NITTA: '95 Honda Civic Hatchback 1.3 16V, Black (EG3)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Saptamana trecuta.

    Comment


    • #17
      Oare e prea vascos lichidul servo? Ar putea avea ceva legatura?

      Comment


      • #18
        Help! Nimeni nimic?

        Comment


        • #19
          Nu ar fi rau daca ai schimba uleiul din servo, se pare ca si-a pierdut din propietati si/sau lipseste din el.

          Comment


          • #20
            Da. Multumesc!

            Comment


            • #21
              Eventual o recomandare de ulei?

              Comment


              • #22
                Ar fi de preferat Honda PSF.

                Comment


                • #23
                  Multumesc

                  Comment


                  • #24
                    Doar Honda PSF , nimic altceva . Stiu pe cineva care a stricat pompa servo cu clasicul ulei rosu de servo . Daca nu a mai facut alta data tot ce se poate sa fi inghetat ceva pe la directie , sau ai strans prea multa zapada intre aparatorile de plastic de pe praguri si roti. Am patit si eu sa fie zapada si gheata acolo care lovea pe jos si aveam impresia ca bate ceva
                    No signature

                    Comment


                    • #25
                      M-am gandit si eu la temperaturile mai scazute din ultima perioada, insa iarna trecuta nu aveam problema aceasta. Oricum, dupa ce se incalzeste putin masina, nu mai am probleme. Multumesc pentru recomandare! Sigur nu voi pune altceva.

                      Comment


                      • #26
                        Help! Toate sperantele mi le-am pus in voi! Sapati, va rog, adanc de tot in memorie si spuneti-mi daca nu cumva cunoaste cineva dintre voi un mecanic bun in Satu Mare. Repet. Bun!

                        Comment


                        • #27
                          Da ce probleme ai ?
                          Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
                          Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
                          Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
                          Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

                          Comment


                          • #28
                            Imi cer scuze pentru intarziere. Problema s-a rezolvat cu putin ulei. Cautam un mecanic bun pentru ca am fost la unul, iar apoi la un service si in ambele parti au tras din umeri ca nu stiau ce problema are. Mi-am incercat norocul la service-ul din capatul strazii pe care locuiesc. Problema era un scartait puternic la o roata. Dar s-a rezolvat cu putin ulei injectat in pivotul de sus pare-mi-se. Nu stiu exact cum se numeste piesa respectiva.

                            Comment

                            Working...
                            X