Carnet service electronic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Carnet service electronic

    Salutare tuturor,

    As avea o intrebare generala legata de service-urile Honda. Am doua masini Honda in familie, ambele inca in garantie, ambele cumparate din Germania. Ambele au carnet de service electronic, asa cum au cam toate marcile auto in cam toate tarile europene. Vreau sa fac revizia in Romania. Sunt in masura service-urile Honda din Romania sa inregistreze revizia in carnetul de service electronic Honda sau nu? Am intrebat direct intr-un service si e neclara treaba.

    Ca paranteza, carnetul de service electronic nu e altceva decat o baza de date accesibila online in care se noteaza tot ce s-a facut la masina si din care se poate extrage istoricul masinii, real.

    Multumesc.

  • #2
    Nu exista baza de date comuna romania- germania. Ei pot sa iti inregistreze aici, dar ce s-a facut in germania ramane inregistrat la ei.

    KOL Sybronendo

    Comment


    • #3
      Baza de date nu e Romania - Germania ci una singura pt toate masinile Honda, indiferent de tara in care e vanduta. Spre exemplu Toyota avea implementat carnetul electronic in 2011 inclusiv in Romania, dar cu siguranta multe alte marci.

      Comment


      • #4
        Baza de date este comună dar doar pentru garanții. Mașina mea avea un schimb de discuri făcut în Germania care a fost confirmat de Asko.
        Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

        Comment

        Working...
        X