IVLADBOGDAN: '97 Honda Prelude 2.0i M/T, Red (BB9)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pai inseamna sa nu mai umblu cu masina? La Audi am schimbat vreo 3 termostate in 2 ani...

    Comment


    • #17
      Pe temperaturile astea uleiul din motor nu ajunge la temperatura optima de lucru, in sarcina se va mentine viscos, iar cind stationezi devine prea fluid. Tu hotarasti cit vrei sa utilizezi o masina frumoasa.

      Comment


      • #18
        Pana luni n-are nimic. Sper.

        Comment


        • #19
          La multi ani si sa te bucuri de ea cit mai mult fara probleme.

          Comment


          • #20
            Am mers cu termostatul blocat pe deschis exact 5 ani . Se manifesta ca la tine . Sigur nu pateste nimic dar nu e foarte cald in masina la viteze mari si temperaturi mici .Costa vreo 50 lei si se inlocuieste in 10 min . Il gasesti in capat la furtunul gros ce merge din radiator de jos prin spate pe la delcou. 3 suruburi cu un fir de masa pe unul din ele. Succes.
            _41_
            Senior Member
            Last edited by _41_; 01-01-15, 21:14.
            No signature

            Comment


            • #21
              Va multumesc pentru raspunsuri!
              Aceeasi problema am avut-o si la fostele masini, Seat Ibiza 6L 1.4 16v, cat si la o Mazda 323F 1.5i, cat si la actuala cealalta masina, Audi A4 1.9 TDI.
              Pana una alta m-am gandit la ce a spus colegul harris si voi circula cu Audi-ul pana luni.

              Comment


              • #22
                Felicitari pentru achizitie !! sa o stapanesti sanatos !!
                Honda - The Power Of Dreams

                Comment


                • #23
                  Mersi pentru mesaje baieti!

                  In primul rand vreau sa ma ocup de "problema" proiectoarelor de ceata .Masina nu a venit cu asa ceva. Am vazut pe ebay ca sunt kit-uri complete cu faruri de ceata clare, galbene sau smoked, undeva la 40-50$. Problema e transportul, care ajunge mai mult decat produsul. Oare pe la noi nu gasesc asa ceva?

                  Comment


                  • #24
                    bogdan, chiar de curand am primit si eu proiectoarele ce le-am comandat pentru masina mea. pretul lor pe ebay era undeva la 40$ iar pe mine m-au ajuns cam la 75$ , aduse prin intermediul unui baiat ce se ocupa cu asa ceva. problema este ca dureaza ceva mai mult pana ajung, undeva la 6 saptamani.

                    Comment


                    • #25
                      Da-mi te rog mai multe detalii si cu cine trebuie sa vorbesc.
                      Multumesc anticipat!

                      Comment


                      • #26
                        Eu le-am luat de la un tip de pe 4tuning: http://forum.4tuning.ro/member.php?u=58903
                        daca nu ai cont, cred ca am pe undeva si nr. de tel, imi zici si ti-l trimit pe privat.

                        Comment


                        • #27
                          Masina a intrat deja in service pentru o revizie capitala.
                          Se va schimba tot ce trebuie schimbat pentru a fi 100% apta de a circula in siguranta pe sosele.

                          Dupa aceasta, vor incepe modificarile. Va tin la curent.

                          Comment


                          • #28
                            Salutare!
                            Stie cineva care sunt pasii de urmat pentru trecerea de la 4 prezoane la 5 la Prelude BB9?

                            Multumesc!

                            Comment


                            • #29
                              S-o stapanesti sanatos !
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment


                              • #30
                                Un link util pentru conversie ... cred ca este destul de costisitoare. Pentru piese cel mai bine cauta pe UK sau IRL , acolo ai cele mai multe sanse sa gasesti. Exista si un tip la galati care dezmebreaza prelude dar nu stiu daca are

                                http://www.preludeonline.com/f61/how...2/#post2268357
                                Touge is what we live for

                                Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

                                Comment

                                Working...
                                X