Manual HONDA HR-V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Manual HONDA HR-V

    Am urgent nevoie de un manual de reparatie Honda H-V ( in alta limba decat rusa), imi trebuie pt. pus la punct distributia, am un cod de eroare den 1399. Multumesc!
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 01-11-14, 08:14.

  • #2
    Nu cred ca gasesti manual la HR-V .Eu am dat un search in cele mai bune locuri si nimic. Dupa part-number distributia e aceeasi ca si la Del Sol in varianta D16 deci probabil se monteaza la fel.( http://www.amazon.co.uk/SNR-Timing-B.../dp/B00ELMAZB2 )Daca nu te descurci caut un link cu manual de Del sol.
    No signature

    Comment


    • #3
      E ca la orice serie D sohc

      Comment


      • #4
        Daca e ca la orice serie D gasesti pe you tube o gramada de filmulete pt cum se regleaza distributia.

        honda civic ep2 sport bar
        sigpic

        Comment


        • #5
          multumesc la toti pentru sugestie. sper sa fie bine

          Comment


          • #6
            http://ge.tt/1UX4EmP
            Aici am urcat cam tot ce am, trebuie instalat cu drepturi de administrator si Compatibility Mode in Windows 7. L-am avut si fizic dar din pacate mi s-a furat de catre niste oameni care nu prea aveau ce sa faca cu el, impreuna cu mai multe piese, din cutiile unde le tineam
            ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

            Comment


            • #7
              Dacliber- stii cum se instaleaza, nu reusesc si basta

              Comment


              • #8
                Eu zic sa chemi un vecin mai tinerel si sa ii spui ce am scris mai sus, sau cu al 2-lea buton de la mause, apesi, run as admistrator, dupa ce se instaleaza, daca tot nu il gasesti in Start, All Programs, Honda ESM, incerci si Compatibility Mode, si va merge sigur.
                ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                Comment


                • #9
                  Stiu ca e mai vechi topicul, insa am nevoie si eu de acest manual.
                  Am downloadat manualul dar am aceeasi probema cu instalarea.... nu se intampla absolut nimic cand incerc sa-l instalez... click si nimic.
                  Singura metoda cu care am reusit sa-l deschid a fost accesand HTML-ul, in browser, insa apare manualul pentru Civic, iar meniul pentru schimbarea modelului este inactiv.

                  Gresesc cu ceva, cumva...?

                  Multumesc!
                  marmota-hrv
                  Member
                  Last edited by marmota-hrv; 18-01-16, 16:59.

                  Comment


                  • #10
                    Trebuie sa descarci Honda HR-V ESM.zip, nu stiu de unde ai descarcat ca nu e nimic de civic acolo. Faci un folder pe desktop, cu denumirea HR-V, dezarhivezi ce ai descarcat, adica pui sageata de la mause pe arhiva, al 2-lea buton, dezarhivezi aici, astepti, gata. Pui sageata de la mause pe Setup, al 2-lea buton, run as administrator, astepti sa termine si dupa il cauti la programe si apesi pe icoana rosie, al 2-lea buton, pin to start. Daca chiar nu este, mai pui o data al2-lea buton pe Setup si selectezi compatibility mode, si apesi doar pe ok. Acum sigur este in lista. Eu am Win 8.1 si merge, si pe 10 functioneaza, nu mai zic de cele vechi. Mai mult de atat chiar nu am ce face.
                    ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                    Comment


                    • #11
                      Pai chiar ca mai mult de atat n-ai ce face. Mura-n gura chiar si pentru cineva care n-a pus mana pe calculator in viata lui.
                      Apreciez rabdarea cu care ai descris procedeul, insa la mine nu asta era problema... sa zicem ca nu-mi e straina procedura de instalare... imi tocesc degetele pe tastaturi de mai bine de 20 de ani incoace.

                      Problema a fost ca eu downloadasem altceva de pe lista din link-ul tau si anume "Honda Worshop Manual.zip". Deh, asa m-a dus pe mine capul si asta am crezut ca este manualul, dupa denumire.
                      Despre acesta ziceam ca nu-i reactioneaza in niciun fel fisierul executabil "EsmStart.exe" in momentul lansarii, iar la accesarea fisierului "HONDAESM.HTML" apare in browser "manualul" Civic din imaginea alaturata.

                      Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	40.4 KB
ID:	722121


                      Acum revenind la "Honda HR-V ESM.ZIP": descarcat, dezarhivat, instalat, rulat programul si... surpriza!

                      Click image for larger version

Name:	2.JPG
Views:	1
Size:	28.1 KB
ID:	722122
                      marmota-hrv
                      Member
                      Last edited by marmota-hrv; 18-01-16, 17:44.

                      Comment


                      • #12
                        Important sa fie folderul pe C, sa faci toti pasii, dupa care deschizi Programe, cauti Honda ESM, apesi pe prima pictograma rosie, se deschide o atentionare, apesi cancel, se deschide o fereastra Honda ESM, apesi open, se deschide o alta fereastra cu un folder si 2 fisiere, il alegi pe cel mai mare, open si esti gata de drum...


                        dacliber
                        Senior Member
                        Last edited by dacliber; 18-01-16, 21:47.
                        ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                        Comment


                        • #13
                          Deja devine frustrant...

                          Cancel - nu se deschide absolut nimic
                          Browse - deschide (cum e si firesc) o fereastra de unde sa aleg calea shortcut-ului, dar n-am ce alege de acolo

                          Am dat jos de 3 ori arhiva gandindu-ma ca poate s-o fi deteliorat in timpul descarcarii. Am repetat de 3 ori instalarea avand acelasi rezultat.

                          Screenshot dupa instalare:
                          Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	1
Size:	8.4 KB
ID:	722123


                          LE: s-a rezolvat! Nu modul de instalare era de vina ci calculatorul. Am probat pe altul acum si merge brici. Multumesc.
                          marmota-hrv
                          Member
                          Last edited by marmota-hrv; 18-01-16, 22:19.

                          Comment


                          • #14
                            Bine ca ai reusit. Pe viitor cand vezi ca ai icoanele ca si in screenshotul de mai sus, e de la compatibilitate, rulezi compatibility de mai multe ori pana le vezi normal.
                            dacliber
                            Senior Member
                            Last edited by dacliber; 18-01-16, 22:38.
                            ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                            Comment

                            Working...
                            X