RICHIE: '08 Honda Civic Sedan 1,8 M/T , Neutron Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • RICHIE: '08 Honda Civic Sedan 1,8 M/T , Neutron Blue

    Salutare!

    Sunt fericitul posesor al fetei din titlu, luata de la primul proprietar in mai 2014. Masina e fabricata in 2008 dar primul pas pe strada l-a facut in martie 2010, a stat 2 ani in vitrina
    In 4 ani a facut 54mii km , nimic de reprosat fostului proprietar..mici zgarieturi inerente, testarea la reprezentanta mi-a confirmat ca e sanatoasa tun.

    Recunosc ca initial am vrut 5D dar cand am vazut-o pe albastra asta, m-am indragostit iremediabil mai ales ca e jappo de la mama ei ca fosta mea Swift GTI care in 7 ani nu a avut nimic.
    Nu am ce sa ii reprosez, consum in linie cu ce am citit pe forum, e o placere sa o conduci , o am de 6 luni si nu a avut nevoie decat de benzina. Se impaca foarte bine cu Rompetrol 95 , ii mai dau din cand in cand efix 98 sau cum am facut in seara asta, i-am dat sa bea Maxxmotion 100 de la OMV si zboara!

    Am incaltat-o acum cu Dunlop SP Winter Sport 3D, par ok.

    Daca aveti recomandari pretioase, va rog sa mi le spuneti! Cam atat deocamdata.

    Sa ne auzim numai de bine!

    Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	54.9 KB
ID:	728837

  • #2
    sa o stapanesti sanatos,foarte frumoasa masina
    sigpic

    Comment


    • #3
      Sa o alergi cu placere si fara probleme!
      Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

      Comment


      • #4
        sa ai noroc de ea!
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Va multumesc!

          Comment


          • #6
            Stiti cumva unde pot gasi pedale metalice pentru FD1? M-ar interesa in Romania..ca dupa in search pe gugal vad doar prin afara..

            Comment


            • #7
              dupa o fuga pe centura
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Sa o stapanesti sanatos!

                Comment


                • #9
                  Salutare,

                  Sunt nou pe aici, in curand posesor honda
                  Am rugamintea daca ma puteti ajuta cu cateva intrebari deoarece timpul ma preseaza si aseara n am reusit sa imi gasesc raspuns la toate intrebarile pe forum.
                  Motorul de pe sedan este acelasi cu cel de pe Hachback? 1.8 iVtec?
                  Sunt diferente majore intre motoare?

                  @rickie...in ce bani ai reusit sa o iei si cati km pt am face o perere?
                  Multam fain!

                  Comment


                  • #10
                    Unul e r18a1 si altul r18a2 - daca sunt diferente sunt minore
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      E4 vs E5 parca.Hm, ai mai postat intrebarile astea in alt topic. Vezi ca ai primit acolo nsite raspunsuri. Ramai cu ele intr-un singur topic.
                      Basil
                      Senior Member
                      Last edited by Basil; 02-01-15, 16:47.

                      Comment


                      • #12
                        Frumoasa masina !! Sa ai parte de ea !!
                        Honda - The Power Of Dreams

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by GabiV View Post
                          Salutare,

                          Sunt nou pe aici, in curand posesor honda
                          Am rugamintea daca ma puteti ajuta cu cateva intrebari deoarece timpul ma preseaza si aseara n am reusit sa imi gasesc raspuns la toate intrebarile pe forum.
                          Motorul de pe sedan este acelasi cu cel de pe Hachback? 1.8 iVtec?
                          Sunt diferente majore intre motoare?

                          @rickie...in ce bani ai reusit sa o iei si cati km pt am face o perere?
                          Multam fain!
                          Aceleasi motoare. Doar ca sedanul e made in japan si as miza pe el din prisma fiabilitatii
                          Am dat pe ea 7600 € , 53mii km

                          Comment


                          • #14
                            Azi am facut putina curatenie prin boxa si am gasit 2 bidoane de 1L de Honda genuine oil 0w20 , uitasem complet de ele. In urma unei analize minutioase am observat ca pe unul este inscriptionat 11.2011 si pe celalalt "nu mai stiu ce luna" 2012..banuiesc ca sunt datele de fabricatie. Ce termen de valabilitate au uleiurile Honda? Trebuie sa fac revizia anul asta si as vrea sa stiu daca le pot folosi sau sunt de aruncat..

                            Comment


                            • #15
                              eu stiu ca uleiurile in general nu au termen de valabilitate dar necesita conditii de pastrare, gen temperatura mediului sa nu depaseasca 60 grade celsius.
                              Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                              … Jazz do it ...

                              Comment

                              Working...
                              X