PETRU78: '87 Honda CR-X, Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PETRU78: '87 Honda CR-X, Red

    Buna ziua si bine v-am gasit! In sfarsit m-am hotarat si eu sa imi "prezint" masinuta, chiar daca au facut-o si altii inaintea mea... in vara mi-am luat o Honda CRX din '87, fosta masina a lui OZZYCRISTI ( http://www.hondafan.ro/forum/showthr...L-Rio-Red-(AS) ), insa intr-o stare de degradare foarte inaintata, masina fiind lovita in trecut, masca originala lipsa, facuta din fibra o inventie si acoperita cu vinilin, faruri/semnale schimbate, capota indreptata aproape la ciocan si cu toata intaritura interioara rupta si dezlipita, electrica la pamant, 4 bujii de 3 feluri (nu glumesc, nu exagerez), plasticele de pe portiere si pragurile sparte, iar podeaua si pragurile metalice sunt praf... ce sa mai, masina era intr-o stare groaznica(sotia m-a intrebat daca am luat-o razna si daca nu puteam sa ocup al doilea loc din garaj cu altceva.... ) insa cu multa rabdare si ceva banuti bagati, am reusit sa o aduc pe o limita normala din punct de vedere mecanic, plasticele sunt reparate cu fibra, mai trebuie doar finisate si vopsite, iar capota este pe drumul cel bun. Mai am destul de mult de munca la ea, insa sper sa reusesc sa o fac asa cum trebuie! Voi incerca sa pun si ceva poze, dar va mai dura putin, ca le am pe telefon si trebuie sa imi gasesc timp sa le transfer, timpul fiind extrem de greu de "facut rost" )!
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 31-12-14, 11:21.

  • #2
    Bine ai venit
    Este destul de rar modelul tau asa ca multa rabdare in cautarea pieselor, cea mai buna treaba pentru ea este ca e ferita de ploi si soare !
    Asteptam poze !

    Comment


    • #3
      Intr-adevar, extrem de greu de gasit piese... masca nu reusesc sa o gasesc, balamale capota motor deasemenea... va trebui sa ii schimb (la un moment dat, fara sa fie o graba majora) radiatorul si tot felul de alte maruntisuri. dar sper ca anul ce vine sa o termin, pana prin vara, ca sa ma pot distra si eu putin cu ea )

      Comment


      • #4
        hai ca nu m-a lasat sufletul sa las postul fara poze )Click image for larger version

Name:	264.jpg
Views:	1
Size:	79.2 KB
ID:	719146Click image for larger version

Name:	261.jpg
Views:	1
Size:	75.6 KB
ID:	719147Click image for larger version

Name:	149.jpg
Views:	1
Size:	37.6 KB
ID:	719148Click image for larger version

Name:	146.jpg
Views:	1
Size:	98.0 KB
ID:	719149Click image for larger version

Name:	144.jpg
Views:	1
Size:	64.6 KB
ID:	719150Click image for larger version

Name:	141.jpg
Views:	1
Size:	84.9 KB
ID:	719151Click image for larger version

Name:	142.jpg
Views:	1
Size:	87.5 KB
ID:	719152Click image for larger version

Name:	143.jpg
Views:	1
Size:	73.2 KB
ID:	719153Click image for larger version

Name:	147.jpg
Views:	1
Size:	79.4 KB
ID:	719154

        Comment

        Working...
        X