civic em1 negru ... poate e pe aici colegul, il salut !
        Attached Files
        My cars:
        07' Honda CR-V 2.0
        88' Honda Prelude 2.0
        Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

        Comment


        • #19
          Sa o stapanesti sanatos, arata foarte bine (bordul imi place la nebunuie) si pare a avea un consum de exceptie.

          Comment


          • #20
            Foarte frumoasa si intr-adevar o raritate ES9 si nu doar pe la noi, mi-ar fi placut maimulte imagini cu unghiuri cu bordul pe zi, pare ceva interesant.
            Dar ma opresc cu laudele aici si vrei-nu vrei o dau pe critica si eu, mare pacat ca recurgi si tu la actiuni cum trantesc toti golfistii 3 si 4, etrieri vopsiti bineinteles in rosu, folie pe toate geamurile+pe stopuri+""parasolar"" parbriz, folie (gen carbon banuiesc) pe cupola si vei fi tentat sa mai pui si prin alte parti, sters rama neagra de pe placuta, care e ideea aici,eu unul pur si simplu nu inteleg, ca doar o sa stai fara talon imediat,covorase albastre,bord ""lucios"" etc.
            Intr-un cuvant, dintr-o minunatie care arata adusa in Germania, mi-e teama ca o vei transforma intr-o sorcova din aia gen G4 ""tunat"",pacat de cultura strazii la noi,nu i se va mai vedea deloc caracterul ei unic,lucrarea nipona cea diferita, pentru ca va fi machiata la fel ca toate pupezele de pe strada.
            Basil
            Senior Member
            Last edited by Basil; 01-02-15, 10:29.

            Comment


            • #21
              Basil mersi de comment. Stai linistit ca n am s o dau in kitch.
              Cand or sa se adune si restul ( suspensii, praguri, typer r lip si poate alte jante ) vor da bine. Folie carbon n am si nici n am de gand sa pun, apropo de ce ai zis )
              My cars:
              07' Honda CR-V 2.0
              88' Honda Prelude 2.0
              Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

              Comment


              • #22
                update update. mi-am comandat un lip fata type r !! pun poze cand apuc sa-l montez.
                apropo, stie cineva unde pot gasi niste praguri pt masina asta ? sau daca se potrivesc cele de ek ? asa am auzit... poate le masoara cineva pt mine
                My cars:
                07' Honda CR-V 2.0
                88' Honda Prelude 2.0
                Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                Comment


                • #23
                  salut salut, asta-i lip-ul care l-am cumparat si n-am avut timp sa-l montez dar ... poate in viitorul foarte apropiat voi avea.
                  intre timp caut praguri ... task dificil dar voi vedea ce gasesc..

                  pe luna viitoare planuiesc un retrofit la faruri cu lupa de 3" bi-xenon. ne auzim !
                  Attached Files
                  My cars:
                  07' Honda CR-V 2.0
                  88' Honda Prelude 2.0
                  Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                  Comment


                  • #24
                    cu autoleveling si washer?

                    Comment


                    • #25
                      Potriveste lip-ul de Civic EK pe Civic-ul tau?
                      Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
                      Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
                      Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
                      Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

                      Comment


                      • #26
                        bigfoot23ro : da se potriveste la fix
                        basil: nu, ii pun lupe morimoto de 3" bi-xenon in farurile actuale
                        My cars:
                        07' Honda CR-V 2.0
                        88' Honda Prelude 2.0
                        Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                        Comment


                        • #27
                          din ce am inteles de pe forumuri se potrivesc pragurile de la accord sedan 98-02, unele de la ek si evident cele de la 2001-2004 ... as vrea ceva oem fix pentru sedan 2001-2005 dar nu gasesc decat pe ebay din usa la sume uriase ... idei ?
                          My cars:
                          07' Honda CR-V 2.0
                          88' Honda Prelude 2.0
                          Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Lilu View Post
                            bigfoot23ro : da se potriveste la fix
                            basil: nu, ii pun lupe morimoto de 3" bi-xenon in farurile actuale
                            E ilegal.

                            Comment


                            • #29
                              si imoral. si ingrasa
                              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                              Comment


                              • #30
                                @Basil: da ca noi restul suntem 100% legali si nu am facut niciodata nici o ilegalitate (de ex. depasit niciodata limita de viteza...)
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X