ZED13: '14 Honda Civic Tourer 1.6 I-DTEC Sport, Passion Red Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ZED13: '14 Honda Civic Tourer 1.6 I-DTEC Sport, Passion Red Pearl

    Buna. As dori sa va prezint noul meu civic tourer A fost adusa din Germania cu 0Km, este varianta sport cu sistemul activ de suspensii si pachet de iarna. Pana acum masina se comporta excelent, interiorul este foarte frumos si de calitate. Conumul mixt inca nu am reusit sa il scad sub 5.5, dar pe autostrada la 140 -150kmh avea consum mediu de 4.9.
    Am schimbat arcurile pe sport de la H&R, scazand garda la sol cu 3cm, am atasat poze cu inaine si dupa.
    Attached Files
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 12-10-14, 16:24.

  • #2
    Foarte frumoasa, la cati mai multi km fara probleme.
    Cum e spatele pe sport si cu arcurile noi nu topaie pre tare?
    2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
    EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

    Comment


    • #3
      Mersi Nu am avut probleme, arcurile sunt foarte OK, nu e foarte rigida masina, nu scutura, dar ofera mai multa stabilitate si sportivitate in curbe, nu se lasa de fata si a mai disparut din tendinta de subvirare.

      Comment


      • #4
        Sa ai noroc de ea! Cat te-a costat distractia?
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Si daca ai schimbat arcurile mai e valabil sistemul ala "active dumper"? Sa stii ca eu la 5D imi doresc de multe ori sa fie mai moale suspensia...nici prin gand nu mi-ar trece sa o mai rigidizez in plus fata de cum e. Oricum, ca si efect vizual arata mult main bine coborata. Iar culoarea o avantajeaza clar. Sa te bucuri de ea cat mai mult.

          Comment


          • #6
            bine ai venit
            faina alegere, sa o porti sanatos !

            Comment


            • #7
              Mersi tuturor. Masina a costat 20.000E plus drumul. sistemul active damper e valabil, am intrebat la service honda inainte de a face achizitia de arcuri Urmeaza sa achizitionez inca un set de jante, astea de pe masina le pastrez pentru anvelopele de iarna.

              Comment


              • #8
                Haaa!!! Superbaaaa!!! Si culoarea si motorizarea si suspensia!
                S-o porti sanatos cat mai multi kilometri!
                Excelenta alegere!

                Comment


                • #9
                  Salut, bine ai venit!


                  Frumoasa achizitie, sa te bucuri de ea! Astept cu nerbadare sa vad cum dau alte jante pe masina asta avand in vedere si arcurile H&R.

                  Comment


                  • #10
                    Frumoasă alegere. Să o stăpânești sănătos. Așteptăm mai multe poze de la tine.
                    Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

                    Comment


                    • #11
                      Tin sa mentionez ca face parte din masinile lovite de grindina. Dealerul a explicat ca masinile respective au fost reparate la fabrica fara revopsirea partilor afectate, si din cauza asta nu afecteaza garantia lentru vopsea. Cand am fost dupa masina m-am uitat peste tot sa gasesc ceva defecte, dar nu am gasit Preturile din germania sunt mult sub preturile din Ro, va recomand cu multa caldura sa luati de la ei. In romania un model sport,fara alte optiuni este 21.799, iar ce am luat eu la 19.990 are in plus pachet de iarna, ADS-ul si covorasele elegance, deci cu drum cu tot am iesit mult mai bine decat daca luam de la noi. In plus in DE, versiunea comfort se poate gasi si la 17.500 , motorul Idtec . Saptamana trecuta am fost la reprezentanta din oras si am intrebat din curiozitate ce tourer este pe stoc la depozitul central in tara. Au spus ca este unul rezervat, si atat

                      Comment


                      • #12
                        S-o stapanesti sanatos si fara incidente.Din ce oras ai cumparat masina?
                        Da-mi te rog voie sa te corectez ca un tourer 1,6 diesel sport in germania pretul de lista este fix 25.550 la care mai adaugi optiuniile 850+350,vopseaua met 480 si tranportul 700 iar covorasele sunt standard.Acum ca tu ai luat una lovita de grindina si pretul a fost mai mic cu 8.000 fata de pretul de lista iar in RO nu ai intrebat cat ar costa una in aceleasi conditii , nu induce oameni in eroare pt ca acest discount se aplica doar acestora si stocul este limitat asta daca nu mai da o grindina.Discountul normal era in jurul de 3700-4000 deci tot iesi mai scump un pic fata de RO.
                        Tu chiar ai avut noroc ca ai mai gasit una ca la mine in oras acum o luna erau 30 in reparatie si acum mai sunt de vanzare 3 sau 4 deci asta este un pret corect la care se cumpara nu cel de lista.

                        Comment


                        • #13
                          Nu aveam de gand sa induc in eroare...ce vroiam sa spun este ca momentan in germania sunt foarte multe civicuri lovite de grindina si reparate, la preturi foarte bune. Stiu ca este diferenta de pret intre una lovita de grindina si una nelovita, eu spuneam doar ca nu se vede nicio diferenta, am vazut din ambele . Momentan, pe mobile.de, cele mai multe civicuri sunt din acest lot. Masina a fost luata din Solingen, langa Koln. Cheers

                          Comment


                          • #14
                            Masina e frumoasa foc! Sa te bucuri de ea multi ani si kilometri de-aci 'nainte!
                            "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                            Comment


                            • #15
                              Felicitari pt achizitie !
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment

                              Working...
                              X