VALICZC: '96 Honda Civic 1.5 VTEC-E, Green (EK3)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu m-am reprofilat pe Motul 10w40 / 5w40 si sunt extrem de multumit ca si preţ-calitate dar nici Eneoss-ul nu e de aruncat. Eu sa nu mai aud de Mobil, Liqui Molly, Castrol si alte gozuri )
    "Mersul pe jos nu este o arta disparuta - oricine trebuie sa ajunga , prin orice mijloace , la garajul in care isi tine masina." ~Evan Esar~
    My Ex Car: Honda Civic EG3, 1.3 16v, 75cp
    Actuala: Honda Civic EK3, 1.5 VTEC E, 114cp

    Comment


    • #32
      Motul 5w40 folosesc la Clio 1.2 cu 175000 km si nu mi-a consumat niciodata pana acum. Pe acesta am mers si cu Stream-ul dar deocamdata nu am decat 1000 km facuti cu el si nu ma pot pronunta. Stream-ul are 180000 km.

      Comment


      • #33
        Probabil la voi, eu am folosit Liqui Moly fara nici un fel de probleme pe CRX si daca nici ala nu a văzut cox, ....cate 600 km la 5000-6000rpm si o zi de track după si alti 600km la īntoarcere, fara gram de consum!
        Adevărul e ca nu am avut probleme nici cu alte mărci care au intrat in B.

        Comment


        • #34
          In final am bagat Liqui Molly si vad ca e ok....cum nu a consumat Motul 5w40 nu consuma nici Liqui 10w40....

          Intre timp s-au intamplat niste lucruri :P



          -Am reusit sa o inmatriculez
          -Schimbat bucsele spate si fata de pe brate
          -O pereche noua de jante TOORA Competizione
          -Farurile black

          Momentan am adus-o pe linia de plutire, ar mai fi cateva bucse si curatarea admisiei dar dupa sesiune...
          In vara vreau sa plec la mare in Grecia cu masina asa ca prioritare sunt anvelopele si partea functionala.
          Aa si dupa cum se vede in imagine rotile din spate sunt cam innauntru asa ca am comandat niste flanse de 35mm doar pentru spate





          Attached Files
          valiczc
          Junior Member
          Last edited by valiczc; 26-05-15, 10:29.
          Accord CN1 - N22A1 - 2004
          Ex: Accord CH1 - F18B2 - 2000
          Ex: Civic Ek3 - D15Z6 - 1996
          Ex: Civic Ej9 - D14A4 - 1997

          Comment


          • #35
            Frumos si promitator!Bafta in continuare!
            http://www.youtube.com/watch?feature...&v=3Oq0ui_C-NU

            Comment


            • #36
              Foarte frumos , cu putina ambitie o inmatriculez si eu la inceputul lunii viitoare.

              Comment


              • #37
                Multumesc!
                Incerc sa pun in aplicare toate ideile care le am dar dureaza...
                In orice caz eu vreau sa recuperez taxa...nu as mai vrea sa vand masina asta (la mine isi va da duhul) si oricum de ce sa las la stat ceva si asa ne jegmanesc in ultimul hal...
                Si daca tot o voi recupera probabil ca o voi vopsii integral daca primesc si banii inapoi integral nu in rate timp de 5 ani cum se zice....

                Scriu si aici pentru viitoarele intrebari, Jantele sunt TOORA Competizione I, 15'' 6J ET50 (un chin sa le pastrezi curate...)
                valiczc
                Junior Member
                Last edited by valiczc; 26-05-15, 23:52.
                Accord CN1 - N22A1 - 2004
                Ex: Accord CH1 - F18B2 - 2000
                Ex: Civic Ek3 - D15Z6 - 1996
                Ex: Civic Ej9 - D14A4 - 1997

                Comment


                • #38
                  Ce pot sa fac in cazul asta?
                  Pe rand nu a mai functionat difuzorul din usa apoi inchiderea centralizata si apoi geamurile lectrice cand am desfacut, toate cablurile sunt sectionate din mufa...as avea nevoie cred de o mufa mama + tata cu cel putin 16 pini si sa le fac legaturile la cabluri direct pe pini...





                  Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk
                  Accord CN1 - N22A1 - 2004
                  Ex: Accord CH1 - F18B2 - 2000
                  Ex: Civic Ek3 - D15Z6 - 1996
                  Ex: Civic Ej9 - D14A4 - 1997

                  Comment


                  • #39
                    Revin dupa mult timp cu vesti, dupa mai bine de 2 ani de cand folosesc masina aproape zi de zi am facut aproximativ 35.000km....
                    Doua drumuri dus-intors Timisoara - Grecia + alte drumuri in Romania...

                    Intre timp am schimbat ambreiajul, cutia de viteze (de pe un del-sol am pus S20 mai scurta...)

                    Am facut si cateva proiecte DYI...
                    consola in bord cu tableta...urmeaza sa fac un tutorial despre cum am facut eu si cu fotografii cum a iesit.
                    -farurile polishate si schimbat interiorul in negru..


                    Dupa atata timp masina se comporta excelent, ba mai mult de cand cu upgrade-ul de la cutie si curatarea admisiei care era plina de depuneri iar egr-ul infundat....merge masina mult mai bine, trage ca eroina
                    Accord CN1 - N22A1 - 2004
                    Ex: Accord CH1 - F18B2 - 2000
                    Ex: Civic Ek3 - D15Z6 - 1996
                    Ex: Civic Ej9 - D14A4 - 1997

                    Comment


                    • #40
                      Masina s-a vandut...
                      Accord CN1 - N22A1 - 2004
                      Ex: Accord CH1 - F18B2 - 2000
                      Ex: Civic Ek3 - D15Z6 - 1996
                      Ex: Civic Ej9 - D14A4 - 1997

                      Comment

                      Working...
                      X